Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, vagy rossz kedv?

Depresszió, vagy rossz kedv?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 (hamarosan 16) éves gimnazista lány vagyok. nem tudom megmondani, hogy pontosan mióta, de már több óva nagyon rosszul érzem magam. körülbelül egy éve voltak vagdosós gondolataim, sőt, volt rá példa, hogy az öklömmel vertem is a fejemet...szerencsére ezt már nem csinálom, és a vagdosós gondolatok már elmúltak, de továbbra is úgy érzem, hogy sokszor jobb lenne elfutni nagyon messzire, mert az élet jobb lenne nélkülem, és nekem is jobb lenne, ha senki nem lenne körülöttem. nagyon szeretem a családom, viszont ami szomorú, hogy kb. csak miattuk nem szöktem még el. vannak barátaim, bár egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány igazi barátom van, és a legtöbb "barátomban" már annyira csalódtak, hogy miattuk is csak egyre rosszabbul éreztem magam. a tetőpont az, hogy van egy fiú, akit hamarosan két éve ismerek, és beleszerettem..ezt tudta ő is, meg sok barátom is. és az egyik barátnőm, akiről soha nem gondoltam volna, összejött vele, és több hónapig jártak. és még hangoztatta is nekem, hogy ők mennyire szerelmesek egymásba...látnom kellett, ahogy megcsókolja, simogatja, meg minden...ráadásul a kapcsolat elején még titkolták is, hogy együtt vannak! becsapottnak, megalázottnak, megsemmisültnek érzem magam. már fáj a remény, hogy valaha boldog leszek egy fiúval. pedig szükségem van rá...magányos vagyok. nagyon. még sose volt barátom, nem történt még meg az első csókom se...sokan lecsúnyáznak, és ez mindig nagyon rosszul esik, mert én is nagyon csúnyának, és rossznak érzem magam. úgy érzem, semmiben se vagyok jó. csak teher vagyok az emberek számára...szinte minden nap sírok, rossz álmaim vannak. szokott fájni a fejem, szoktam szédülni, rosszul lenni...szerintetek ez lehet depresszió?

#betegség #depresszió #reménytelenség #rosszkedv #rossz közérzet #önbizalomhiány önértékelési zavar
2014. szept. 15. 18:15
 1/10 A kérdező kommentje:
bocsánat az elírásokért, csak gyorsan írtam. kifelejtettem,hogy általános iskolában mindig kiközösítették, és éreztették velem az utálatukat, gyakran szinte leprásként kezeltek. ez is megmaradt bennem...és mindig az a magányos farkas típus voltam. szívesebben olvasok egy könyvet, vagy hallgatok zenét, vagy sakkozok, mint hogy beszélgessek. nem merek nagyon nyitni mások felé...
2014. szept. 15. 18:18
 2/10 A kérdező kommentje:
kiskorom óta versenysakkozó vagyok, de már nem élvezem úgy a játékot/versenyeket, mint régen, és már nincsenek nagy céljaim...:S
2014. szept. 15. 18:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon bátor dolog volt,hogy így leírtad a problémádat és látod,hogy valami baj van. Sokan ezt sem teszik meg annyira lesüllyedtek már. Ha gondolod beszélgethetünk privátban szívesen segítek neked ,megosztanám a tapasztalataimat :)
2014. szept. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogyha folyamatosan szomorú vagy, akkor exogén depresszió, igen.


Ha akarsz beszélgetést, vagy segítséget, akkor írj rám.

2014. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

üdv! bár lehet h faragatlannak vagy esetleg tuskónak fogok tűnni! ne sajnáld magad, az nem old meg semmit! a depresszio vagy elhatalmasodik vagy legyőzöd! magát a rossz gondolatokat kell távol tartanod magadtól és nem túlkomplikálni a dolgot.. mivel verseny sakkozó vagy/voltál akkor nem valószínű h buta lennél! ha pedig megvan a magadhoz való eszed ami tény akkor tudnod kéne h a depresszió a hülyék betegsége! hülyeség a gondokon rágódni, 3 opció van:

1. foglalkozol vele és legyőzöd

2. menekülsz előle és legyőz

3. letojod a multat, majd lesz vhogy...

a gond akkor válik gonddá majd később komlex problémává ha annak titulálod! az élet tele van kihívásokkal, ha már itt elbuksz akkor tuti nem lesz normális életed! a csalódás a játszma része, ebből tanul az ember! NE útáld a világot, mert ha útálod akkor "ő" is útálattal tekint vissza rád! apropó! örülök h neked "csak ennyi gondod van h a kiszemeltedet elvette egy barátnőd" nem egy ilyen lesz, sőt te is ezt fogod tenni időveel a jövőben és akkor meg rád fognak pikkelni! a másik.. barátok! mi ér többet? 100 haver vagy 1 igaz barát?? hmm?

kösd le magad vmi hülyeséggel, olyannal amibe nem viszed bele a negatív gondolataidat! 15 évesen depressziósnak lenni... ne beszéld be magadnak! legyél nyitottabb, vedd észre a jó dolgokat is, nagyon csak a gondjaidra koncentrálsz és azzal van tele az elméd és ez kiszorít minden mást belőle!

rem segítettem, pacsi

2014. szept. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Békési Vivien válasza:
Teljesen egyetértek az utolsó kommentelővel. Sajna manapság a depresszió, pánikbetegség, szociális fóbia már népbetegségnek számítanak...tudom, mert mindben benne voltam, ezért tapasztalatból tudom mondani, hogy a legnagyobb baj, ha bolhából elefántot csinál az ember! Ennél 100x nagyobb problémákkal kell szembe nézni, mint amiket leírtál. Nem vagy hülye, biztos vagyok benne, hogy egy intelligens fiatal lány vagy, épp ezért felül tudsz emelkedni mindezen. Mindig lesz egy kétszínű barátnő, vagy egy szemét pasi, de ezeken túl kell lépni, mielőtt valós gond lesz. Ha szeretnéd írj privátban és leírom a tapasztalataimat!
2014. szept. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

szerintem nem kéne lekicsinyíteni senki problémáját...tisztában vagyok vele, hogy lesznek majd ennél komolyabbak is az életben, de amúgy honnan tudjátok, miket éltem meg még ezen kívül? van, ami privát dolog, és nem írom le egy olyan oldalra, ahol bárki elolvashatja. és persze egy csomó dolgot kifelejtettem...attól, hogy van, aki nagyobb gondokkal küzd az életben, például válás, vagy halálos betegség, stb, mindenki gondja valós. ki hogy éli meg...szerintetek nem próbáltam felülemelkedni a dolgokon? azt mutatni, h minden happy, és el is hitetni magammal? nem próbáltam hónapokig, sőt, évekig megerősíteni magam belül? nem biztos, hogy minden úgy van, ahogy ti gondoljátok.

egyébként ne beszéljen senki a nevemben, én nem leszek olyan szemét, hogy egy olyan fiúval jövök össze, aki miatt a barátnőm már hosszú ideje ki van borulva lelkileg...pont a személyes tapasztalatom miatt. ez nem csak egy kis icipici kellemetlenség. meg amúgy ez a veszély nem is fenyeget, mivel senkinek se kellek.

2014. szept. 16. 16:28
 8/10 Békési Vivien válasza:
Egy szóval sem mondtam, hogy nem valósak a gondjaid. Tisztában vagyok azzal, hogy ebben az állapotban mit hogyan él meg az ember, de azzal is, hogy nem látja reálisan a dolgokat. Azt is írtam, hogy vagy elég intelligens és erős ahhoz, hogy felül tudj ezen emelkedni. Mindenkinek a maga keresztje a legnehezebb, de igen is döntés kérdése, hogy mit kezd vele az ember. Én döntöttem, megcsináltam és már ezen a szakon munkálkodom. Ezért ajánlottam fel neked, hogy szívesen segítek, amennyiben megakarsz gyógyulni, de ha inkább megsértődsz, vagy vagdalózol, akkor sajnálom, de nem tudok mit tenni. A te életed, a te döntésed!
2014. szept. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

kedves kérdező! az egészség egy olyan aranyozott korona az ember fején amit csak a beteg ember lát! szerintem ez elképesztően mély gondolat! és hogy honnan tudjuk h mit élhetsz meg? nem tudjuk, de SEJTJÜK mert mi is voltunk 15 évesek! előtted a világ! a depresszió megfogalmazása: egy olyan kóros elmeállapot ahol az ember mindent kilátástalannak gondol! ez egy spirál! ha rákerülsz, süllyedsz, nem egyszerűen mélyre hanem NAGYON mélyre! szó szerint összemész egészen apróra! (lásd csövesek mert az a legalja)

megtörni a kört csak úgy lehet ha ERŐSSÉ válsz lelkileg! a saját problémádat csak te tudod rendezni, nem lesz ott anyuci és apuci h örökké fogja a kezed! légy határozott, törj ki!

a depresszió már csak ilyen.. magától nem gyógyul, ez nem vágás vagy karcolás a testen, a lélek magától nem gyógyul csak ha szembemész a problémákkal

csak h értsd én mért tudom: 151-es IQ-val rendelkeztem, gyengévé váltam, végül elkezdtem drogozni (igen, a sok probléma elől menekültem el egy képzeletbeli boldog világba, szal TE NE VÁGYJ arra h kimenekülj a világból, nem jó.. beránt és csak azért újra kiköp h még egyszer csámcsoghasson rajtad) és a mű boldogság magával vitt... na ha azt nem tartod ritka nagy problémának h 4 év alatt annyira legyengültem szellemileg h semmi nem megy, gyenge memória, akaraterő szinte 0 meg hasonlók! miután letettem a szert és előjött a való világ összes elnyomott problémája majd megszakadtam a stressztől és a félelemtől az egész életemet egy ritka nagy hibának éreztem! a negatív gondolatok már szinte minden egyes másodpercben kötelezően cikáztak a fejemben.. 9 hónap kellett h ráeszméljek h csak úgy nyerhetem vissza a fényem(nem a régit mert akkor megint visszasüllyednék, hanem új, erős és stabil fényt) ha teszek érte saját magam! még a cigit is sikerült letenni, állítólag nagy akaraterő kell hozzá.. de ahhoz képest nem ütköztem eget rengető nehézségbe minden agyban dől el, ha túl soknak gondolod akkor az is! nekem meg kellett tanulnom újra az orromig látni h elindulhassak! te nem vagy ilyen mélyen mint én voltam! hajrá

2014. szept. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az előző vagyok! h segítsek picit: konvertáld át a szöveget az ellenkezőre, tehát h minden sikerül, király vagyok, mindenkinél jobb vagyok, stb ha ez megvan, gondolkodj el rajta h ilyen is lehetnél akár!
2014. szept. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!