Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kontrollaljam a legzese...

Hogyan kontrollaljam a legzesem panikrohamnal?

Figyelt kérdés
8eve tart nalam,a gyogyszer sem segit sokat.de most mar nem okyan durva mint az elejen.altalaban ha egyedul kimegyek az utcara vagy nyilvanos helyen vagyok,akkor erzem hogy rosszul leszek.elont a forrosag,izzadok,ugy erzem vegem.probaltam a legzest szabalyozni de olyankor nem tudom.olyan erzes mintha attol is csak rosszul lennek.

2016. okt. 1. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értek hozzá, de talán próbálkozz meg azzal, hogy 3-ig számolsz belégzésnél, majd ismét 3-ig kilégzésnél.

Próbáld végiggondolni, hogy mi lehet a legrosszabb, ami megtörténhet, ha kimész az utcára. Összeesel? És abban mi a rossz? A tehetetlenség? Bizony. Engem erre vezetett rá anno a pszichológusom.

2016. okt. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pánikrohamnál hiperventillálsz, vagyis gyorsan, erőltetetten kapkodod a levegőt, emiatt megnő a vér oxigénszintje, és csökken a széndioxid. Ez viszont érszűkületet okoz, ebből adódnak a rosszullét tünetei.

A legegyszerűbb módszer a zacskóba légzés, ilyenkor ugyanis a saját kilélegzett, széndioxiddús levegődet lélegzed vissza, helyreáll a normális szint a véredben. A megelőzés a lassú, nyugodt légzés, amikor lassan beszívod a levegőt, benntartod egy kicsit, és lassan fújod ki (ez a nehezebb.) Érdemes megtanulni valamilyen relaxációs technikát még mellé, az nagyon sokat tud segíteni.

2016. okt. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2016. okt. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!