Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Panikrohamnal lehet rossz az ekg?

Panikrohamnal lehet rossz az ekg?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Nekem volt már 150-es pulzussal is, de a tachycardián kívül azon sem látszott semmilyen elváltozás.
2013. márc. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha alapvetően van valamilyen szívbetegség, egyébként pedig ahogy az első írta, szapora szívműködést mutat az EKG
2013. márc. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hat nemt tudom mi lehet a baja1mar volt 3 hete korhazba!hirtelen rosszullet fogja el,reszket,ajulaserzese van,faj a feje,alig kap levegot,5 perc utan semmi baja,az ekgja akkor rossz volt.fogalmam nincs mi a baja,de a dokiknak sem
2013. márc. 18. 18:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha elváltozás van az EKG-n akkor az nem pánikroham, hanem valódi probléma.


Szívinfarktus esetén is halálfélelme van az érintetteknek, és azt sem nevezném pánik rohamnak.


A szívinfarktus megelőző úgynevezett angina pectoris, vagyis szív bizonyos területeinek oxigén hiánya pl szívkoszorúér szűkület következtében szintén szívinfarktusos tünetekkel jár, úgy mint halálfélelem, veríték, levegő hiány, szapora pulzus stb, és arra jellemző EKG eltérés is kíséri. Pont az EKG-ról lehet nagyon szépen leolvasni, hogy valakinek tényleg problémája van testileg, vagy csak pánikol.

2013. márc. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha éppen, akkor van rohama, akkor lehet rossz az EKG, nem értem miért mondjátok azt, hogy nem. Viszont, ha nincs rohama, akkor teljesen normális. Holtere volt? Hány éves az illető(valszeg másról van szó, mivel nem úgy írsz, mintha te lennél)?? Érdekes, hogy a doki nem tudja mi lehet. Más vizsgálatra nem küldte el?? Pl szív ultrahang, vérvétel, esetleg vizeletvizsgálat, pajzsmirigy(!). Nekem mondjuk nyomásérzés van a mellkasomban(mintha vki rám ülne), nehezen mozgok(teljesen lelassulok, alig bírok menni, úgy érzem magam, mint egy 80 éves), a szívem annyira ver, hogyha ülök a hátamon érzem a széktámláján a szívdobogásom(amúgy a mellkasomon látható is a mozgás), mikor kezd vége lenni, mostanában a nyakamban érzem, ahogy hirtelen megy fel a vér a fejembe(mintha szétpattannának az ereim). Mellesleg eddig a rekordom, amit lemértem 197(szívfrekvencia érték, és vki azt mondta, hogy el kellett volna ájulnom, de még soha semmikor nem ájultam el).
2013. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Napsugar11 ***** válasza:

A saját példánkat tudnám elmondani. Férjem éjjel felébredve nagyon rosszul érezte magát, erősen verejtékezett, a teste jéghideg volt, remegett, erős félelemérzet társult hozzá, azt hitte most azonnal meghal. 25 éves volt akkor. Szívtáji fájdalma is volt emellett, ezért azonnal hívtam a mentőket. Borzalmas látvány volt.


Nagyon lassan telt az idő, amíg kiértek, úgy tűnt, mintha órák óta várnánk. Rátették az EKG-t, mert a tünetek alapján valóban szívrohamnak tűnt, de mivel az EKG-n minden rendben volt, azt mondták ez pánikroham.


Tehát, ha ebből indulok ki, akkor az EKG eltérés, és a pánikroham nem függ össze.

2013. márc. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!