Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ebben az esetben megbocsátható...

Ebben az esetben megbocsátható, hogy megütött? Rendbe jöhet még a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

A párom egy hónapon belül második alkalommal ért haza arra, hogy öngyilkosságot kíséreltem meg. Ilyenkor nagy dózisú nyugtatót veszek be, széttörök poharakat, üvegeket, nagyon súlyos dühkitörésem van. A pàrom amikor már nem tud mit csinálni, nem hat az ölelés, szép beszéd, csúnya beszéd és én neki ugrok ès ütöm, pofozom, lefog. De ha nem használt ő is ütött már meg engem, mert nem bírta tovább. A hèten megyek pszichiáterhez. Szerintetek van esély arra, hogy ez egy normális szèp kapcsolat legyen?

23L



#dühkitörés #Mentàlis zavar
2016. okt. 4. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Hát, babám én az első - és egy pszichiátriára való beutalás - után kidobtalak volna. Kéne a fenének egy ön- és közveszélyes ember.
2016. okt. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan utott meg, ezt te is tudod. De miert csinalsz ilyeneket amugy?
2016. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos gyógyíthatatlan autoimmun betegségeim vannak, a diplomámmal nem tudok egy éve elhelyezkedni a szakmámban és folyamatos anyagi gondokkal küzdünk. Emellett (közepesen) rossz gyermekkorom volt, bár gondolom ezt már illett volna feldolgoznom... A kapcsolatunk elején valahogy a fizikai betegségemből adódott problémáim szinte semmisnek tűntek, inkább a karrierem (nem léte) volt az, ami megkeserítette az èletemet és felszínre hozott (újra) minden rosszat.
2016. okt. 4. 23:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az egyedüli esély, ha szakember segítségét kéred és kitartóan dolgozol magadon. Ha eddig kitartott melletted, akkor lehet némi esély, de nagyon sokat kell változnod.
2016. okt. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Ameddig ilyen a hozzáállásod, addig semmi esélyed normális kapcsolatra. Csodálom, hogy még veled van.

Pszichiáterhez hiába mész, csak visszaigazolja a betegségtudatod, kapsz egy diagnózist, ami majd alibiként szolgálhat a viselkedésedre. Ja, meg ad bogyókat. :D


Közben tudod mi vagy? Egy durva jellemhibákkal rendelkező ember. Azért mersz idáig elmenni, mert a környezeted és az élethelyzeted megengedi ezt.

Akaratgyenge és hisztériás vagy.

Úgy mondom neked ezt, hogy nekem is van egy gyógyíthatatlan autoimmun betegségem, szörnyű gyerekkorom volt, pánikbeteg vagyok, és én is kíséreltem már meg öngyilkosságot, és olyan is volt nem 1x, hogy elragadott engem is a dühöm.

Mondjuk hozzátenném, hogy azt nem neveznén öngyilkossági kísérletnek, amit te csinálsz, hiszen pontosan tudod te magad islegbelül, hogy nem halsz bele.


A lényeg, hogy nem sértegetni akarlak, csak én is átmentem ezen, ezért látok tisztán. Ha folytattam volna azt, amit te csinálsz, akkor évek óta rohadnék a négy fal között, és minden egyes pszichiáter igazolná, hogy nagyon beteg és kiszámíthatatlan vagyok, írnák fel százával a gyógyszereket.


Amit javasolok, az egy jó pszichoteraputa, jó hosszú terápia, embertelen adag önkritika és akaraterő összekaparása.

2016. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hűha, hát nem csak, hogy jogos volt, hogy megütött, de én is csodálkozom, hogy még melletted van...

Belegondoltál már, milyen érzés lehet neki, hogy nem is, hanem már a hónapban 2.szor megy arra haza, hogy öngyilkos akarsz lenni??? Ritka egy önző dolog ez...


Én is azt mondom, hogy egy kicsit figyeld magad kívülről..

Rohadt nehéz boldogulni a mai világban, én is a padlón vagyok és sok a külső nyomasztás, még ilyen gondolatok is megfordultak a fejemben. De SOHA nem tennék ilyet a párommal, hogy egyszer is ilyenre kelljen hazajönnie.

Óriási terhet akasztasz a másikra.


Tudod, nekem egyszer anyám amikor 6 éves voltam csinálta ezt. Kint játszottam az udvarom és amikor bementem bőgött és épp öngyilkos akart lenni- persze ő tudta, hogy nem fog meghalni, nyilván kb ilyen kísérlete volt kb, mint neked.

Utána még évekkel később is mondtam neki, hogy rettentően gyűlöltem, amiért ezt velem.

2016. okt. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!