Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióról lenne kérdésem...

Depresszióról lenne kérdésem (segíteni szeretnék)?

Figyelt kérdés

A párom depressziós, hosszú évek óta. Nem magyar, külföldön él. Sokszor mondom neki hogy meglátogatom, de mindig azt mondja, pánikol tőle, és hogy fel kell rá készülnie. Nem akarok benne bűntudatot kelteni, ezért nem kérdeztem tőle, de ez inkább elutasítás, vagy passzív segítségkérés egy depresszióstól? Tehát szeretné hogy menjek, csak nem tudja kimondani, vagy abszolút nem is szeretné? Nem szeretném megterhelni. Azt tudom, hogy nagyon fontos vagyok neki.


26/F



2016. okt. 4. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy depresszióst még közelről is nehéz kezelésre bírni. A többiről meg erősen elgodolkodnék.
2016. okt. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
teljes életmódváltás, jóga, sok természet, baráti kör megváltoztatésa, meditáció... sokat segíthet. Mellesleg az enyhe gyógyszeres kezelés is remek, sokat segít, de önmagában nem megoldás! Simán gyógyítható a dolog! Kitartás!
2016. okt. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"hosszú évek óta" - ha valaki hosszú évek óta depressziós és nem kér segítséget, akkor nem fogsz tudni rajta segíteni.
2016. okt. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kezelés alatt áll, gyógyszert szed, de nagyon magányos.
2016. okt. 5. 15:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Találkoztatok már egyáltalán? Nekem pl. gyanús lenne, hogy ennyire nem akar veled találkozni. Amúgy meg akkor készüljön fel rá, hogy meglátogatod, tűzzetek ki egy dátumot. Vagy lepd meg.
2016. dec. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!