Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek az eutanáziá...

Mi a véleményetek az eutanáziáról?

Figyelt kérdés

Miért elítélendő, hogy emberhez méltóan, lehetőleg fájdalom mentesen, ellenőrzött körülmények között léphessen ki az életből aki szeretne. Pszichiátriai vizsgálat és a megfelelő segítségnyújtás után az egyén miért nem élhet az önrendelkezés ilyen szintre kiterjesztett jogával?

Miért szükséges megbélyegezni,őrültnek titulálni,lenézni,lesajnálni azon embereket akik számára ez nem alapvetően elutasítandó gondolat?



2016. okt. 5. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
szerintem azért mert attól tartanak hogy visszaélhetnek vele azaz: valakit úgy segítenek a halálba hogy nem is az illető akarta
2016. okt. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászólóhoz hasonlóan,kettős véleményem van. Ha vki akarja,méltóan akar elmenni, keserűen.de támogatnám. Viszont azonnal bejön az emberség szemétsége. Biztos ezt akarta-e?

Visszafordíthatatlan.

2016. okt. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1-es

Pszichiátriai vizsgálat és a megfelelő segítségnyújtás után fennállhat még ennek a lehetősége?

2016. okt. 5. 15:18
 4/12 anonim ***** válasza:

csökkentett terápiás erőfeszítéseket támogatok, aktív eutanáziát nem.

az előzőt fel lehet fogni passzív eutanáziának is.

2016. okt. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
46%
jo lenne ha magyarorszagon is lehetne ilyet
2016. okt. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Én az aktív eutanáziát is maximálisan támogatom. Rengeteg halálos beteg szenvedését meglehetne rövidíteni vele.. Tegyük fel,van egy végstádiumu rákos beteg. Hiába a remény,legbelül mindenki tudja,hogy meghal. Akkor ha még döntésképes állapotban van,miért ne dönthetne úgy,hogy ennyi elég volt?


Lehet elítélni ezt a nézőpontot, de én valahol az öngyilkosokat is megértem (pedig közeli családtagom élete is sajnos így ért véget). Mindenki szabad döntése,hogy szeretne-e élni az élet nevű lehetőséggel. Igen a családtagoknak szenvedést okoz,és önzőségnek tűnik,de sajnos sokan érzik át ezt az angol mondást/idézetet

'maybe life isn't for everyone'


22L

2016. okt. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
egy szükséges rossz, bár csak akkor érzem következménymentesnek, ha pszichológus beleegyezik, és minden dokumentálva van.
2016. okt. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#4 Az aktív eutanázia minden formáját elutasítod,vagy csak a közvetlent?


"Aktív, közvetett, szándékolt eutanázia: öngyilkosságban való közvetett közreműködés, az öngyilkosság segítése (például méreg beszerzése a betegsége miatt öngyilkosságra készülő számára, aki a mérget maga veszi be)"

2016. okt. 6. 09:41
 9/12 homo ludensz ***** válasza:

Valahol olvastam itt a neten hogy egy paralimpikon srác évekig küzdött azért hogy írásban megkaphassa az engedélyt hogy eutanáziába részesüljön ha úgy érzi hogy itt az idő. Most boldog,érmet nyert,sikeres ember és nem akar meghalni.

Nem tudom neki mi a baja.mi hiányzik róla mert ez nem derült ki. Az a sejtésem hogy az emberekben mélyen él egy félelem hogy milyen lesz a vég amit neki meg kell "élni". Ez beárnyékolja sok ember gondolatvilágát akkor is ha kifelé nem mutatja. Ez az elfojtás jelentős életenergiát leköt amit alkotásra is használhatna. Valahol, részben még az alkoholizmusnak is oka s talán a kábszerezésnek is.

Nagyon kényes az egyén döntési állapota mikor már fáj és tudja hogy jobb nem lesz hogy akkor hogy döntene és az erős narkotikum hatására mikor nem fáj de helyette a fájdalomcsillapító mondatja vele a tutit.

2016. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én elviekben nem ellenzem, de gyakorlatban szerintem nagyon bonyolult lenne az egész...

A legtöbb embernek joga van dönteni róla, hogy éljen-e, még ha nem is annyira méltóságteljes dolog a tizedikről kiugrani, de akkor is. Azoknak a legrosszabb, akik teljesen mozgásképtelenek, vagy valamilyen okból Tényleg korlátozva van az ilyen értelemben vett "szabadságuk". Borzasztó lehet...

2016. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!