Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez normális? 13/L

Szerintetek ez normális? 13/L

Figyelt kérdés

Nagyon kövérnek látom magam. Most már ott tartok,hogy fogyózok,és egészségtelen ételt nem is vagyok hajlandó enni. Minden étkezésem kb.300-200 kcal,napi 5-ször,legrosszabb esetben 4-szer eszek. Tudom,hogy enni kell,ennék is egy kicsit többet,de félek,hogy hízok. Kb.55 kg vagyok,165 cm. A hasamon nagy háj volt,leadtam,már csak pici csík van,dr még mindig kövérnek látom magam. Vagy a hasam,vagy a derekam,vagy a csípm,vagy a combom,vagy a fenekem. Pedig sokan mondják,hogy vékony vagyok. De lătom,hogy mindenkinek lapos a hasa,csak nekem nem.

És rondának látom magam. Nagyon. Sokan mondják,hogy szép vagyok,de szerintem baromi csúnya.

És néhány napja elkezdett az is lenni nálam,hogy tehetségtelennek tartom magam.

Segítsetek kérlek,mert a környezetem ugyan megpróbálta,de már nagyon el vagyok keseredve!



2016. okt. 6. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Anorexiának hívják. Keress rá a neten.

Jobbulást!

2016. okt. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1

Arra én is gondoltam,de NEM

Nem éheztetem magam

És nem látszanak ki a csontjaim

2016. okt. 6. 19:16
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexiának csak egy stádiuma a csontrakétaság. Ez egy súlyos testképzavar, amikor a páciens akkor érzi "jól" és "biztonságban" magát, ha a hízásnak a lehetőségét is kizárja, és minél messzebb kerül a rettegett súlytól (vagyis fogy). Senki sem 28 kilósan kezdi, és nem is kell lefogyni ahhoz, hogy pszichésen súlyosan megzuhanjon valaki.


Mások nézegetése és önmagad szemlélése helyett keress hobbit, elfoglaltságot, amiben boldog vagy, esetleg sportolj. A rettegést és automatikus kalóriaszámlálást pedig felejtsd el, mert kényszerré fog válni.

2016. okt. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz. Az tuti segítene.
2016. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Helyesbítenélek, még nem éhezteted magad és még nem látszanak ki a csontjaid.

Egyáltalán nem vagy kövér, a magasságodhoz képest pont jó a testsúlyod, tehát nem kell fogyókúráznod, viszont enned kell, hogy legyen erőd, az alapvető tápanyagoktól nem foszthatod meg a szervezetedet.

Amit most csinálsz, az egyenes út a komolyabb bajokig.

Nem kell egészségtelenül étkezz, ehetsz egészségesen, kerülheted a nagyon hizlaló, szénhidrátos, cukros dolgokat, de fogyókúráznod nem kell, jó az alakod!

2016. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

És ez szerintetek elmúlhat?

Amúgy rengeteg hobbim van,csak a sulis szünetekben és otthon jön rám,amúgy nem


Ui.:neten olvastam,hogy az anorexia a BMI 20 pontjától lefele számít,nekem meg az 35 pont(volt márciusban,azóta nem tudom)

2016. okt. 6. 19:23
 7/13 anonim ***** válasza:

A BMI-d 20,2. De nem ez számít, nemrég olvastam egy cikket arról, hogy normál súlyú vagy túlsúlyos emberek is lehetnek anorexiásak. A pszichés tünetek (testképzavar, önutálat, az evéssel, kalóriákkal, testsúllyal kapcsolatos megszállottság) lényegesek, nálad is leginkább ez utal anorexiára.

Mit jelent nálad az, hogy "egészséges" és "egészségtelen" étel? Az anorexia egyik oka a tápanyaghiány, ami lehet teljes értékű fehérje, zsír és zsírban oldódó vitaminok, egyéb vitaminok és ásványi anyagok hiánya.

2016. okt. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Egészséges: zöldségek,gyümölcsök,zsömle és kenyér, vaj vagy margarin,szalámi, dszem, leves, hús, tojás, stb.

Egészségtelen: csoki, péksüti, sütemény,chips, stb.

2016. okt. 6. 20:16
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! :) Okvetlenul keress fel egy pszichologust (egyaltalan nem ciki, az a nagy hiba ha nem teszed) Az anorexia nervosa egy mentalis betegseg, testkepzavar. A kenyszeres fogyokurazasok hatereben sulyos lelki okok allnak altalaban, vagy valami ami miatt a fogyokurazo nem tudja elfogadni, utalja önmagat, akar depresszio. Meg nem koplalasz drasztikusan es nem vagy csontkollekcio, de ha MOST AZONNAL nem kersz segitseget pszichologustol, akkor bizony eljutsz odaig. Es ezt tapasztalatbol irom, mert en is anorexias vagyok. En sem hittem meg egy fel evvel ezelött, hogy majd 43 kg leszek a 168 cm-hez. Hidd el nekem, ez egy ördögi kör. Minel többet agyalsz az evesen, meg a testeden, kajalason, egyre rosszabb es rosszabb lesz, egyre jobban romlik az allapotod, nem csak lelkileg (nem lesz semmi eleted, minen csak erröl fog szolni), de testileg is. Most meg nem vesztetted el a jozan eszedet, ezert kerlek elj a lehetöseggel, hogy felkeresel egy pszichologust, mert elöbb-utobb teljesen rabjava valsz az anorexianak es ezt senkinek nem kivanom. Nekem is irhatsz barmi baj van vagy kerdesed, segitsegre szukseged. (egy gyogyuloban levö anorexias 15/l)
2016. okt. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem 13 éves lányoknál nagyjából mondható normálisnak. Én is ilyeneket gondoltam, a barátaim is mind ilyeneket gondoltak, a mostani ismerőseim fiatalabb testvérei / rokonai (akik tinilányok) is ilyeneket gondolnak...

Azt viszont nem tudom, hogy 30-70-200-stb. évekkel ezelőtt miket gondoltak a tinilányok. Abból talán lehetne következtetni, hogy a külvilág a hibás, vagy a "tinilányok" :-)))


26N

2016. okt. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!