Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondják azt az öngyilkos...

Miért mondják azt az öngyilkosokra hogy gyávák?

Figyelt kérdés

Nem értem..Nagyon nagy erőfeszítés kell ahhoz hogy itt hagyj mindent és sokan kiröhögik őket pedig nem is tudják mi látszódik le bennük.Lenézik őket mert nem találtak más megoldást és feladták...Erről nem ők tehetnek hanem azok az emberek akik ezt tették velük..

14L



2016. okt. 9. 21:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%

Akik ezt mondják úgy gondolják ez egyfajta megfutamodás, és valahol igazuk is van. Mert nagy elszántság kell ahhoz hogy valaki eldobja az életét, de sokkal több kell ahhoz hogy ne futamodj meg a problémák elől. Az öngyilkosság sokszor a könnyebbik út. Persze nem azoknak könnyebb akik hátramaradnak az öngyilkosok után. Azoknak csak a személyes pokluk és a miértek maradnak.


Volt ismerősöm aki megpróbálta megölni magát. Ő maga mondta, utólag egyszerűen megoldhatónak tűnt a problémája ami miatt tette, de akkor könnyebb volt megfutamodni.

2016. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy kényelmes kifogás ez a nem ők tehetnek róla. De. A legtöbb esetben van megoldás, még akkor is ha az nehéz vagy fájdalmas. Az az öngyilkosok döntése hogy a könnyebb utat választva eldobják az életüket.
2016. okt. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%

Nem arra törekszenek, hogy vélt, vagy valós problémájukat megoldják, hanem a problémát (és szeretteiket, valamint az őt szeretőket) hátrahagyva véget vetnek életüknek.

Még akkor is ezt az utat választják, ha az adott problémát maguk okozzák maguknak.

(A legtöbb problémában az ember is vétkes.)

2016. okt. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
64%
Mert nem képesek magukat beleélni a helyzetükbe.Az mond ilyet,akinek híján az empátiája.
2016. okt. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
36%
Nem értünk egyet utolsó. Maximum gyógyíthatatlan betegségre nincs megoldás, minden esetben csak könnyebb út eldobni az életet. És minden lehetőséget vele amit hozhat.
2016. okt. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
*minden más esetben
2016. okt. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
Nem gyávák,ez csak a látszat.Az a gyáva,aki ítélkezik mások felett.Én inkább együttérzek velük,mint hogy undorító féreg módjára elítélném.Az öngyilkosság a társadalom hibája.
2016. okt. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
A megfelelési vágy a gyávaság,azon kívül,pedig a legsúlyosabb elmezavar.
2016. okt. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
12%

Könnyű mindenért a társadalomra mutogatni igaz? De mit tehet a társadalom ha az az illető nem kér segítséget? Most mondhatod hogy nem vagyok empatikus, meg mifene, de ez akkor is így van. Aki nem halandó saját magáért erőfeszítéseket tenni, azt ha belegebedsz sem mentheted meg.

Nem akartam ennyire belemenni, de ezt úgy mondom, hogy én magam is volta olyan helyzetben hogy a kezemben volt a kés, fel akartam vágni az ereimet. Mégis felkeltem abból a helyzetből önsajnálat helyett. Mert ez sokszor arról szól- nálam így volt - hogy jaj de szar nekem, nem ért meg senki, nem segít senki, igaz hogy nem nyitottam ki a szám. Pedig ki kell nyitni, akármilyen mocskosnak, értéktelennek is érzi magát az ember. Ha nem segítenek szép szóra, akkor üvöltve kell megtenni ugyanazt. Azt a lányt, akiről az első válaszomban írtam, egy segítő csoportból ismerem. Ő is előbb jutott el a gyógyszerig mint hogy segítséget kérjen. Pedig ezt nem szabad, nem lehet így csinálni. Van pszichológus gyámügy, rendőrség, akármi. Mert inkább a bizonytalan jövőt kell választani mint a biztos rosszat, vagy a halált. És nem kell azt hajtogatni hogy nem az ő - nem a Mi hibánk hogy ezt tettük. Mert igenis az . Csak abból lehet sokáig áldozatot csinálni aki hagyja magát.

2016. okt. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
42%

Áldozat?Segítségkérés?Társadalom?


Jesszus mi van itt!

Azért gyáva és őrült a halálba vágyó mert ezzel önigazolják magukat azok akik más érvet nem tudnak felhozni az életük folytatására.Ettől erősnek érzik magukat,képesek lesznek a folytatásra.


A valóság az,hogy fel sem tudják dolgozni az a tényt miszerint valaki tényleg nem kíván élni!Ők csak a menekülést látják benne.

Nekem már varrták össze a karom,a kórházban lenéztek,megaláztak,kioktattak,hogy nem így kell öngyilkosnak lenni.

Svájcban olyan nagy tiszteletben van tartva az egyén önrendelkezési joga,hogy lehetőséget adnak intézmények úgynevezett "asszisztált öngyilkosság" végrehajtására.

Itt MO-n még a halálos,gyógyíthatatlan beteg sem kap abban segítséget,hogy emberhez méltón távozzon.


Márpedig aki kicsit is tisztában van a dolgokkal az pontosan tudja,hogy minden "házilag" elkövetett megoldás gyakorlatilag szadista önkínzás ami könnyen előfordulhat csak maradandó egészségkárosodást okoz.

2016. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!