Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegi problémákkal elmehetek...

Idegi problémákkal elmehetek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Még csak 16 éves vagyok, de nagyon sokat stresszelek, feszült és ingerült vagy, egyszerűen mindenen fel tudom idegesíteni magam. Nem tudom ez pontosan mitől van, bár tény hogy nagyon sok családi és lelki megpróbáltatáson megyek most keresztül, plusz a suliban is nagy az elvárás, én meg mindig próbálok a legjobb lenni. Sokszor már remegek, émelygek, ok nélkül elsírom magam, még az iskolában is.

Az a hatalmas porbléma, hogy a szüleim ezt egyáltalán nem értik meg, sőt kiröhögnek és le is szidnak, amikor erről beszélek nekik. Magamtól próbáltam megoldani a dolgot, amikor volt egy kis pénzem vettem magamnak a Rossmannban Valeriana Relaxot, mert hallottam róla hogy jó. De amikor elfogyott és anyukám pénzére lett volna szükségem, nem volt hajlandó venni. (mondjuk annyira sajnos nem is hatott a tabletta)

Ellenben a tanárok is észrevették már rajtam, hogy valami nincs rendben velem, de kértem hogy ne mondják el a szüleimnek, mert úgyse értik meg. A múltkor rosszul lettem, és a védőnőhöz küldtek, magas vérnyomást, magas pulzusszámot, szorongási tüneteket diagnosztizált rajtam. Ő is mondta hogy próbáljak meg lenyugodni, mély levegőket venni. Na de mondani könnyű..

Nem tudom, ezekkel a panaszokkal el mehetek-e orvoshoz, vagy egyáltalán van-e ilyen orvos, aki ebben tud nekem segíteni, mert tényleg szükségem volna valakire, vagy valami gyógyszerre, mert megőrülök.:(

Egyébként lány vagyok, szóval ezt a sok-sok feszültséget nem erőszakkal szoktam levezetni, hanem a segítség hiánya mellett magamba folytom.. ami ugyebár nagyon egészségtelen.



2016. okt. 11. 16:55
 1/8 A kérdező kommentje:

Még az azért tudni kell, most lehet "gonosznak" állítottam be a szüleimet, de nem azok! Nem vernek, nem kiabálnak velem mindig, semmi ilyesmi, csak azt nem tudják megérteni, hogy nekem 16 évesen ilyen prolémám van, mindig azt mondják "Aztán meg pszichiáterhez hurcolhatlak majd, mert be fogsz kattanni."

Pedig szerintem egy 16 évesnek is lehetnek ilyen problémái már nem azért... vagy ez korhoz van kötve?

2016. okt. 11. 17:00
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy elmehetsz

Elsosorban a hazi orvoshoz menj, o ajanlani fog egy pszichologust (o nem orvos), es o tud kezelni, illetve ha ugy latja, hogy szukseges, akkor tovabb kuld a pszichiatriara, ahol tudnak felirni gyogyszert, de emellett is kell a pszichoterapia

2016. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy ne lehetne, ebben a korban a legjellemzobb az ilyen problema. Kifejezetten gyermekekre szakosodott pszichologusok, pszichiaterek is vannak.
2016. okt. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem idegi, hanem lelki (pszichés) probléma.
2016. okt. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy nem ilyen kemény suliba kellene járnod. Esetleg 1-2 tárgyból szerezhetnél felmentést, vagy válthatnál osztályt, ahol kevesebbet követelő tanár van.
2016. okt. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!

Utolsó, az a baj, hogy minden suliban nagy az elvárás akárhova mennék, úgyhogy igazából ezen a dolgon nem tudok változtatni, a suli most csak egy része a problémának.

Az lenne még a kérdésem, hogy SZÜLŐ NÉLKÜL is elmehetek orvoshoz ezzel? (amit írtam, abból remélem értitek miért akarok szülő nélkül menni)

2016. okt. 11. 18:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért ne mehetnél?
2016. okt. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
persze hogy elmehetsz...sőt szrtem pszichológushoz nem kell beutaló sem, tehát a háziorvos kihagyható..ha van családsegítő szolgálat, vagy nevtan a közeletekben, ott is van pszichológus..
2016. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!