Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tennél/gondolnál, ha a 17...

Mit tennél/gondolnál, ha a 17 éves lányodról megtudnád, hogy 4 hónapja bulémiás?

Figyelt kérdés
Úgy érzem sürgősen segítségre lenne szükségem de nagyon félek a szüleim és más emberek reakciójától is. :(
2016. okt. 11. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Azt csak ti gondoljátok, hogy az ember nem veszi észre, hogy tonnaszám fogy a kaja, a vécé meg rendszeresen össze van okádva... mivel sem bevásárolni, sem nagytakarítani nem az erősségetek nektek tiniknek, ugye. Viszont nem lehet rákérdezni, mert "jaj anya, hagyjál már!" és azután csak azért se beszélnétek róla. Kérj segîtséget, kicsit sem lesznek meglepve a te naaaagy bejelentésedtől.
2016. okt. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Örülnék, hogy bízik bennem annyira, hogy segítséget kér tölem.
2016. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
45%

valószínűleg ha elmondod édesanyádnak meg fog érteni és minden áron azon lesz hogy segítsen rajtad.

nehogy azt hidd, hogy megszíd majd vagy csalódott lesz. Ez olyan dolog amiről nem te tehetsz és amihez segítségre van szükséged.

remélem nem önmagad diagnosztizáltad, voltál pszichológusnál vagy ilyesmi..

2016. okt. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Feltétlenül kérjél segitséget édesanyádtól, lehet, hogy sejti is a problémádat, lehet, hogy ő is azon gyötrődik, merjen-e szólni neked. Idegen embereknek nem kell tudni a te problémádról. Édesanyád keressen számodra egy pszichológust, sok tinilánynak van ilyen gondja, ki fognak belőle gyógyitani! Fognak tőled vért venni, hogy megállapitsák, kialakultak-e hiányok a szervezetedben, pl. kálium-hiány, valószinű, hogy ekg-t is csinálnak.
2016. okt. 12. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én első olvasásra azt hittem, a szülő teszi fel a kérdést, és akkor azt válaszoltam volna, hogy mélyen magamba néznék, mert a gyerek tünete a család tünete...

Aztán láttam, hogy a lány kérdése, és nagyon elszomorodtam, mert sajnos ha valakinél már kialakul egy probléma, akkor egyáltalán nem biztos, hogy olyan a családja, akik támogatják a megoldásban. Sok szülő inkább homokba dugja a fejét, csak ne kelljen elismerni, hogy bármi probléma lenne, gyakori az áldozathibáztatás, stb.

Mindenképpen azt javaslom, hogy beszélj a szüleiddel a problémáról, de készülj fel lélekben az esetleges elzárkózásra is. És ha nem támogatnak a kezelésben, akkor se add fel: elég nagy vagy már ahhoz, hogy önállóan is segítséget kérj!

2016. okt. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!