Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz ez a skizofrénekről?

Igaz ez a skizofrénekről?

Figyelt kérdés
Láttam nemrég egy pszicho-horrort, ahol a kommentelők a főszereplő személyét fejtegették, és valaki írta, hogy onnan lehet tudni, hogy a főszereplő skizofrén, hogy a történet elején belenéz egy tükörbe, ahol minden jól kivehető, kivéve az arca, és ez azért van, mert a skizofrének is homályosan látják a saját arcukat. Mi igaz ebből?

2016. okt. 15. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez valami kitalált baromság.
2016. okt. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha igaz lenne, akkor nem lenne nehéz megállapítania az orvosoknak ezt a betegséget, hiszen csak egyetlen kérdést kellene feltenniük. Szóval hülyeség.
2016. okt. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz.
2016. okt. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
olyan van,hogy egy skizofrén a többi embert szörnynek látja,nem pedig embertársainak,ez egy tünet.
2016. okt. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A skizofrénia hallucinációkkkal jár.
2016. okt. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Téveszmékkel,hallucinációkkal járhat. Aki kezelt- ez az elhatalmasodástól is függ,lehet,észre sem veszed.
2016. okt. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja,úgy van a helyszínelés,mint a filmekben....
2016. okt. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mercedes6574 válasza:

Az orvosok nem veszik eszre 99%-ban ha elejuk toppan egy skizofren. Marmint az ertelmesebb, es nem gyogyszert szefo fajtabol.


Egyebkent lehet hogy letezik ilyen, de 99%-ban biztodan nem. Vizualis, akkusztikus etc. hallucinaciok vannak pl., vagy paranoid esetekben uldoztetes satobbi, de ilyesmirol meg nem hallottam. Esetleg a vizualis hallucinacioknak lehetne betudni. Bar nem vagyok orvos.


Mindesetre ami a moziban, mediaban van az megint csak 99%-ban tavol van a valosagtol. Ami sajnalatos, mert rossz szemlelet alakul ki az emberekben. Mint pl. a tudathasadas, tobb szemelyiseg.. ilyen nincs. A lelek - hasadasat jelenti joval inkabb a skizofrenia.


Nalam ennek a betegsegnek a tuneteit az allando feszultseg, idegeskedes valtotta ki, mert a csaladunk eletet szo szerint egy orultre bizta ... lenyegeben a melyen tisztelt orsza... De pl. olyan is van, hogy valaki ratalalt az egy csalastagjara, aki "ongyilkos lett". Az ongyilkossag nem sikerult, kimenekitette ot a helyzetbol.. majd nehany honappal kesobb ujra ongyilkossagot kovetett el a csaladtag, ugyan ugy o talalt ra, akkor a karjaiban halt meg. Szoval..


De sokmindent sorolnak schizofrenia ala. Es van hogy elsore tevesen.


Az pedig hogy ezek az emberek mennyire agresszivak, nagyban fugg a lelkuktol.


Gondoltam ezt ide firkantom, hogy oszlassunk nemi " sztereotipiat".

2016. okt. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!