Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegséget le lehet...

Pánikbetegséget le lehet küzdeni gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés
2 éve vannak pánikbetegségre utaló tüneteim. Orvosilag a betegségeket kiszűrték, így valószínűleg pánikbeteg vagyok. Nem szeretnék gyógyszert szedni,meg eddig pszichiáterhez sem akartam, csak az este volt egy pánik és elhatároztam,hogy megyek. Mit fog velem kezdeni?? Valaki aki már túl van rajta elmondaná , hogy milyen volt? Hogyan segített? Mennyi ideig tartott??

2016. okt. 16. 09:07
 1/7 homo ludensz ***** válasza:
Az lényeges hogy a betegségeket kiszűrték mert ha ez rögződik a tudatodban akkor nem fogsz pánik közben még azon is görcsölni hogy pld. megáll a szívem...meg hasonlókon. Attól is bepánikol sok ember hogy úgy érzi nem "normális" egy-egy szerve működése. Amennyiben elmész a pszichiáterhez vidd el a vizsgáltok leleteit mert végül is ő is orvos. Az hogy te szeretnél vagy nem gyógyszert szedni azt majd a szakorvos(pszichiáter) eldönti. Te ha kéred a segítségét akkor a tüneteket mond el és ő majd felméri a problémát és igyekszik orvosolni. Állítom hogy elsőre valami enyhébb nyugtatót ír s nem egy lórúgásként ható szert. Azután majd ha jó darabig tünetmentes leszel akkor el lehet a pánikbetegséged kiváltó okán vagy okain töprengeni de ez már a pszichológus térfele.
2016. okt. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Le lehet küzdeni gyógyszer nélkül, a gyógyszerre sosem azért van szükség, mert az meggyógyít. Pszichés problémát leküzdeni csak az okok előásásával és a velük való hatékony foglalkozással lehet (vagy mondjuk hipnózisterápiával, de az egy picit más téma), így gyógyszerre technikailag konkrét szükség nincsen.

Viszont sokaknak segít. Ne úgy képzeld el a gyógyszert, mint a gyors megoldást, amiről ha lejössz, újra előjönnek a tüneteid. Úgy képzeld el inkább, mint egy eszközt arra, hogy a pszichoterápiád idejére a szervezeted kicsit alkalmasabb legyen arra, hogy a problémákkal dolgozz, és ne arra menjen el minden energiád, hogy épp csak életképes szinten tartod magad napról napra. Aztán amikor már érzed a pszichés javulást, lehet folyamatosan csökkenteni a gyógyszeradagot, és végül teljesen elhagyni, mindezt persze a pszichiáter segítségével.


De még egyszer: ha nagyon idegenkedsz a gyógyszertől, nem feltétlenül szükséges a használata, senki nem fogja ráderőszakolni. A probléma legtöbbször gyógyszer nélkül is kezelhető, van, akinél ez nem jelent nagy különbséget, és van, aki gyógyszerrel sokkal hatékonyabb.


A pszichoterápia egyébként, ha jól csinálják, nem fog veled semmit "kezdeni", sokkal inkább csak jó kérdéseket fog felvetni jó időben, amikkel majd te magad kezdesz valamit. A terapeutádnak nem feladata megmondani a frankót, kimondani helyetted dolgokat, még csak az sem folyton a feladata, hogy segítsen értelmezni azokat, amiket te mondasz ki. A terapeuta sokkal inkább egy moderátor, mint egy Csernus-féle megmondóember. Hallgat, kérdez, de hagy kibontakozni és meglátni az összefüggéseket a dolgaid közt. Ha elakadsz, kérdez mást, más irányból, de ő igazából csak arra van, hogy hatékony és egészséges keretek közt tartsa a beszélgetésedet saját magaddal.

2016. okt. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Gyógyszer nélkül nem fog menni.

És a legtöbb embernél nincsenek semmiféle "okok", amiket meg lehetne keresni. Egyszerűen szervi probléma ez is.

2016. okt. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem sok kimondottan szervi oka van a pánikrohamoknak, és azoknak legalább egy részét valószínűleg ki is szűrték, ahogy a kérdező mondja. Az esetek túlnyomó részében a dolog pszichés.
2016. okt. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az pedig, hogy fog-e menni gyógyszer nélkül, az a kérdezőn múlik, hogy milyen tempóban és hatékonysággal tud dolgozni a problémáival, illetve leginkább hogy milyen gyakorisággal van pánikrohama. Ha minden nap, akkor valóban gyógyszeres segítséget fognak javasolni a terápia mellé (hangsúlyozom: mellé), de ha mondjuk havi kétszer, akkor nem feltétlenül indokolt a gyógyszer.
2016. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha pszichés lenne, akkor nem hatna rá gyógyszer.
2016. okt. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 homo ludensz ***** válasza:
A pszichés betegségekre nem hat a gyógyszer? Nocsak? Akkor miért van tömve a folyosó a pszichiátriai gondozóban? Nem hiszem hogy krumplira várnak.
2016. okt. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!