Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek nem túlzás az,...

Szerintetek nem túlzás az, hogy egy skizofrénia gyógyszer kifejlesztésére elköltenek 111 milliárd forintot, aztán kiderül, hogy a gyógyszer hatástalan? Csoda, hogy haldoklik a magyar egészségügy? Ki a felelős ezért?

Figyelt kérdés

Itt van a cikk,pontosan 400 millió dollárról van szó,az átszámolva kb. 111 milliárd forint.És az egyéb terápiákra meg miért nincsen pénz?Ami pedig egyre égetőbb kérdés lenne!

[link]

[link]



2016. okt. 5. 08:19
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
2016. okt. 5. 08:23
 2/27 A kérdező kommentje:
[link] itt a lényeg,ha jól látom nem engedi a linket!
2016. okt. 5. 08:24
 3/27 anonim ***** válasza:
Mi kozod ahhoz hogy egy maganceg mire kolti a penzet?
2016. okt. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

A Richter magáncég, saját tőkével. A társadalombiztosítás (vagyis mi most már helyette van) meg egy teljesen más tészta.


Tedd be te a saját jövedelmed az egészségügy javítására.

2016. okt. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Szerintem ez ennél sokkal bonyolultabb kérdés,mert ha forgalomba kerül egy gyógyszer,azt onnantól a skizofrén betegnek nyújtott magas támogatások miatt a magyar állam fogja 100% -ban állni,konkrétan dobozdíjas lesz a gyógyszer!És olyan meg nincsen,hogy "magáncég", a pénzt valahonnan el kellett vonni,ha valamilen vállalkozás sikertelen akkor emberek fognak tönkremenni,ez csak a gyógyszeriparban nincsen így? Ez olyan szubjektív kérdés mint a politika? A hibák mindig másra vannak hárítva? Hm?
2016. okt. 5. 09:28
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Süket demagógia! Ha valaki a kutatás elején meg tudná mondani, hogy hatásos lesz-e egy gyógyszer, akkor nem kellene kutatni!
2016. okt. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Kevered a szezont a fazonnal.


Amugy a gyogyszeripar mar igy mukodik, egy csomo penzt elkoltenek olyasmire amirol a vegen kiderul hogy nem mukodik.


Ezt hivjak kutatasnak.

2016. okt. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Van az a mondás,hogy amíg más farkával verik a csalánt addig nem neked fáj!A pénzt valahonnan el kellett vonni.Az összeg amiről beszélünk óriási.A süket demagógia az,hogy semmit nem tudnak az agy működéséről,találgatások folynak halott emberek agyának boncolása alapján.Az új típusú antipszichotikumok sem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket ,mégpedig azt,hogy kevesebb mellékhatásuk lesz.Csak amíg a bolondokkal mindent meg lehet etetni ,addig ez egy óriási üzlet marad.
2016. okt. 5. 09:49
 9/27 anonim ***** válasza:

Fingom nincs, miről beszélsz. A Richter egy magánvállalkozás, arra költi a pénzét, amire akarja. Egy új gyógyszer kifejlesztése a rengeteg zsákutca miatt ennyibe kerül. Ezért olyan drágák a gyógyszerek, nem azért, mert konkrétan az a fél grammos tabletta pár centnél többe kerülne. Ez egy kockázatos üzlet, rengeteg pénzt igénylő, hosszú távú befektetésekkel, amik óriási haszonnal vagy óriási pofáraeséssel kecsegtetnek. A magyar egészségügyhöz és annak helyzetéhez a dolognak abszolúte semmi köze nincs, érintőlegesen se.


Egyébként sajnos a második hírt ugye nem tudom elolvasni, de az a részlet, amit képként linkeltél, egy bizonyos _új_ indikációról szól, ez nem azt jelenti, hogy általában teljesen hatástalan lenne a gyógyszer, csak abban az indikációban. Elég gáz lenne, ha egy már piacra került gyógyszerről kiderülne, hogy az eredeti indikációjában is hatástalan, mert így érthetetlen lenne, hogy jutott el a törzskönyvezésig, ez jóval korábban ki szokott derülni. A törzskönyvezett gyógyszerekkel általában nem ez szokott lenni a probléma, hanem az, hogy újabb mellékhatások derülnek ki. Itt most arról van szó, hogy a Richter egy új indikációban is hatásosnak gondolta a gyógyszert, ami ugye szélesítené a piacát, de úgy látszik, nem jött be. Szó nincs arról, hogy ettől ki kéne dobni.

2016. okt. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

A gyógyszeripari fejlesztéseket hosszú távon érdemes vizsgálni. Évszázadok távlatában, ha mindig pénzkidobásnak ítéltek volna egy-egy fejlesztést, akkor ma 40 év lenne az átlagéletkor.

Amikor Alexander Fleming felfedezte a penicillint, sokáig nem lehetett tudni, hogy mire lesz jó, mert nem tudták előállítani tiszta formában. Aztán mikor már sikerült alkalmazni, kiderült, hogy mégsem csodaszer, mert fokozatosan kialakultak a rezisztens baktériumok. Ettől függetlenül nem lehet azt mondani, hogy ne forradalmasította volna a gyógyszergyártást, hiszen lényegében az összes antibiotikum alkalmazása erre a felfedezésre vezethető vissza.

2016. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!