Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen személyiség zavara...

Ez milyen személyiség zavara utal?

Figyelt kérdés

A párommal van szó.

Férfi, 20 éves.

Egyszer szeretget aztán erre 10perccel már utal és kiabál velem és minden rossznak elmond. Ez után élmény mosdóba vagy le a boltba és már úgy jön haza hogy imád.

Van olyan hogy írkalunk fbon egész nap és rendes ezt azt fogjunk csinálni aztán hozzám sem szól.

Van ez fordítva is, elmondása minden szarnak aztán félve megyek haza de ő máris közbe rajong.


Sokszor vesztünk már össze, azt mondta akkor biztos hogy vége, pár nap múlva megint együtt.

Már kezd sok lenni vagy múlik el a szerelem és már ott hagytam ő is beleegyezett ez így jó stb. De másnap már hívott.

Egyszer megakar ölni és verni utána meg közös házat akár.

Van hogy még üt és utána 10percel minden jó.


Nagyon féltékeny, olyan dolgokat kitalált már, hogy félelmetes. Pl. Hogy az unokatesommal szoktam szexelni.

Bárhová megyek lépésről lépésre mindenről tájékoztatom kell, bár ez nem zavar mert nincsenek titkaim de ez is a bizalmatlansagara utal, ha nem veszem fel a telefont akkor végem.

Persze ez fordítva nincs meg, tehát ő nem számol be mindenről.

Tudom nem szerencsés ilyen kapcsolatban lenni, de most nem ez a kérdésem.

Hanem hogy ez valami személyiség zavar lenne?


2016. okt. 20. 16:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Zavarra * bocsanat
2016. okt. 20. 16:39
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg borderline.


(Ha ő 20 éves, valószínűleg te se lehetsz idősebb, túl sok tapasztalattal, tehát vigyázz, milyen kapcsolati viselkedésminták normalizálódnak, rögzülnek be nálad. Minél hamarabb ki kell lépned ebből a "kapcsolatból", végleg megszakítva vele minden kapcsolatot.)

2016. okt. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ő saját maga felismeri,hogy problémája van,van bármilyen mértékű betegségtudata?Ha nincs és nem lehet ráébreszteni akkor nem tudom mit tudnál tenni.

Ha van akkor irány segítséget kérni.

Diagnosztizált Borderline vagyok,bár nálam dühroham,meg ilyen durva ellenőrizgető,vádaskodó viselkedés nincs ,vagy csak nagyon minimális.

Lehet más baja is ezt pszichiáter tudná megmondani és feltétlenül szükséges lenne,hogy ebbe az irányba mozduljon.

"megakar ölni és verni" ezen kijelentése alapján viszont úgy gondolom a harcát egyedül kell megvívja,ha úgy érzed ténylegesen veszélynek vagy kitéve mellette azonnal lépned kell!

2016. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a borderline ugrott be, arra jellemző az ilyen szélsőséges érzelmi ingadozás. Csak fura, hogy ilyen rövid időintervallumokban történik...
2016. okt. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
borderline tipikusan a nők betegsége jobban mint az anorexia vagy bulimia! Nekem ezt pszichiáterem mondta nem én találtam ki. Amit nőknél borderline-nak vagy hisztrionikusnak diagnosztizálnak azt pasikánál antiszociálisnak vagy nárcisztikusnak. De nem is a címke számít hanem hogy rosszul vagy a párodtól szóval szakíts vele.
2016. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Cikkek szerint kb. 3x gyakoribb nőknél ez a személyiségzavar mint férfiaknál.
2016. okt. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6#-os! Cikkek szerint lehet én pszichiátertől hallottam! :)
2016. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 És a komolyan vehető cikkeket szerinted kik írják?

Igen jól gondolod,pszichiáterek és pszichológusok :)

Egyébként diagnosztizált borderline vagyok és férfi.

2016. okt. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!