Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik szedik, azok javasolnának...

Akik szedik, azok javasolnának antidepresszánst egy borderlineos embernek?

Figyelt kérdés

Sajnos van nálam ez az állandó hangulatingadozás, levertség, üresség érzet, mániás depresszió, néha dühkitörések stb. Emellett alvászavarral is küzdök.

Sokáig az alkohol volt nálam az "antidepresszáns" és az "altató" de sajnos le kellett állnom vele mert eléggé megromlott az egészségi állapotom miatta (főleg gyomor szinten).

Azt tervezem hogy elmegyek orvoshoz csak azért, hogy legalább altatót felírjon. Viszont sok helyen olvastam hogy az antidepi csökkenti a libidót és egyéb káros mellékhatásai is vannak. Aki ilyet szed vagy szedett, az tudna nekem segíteni? Esetleg "alternatív gyógymódot" ajánlani?

26/F


2016. okt. 25. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Az antidepresszánst depresszióra szokták felírni. Borderline-ra nem tudom, mit szoktak javasolni. Jól teszed, hogyha elmész orvoshoz, ő sokkal hasznosabb tanácsokkal fog ellátni, mint az itteni válaszolók.

Tényleg: honnan tudod, hogy borderline vagy, ha még nem is voltál orvosnál?

Az antidepresszáns tényleg csökkenti a libidót - nem mindenkinél, de sokaknál. A gyógyszer abbahagyásával ez megszűnik.

2016. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első, a borderline kezelésében az antidepi igen csak népszerü, segít az általános hangulatot kicsit jobbá varázsolni, ezen kívül elég sokszor szorongás és depresszió is társul ehez. Nekem miagent adtak, segít elaludni is.
2016. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Mindenképpen menj el pszichiáterhez, és szedd, amit ő felír a betegségedre. Azt a marhaságot, hogy az antidepresszáns csökkenti a libidót, meg felejtsd el. Sokan azt nem teszik hozzá, hogy addig csökkenti, ameddig szedned kell. De ha meggyógyulsz, és nem szeded, a libidód is visszatér. Ha seggig begipszelnek az is csökkenti a libidót. Ameddig gipsz van rajtad.

Nincs alternatív módszer. Ha élni akarsz.

2016. okt. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
70%
Nem. Es úgy senki másnak sem. Bird ki, kontrollald magad, verd a falat inkább, de a gyogyszertol nem lesz soha jobb, csak elfedi a gondokat. Mikor szedtem egyszer egy nő ült be mellem a buszon. Nálam volt pár rajz es meg akarta nézni őket. Megmutattam neki aztán egyre jobban meg nézve nagyon igenytelennek tűnt. Láttam a körmét h koszos, a sminket is jobban megnezve nem volt szép es elkezdett egyre furább dolgokról beszélni. Aztán kiderült h 20 éve szed antidepresszanst es nem tud leszokni róla mar. Akkor megijedtem es azonnal kidobtam a bogyokat es soha többet nem is szedtem be egyet sem. Így hogy mar többet tudok a dolgokról jó szar állapotban lehettem mert bevonzottam egy ilyen embert aki úgy érezte egy szinten vagyunk es tudunk beszélgetni. Durva.. Szóval ne, ne szedd!:D 24/L
2016. okt. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

# 1

Voltam dokinál és ő ajánlotta a diagen nevű szert, amúgy ezt a border nyavaját is az állapította meg. Viszont elég sok negatív dolgokat olvastam ezekről az antidepikről és sokszor többet ártanak mint használnak. Így is elég hülye vagyok, nem akarok még hülyébb lenni. :P

Én 1,5 évig altatón éltem, de az se volt jobb.

2016. okt. 26. 12:48
 6/7 Balogh Zsozsó ***** válasza:
74%
Fogadj szót a dokinak, szedd amit elírt, ha nem használ talál másikat. Sokkal jobb kiegyensúlyozottan élni, mint a gyógyszerektől félni. Én is félte, eleinte rosszak voltak mellékhatások, váltottunk is, de most jó. Ha úgy alakul csökkentjük, ha nem maradok még egy kicsit rajta, de már muszáj volt nekem is.
2016. okt. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Igen, az antidepiknek van pozitív és negatív oldala. A pozitív oldal, hogyha megtaláljátok a megfelelő gyógyszert az orvosoddal, akkor jobban sőt jól érzed majd magad tőle, meg tudod csinálni gond nélkül a mindennapi feladataidat és nem fogod magad "megöngyilkolni". A negatív oldala meg az, hogy fáradékonyabb leszel, meghízol, teljesen elveszíted a szexuális érdeklődésedet (olvasgass a PSSD-ről, mert sajna a szexuális érdeklődés elvesztése állandósulhat gyógyszer elhagyása után is és ezt sokszor "elfelejtik megemlíteni" az orvosok az SSRI-k esetében) tönkremegy a májad, veséd, szíved, néhány antidepi pedig demenciát okoz idővel.


Borderlinera nincs gyógyszer. A depressziós tüneteket lehet enyhíteni antidepresszánssal, a szorongást insomniát pedig nyugtatókkal, altatókkal. A borderlinet kognitív viselkedésterápiával lehet (elvileg a leghatékonyabban) kezelni. Vagy más pszichoterápiás módszerrel is érdemes lehet próbálkozni.


Én a Napkörben ismerkedtem meg egy dokival akihez magánteraápiára jártam 1,5 évig. Gyógyszermentesen kezelt és 3 éve nem is szedek csak frontint. Nem értek egyet a Napkörösök módszereivel (arról szól, hogy TE mindig mindent tudsz befolyásolni. pff hát nem) Az önbizalmam nagyot esett negatív irányba a terápia miatt, viszont maga az orvos nagyon kedves volt, kicsit megkaptam azt az anyai szeretetet, amire nagyon vágytam abban a helyzetben és ez viszont rengeteg erőt adott ahhoz, hogy kijöjjek a legmélyebbről. Csak terápia közben megutált, fogalmam sincs miért és lemondogatta az üléseinket. Úgyogy inkább leléptem, nem vártam meg, hogy ő dobjon :(


Nem vagyok gyógyult, de már nem is vagyok olyan mélyen. Néha hetek telnek el úgy, hogy jól érzem magam és minden apróságnak tudok örülni, nincsenek nagy elvárásaim magammal szemben, mint régen és nem szedek csak frontint. Dolgozni viszont nem tudok sajnos, mert stresszhelyzetben visszajönnek a tüneteim. (de pl. egy nyaralástól is, bármitől ami megzavarja a napi rutinomat).


Bocsi, ha ez most így tömény volt, csak úgy éreztem, hogy meg kell osztanom a saját tapasztalatomat :(

2018. ápr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!