Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az Anxiron nevű gyógyszer...

Az Anxiron nevű gyógyszer mennyire segíthet a benzodiazepin gyógyszercsalád elhagyásában? Igaz az, hogy jelentősen csökkenti a szorongást, nem okoz hozzászokást és nem rombolja a memóriát? Kinek mi a tapasztalata róla?

Figyelt kérdés

Nem az aktuális helyzetnek megfelelő szinte folyamatos szorongást érzek az emberek között úgy,hogy a természetem pedig kommunikatív és barátkozó. Olyan érzés,mintha futna bennem egy olyan "program",ami nem hadja megnyugodni a szervezetemet. A mozgás, gyógynövényes szerek csak átmenetileg és alig érezhetően segítenek, bár az első tudom,hogy nagyon fontos. Két éve szedek benzodiazepineket, az antidepresszánsok nem hatottak,sőt az egyik komoly hízásal járt. A pszichitáremmel két éve több típus közöt lavírozgatunk,hogy elkerüljük azt,hogy nagyon megemelkedjen a gyógyszer adagja.Az ismert okokból az eredeti mennyiség már nem éri el az eredeti hatást.Ezt a gyógyszert a Rilexre való átváltással szüneteltettük.Most jelenleg megint a Rivotrilt szedtem kb. fél évig,de úgy felment már az adagja a gógyszertolerancia miatt,hogy 2,5 mg-nál jártam már.Ezért kértem a Seduxent. Az eredeti ötletem sajnos nem sikerült,hogy alacsony adag elég legyen az újból.A Rivotril abbahagyása után egy db 5 mg os Seduxen szedésem mellett is rosszul voltam, 3 tablettára (15 mg) kellett felvinnem,hogy hasson.Egy táblázat szerint még ez is csak kb 1 mg Rivotrilnak felel meg kb,tehát mindenképpen jobban jártam vele.Most már,hogy 3 hete nem szedem a Rivot,kezd jobban hatni és beválni. Ahogy hallottam,voltak, akiknek a Seduxen segítségével sikerült is letenni a nyugtatókat. A magán pszichiáterem azzal indokolta,hogy nincsen rajta támogatás,hogy már "korszerűtlennek" tartják akik erről döntöttek.Érthetetlen számomra mit takar ebben az esetben a "korszerűtlen" kifejezés.És szomorúnak érzem,hogy egy alacsonyabb potenciálú gyógyszerért majdnem 2000 ft-ot kell kiadni, a lórugás hatású kemény függőséggel járó, valószínáleg sokkal egészségtelenebb Rivotril pedig 50 ft (!) volt,hatalmas támogatással.

Jelenleg az Anxiron is szóba került,mint egy újabb alternatíva, a pszichiáter azt mondta,szóljak,hogyha ki szeretném próbálni.



2016. okt. 27. 23:09
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!