Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Benzodiazepin függőségből...

Benzodiazepin függőségből mennyire nehéz kikeveredni?

Figyelt kérdés
Négy éve szedek antidepresszánst, és mellé Frontint. A napi adagom eléri az 5 mg-ot, a kezelőmmel való többszöri megbeszélés ellenére sem történt javulás. Kevert szorongásos-depresszív zavrallal küzködöm. 22 évesen egy káosz, tragédia, szenvedés az életem! Nincs jövőképem, még bele gondolni is félek attól mi vár rám. Több öngyilkossági kísérletem is volt, mert nem látom a kiutat! Nem érzem magam normális embernek, az utolsó reményem egy elvonókúra amiről beszéltünk már a kezelőmmel is. Mivel már a depresszióból kikeveredtem de a függőség az meg maradt, úgyan úgy szedem a gyógyszert ami mellett képtelen vagyok élni! Érvényesülni, vagy egy kapcsolatot kialakítani.

2016. jan. 12. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Hat... nem ringatlak tevhitbe: piszok nehez lesz. En is 22 eves vagyok, ugyabebben a helyzetben voltam (bar inkabb vagyok). Kevert szorongasos-depresszios zacarom volt amit nem kezeltem igy 3 even belul lett belole egy nagyon sulyos depresszio aminek a vegen konkretan tenyleg cselekvokeptelen lettem, egesz nap csak aludtam/fekudtem. Ekkor jottek be a gyogyszerek, amikre jol rafuggtem. Mikor elkezdtem leallni rola, visszajott a depressziom + panikrohamokkal tarkitva. Na akkor nagyon-nagyon melyen voltam.. Most napi 2x0,25os Frontint szedek, reggel-este, igy minden oke.. Tudom, le kellene szokni de ha nelkule olyan allapotba kerulok mint korabban, akkor inkabb szedem eletem vegeig..


Egy befekvos elvonon egyebkent en is gondolkozok meg utolso utani eselykent.

2016. jan. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nehéz lesz, még ha fokozatosan hagyod is el, akkor is.

Én mikor abbahagytam az antidepresszánst érzelmileg teljesen kivoltam, ideges voltam, állandóan sírtam, féltem, pánikoltam, agresszív voltam plusz ez még kiegészült azzal, hogy a fejemben áramütés szerű érzések voltak, de elég keményen, valamikor a karjaimon is végigfutottak. Szerencsére egy hónap alatt elmúlt minden, ezt ki kell bírni sajnos. Nekem az áramütés volt a legrosszabb tünet.

2016. jan. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nekem már elég súlyos benzo-toleranciám van, ami szerintem kihat arra is, hogy milyen könnyen hagyom el, mert rendszeresen szedett 5 mg xanax még megtoldva ezzel-azzal az olyan 4-5 nap szenvedés maximum, de akárhány mg/nap ennyi. Ilyenkor csak leteszem és kész, megvárom, míg elmúlik az elvonási tünet.


Viszont egyszer sikerült hetekig napi olyan 20 mg-ot szedni, xanaxot és rivotrilt vegyesen, amivel az a probléma, hogy ha nem megfelelően hagyod el, akkor epilepsziás rohamod lehet (sosem érdekelt, de ekkora dózisnál már igen).


Írtam egy külföldi (talán Szerb?) fizetős elvonónak, ami elsőre szimpatikus volt, hogy vállalják-e csak a kémiai detoxikálást, de nem, ők csak egyben, terápiával együtt hajlandóak erre, többszázezer forintért + a tolmács díja.


Végül a Sotén kötöttem ki, egyszerűen bementem, elmondtam, hogy elnézést, az a helyzet, hogy már napi 40 szem xanaxot szedek és ki tudja mennyi rivotrilt, nem tartozom ide, de nem merek máshova menni, leszednének-e róla. Két hét alatt leszedtek helyettesítő gyógyszerekkel, amiket szintén elhagytam közben, meg még egy hét megfigyelés volt az egész.

2016. jan. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szépen lassan sikerülni fog. Először a frontint tedd le. Eleinte 0,125 mg/hét dózisban csökkentsd, majd amikor 2 mg/ napra értél 2 hetente csökkents 0,125 mg-al. Persze ha az orvosod is úgy látja, hogy elhagyhatod már.
2016. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!