Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszióból meg lehet...

A depresszióból meg lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés
Ismertek olyan embert aki kijött egy mély depressziós hullámból? Hogy érte el? Mik ilyenkor a legjobb lehetőségek?

2016. okt. 28. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Akarni kell kijönni, és megtenni mindent ezért. Kb ennyi.
2016. okt. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 egybaba ***** válasza:

Többféle depresszió van, és ne tévesszük össze a depit a vlós problémákkal. Ha valakinek sok valós gondja van az nem depi. A sima depi az lehet mondjuk életmódtól pl fényhiányos depresszió. Ezen lehet segíteni a legkönynebben. Szabad levegőn mozgás , lehetőleg napfényben. A szeretethiányos depi már macerásabb. Az részben valós probléma, és kell valaki aki szeressen.

vegyszerekel gyógyszerrel csak a tünet enyhíthető. Legtöbbször életmód váltásra van szükség és elmúlik

2016. okt. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"vegyszerekel gyógyszerrel csak a tünet enyhíthető. Legtöbbször életmód váltásra van szükség és elmúlik"


A vegyszerek, gyógyszerek időt adnak a szervezetnek a változásra, amellett bizonyos anyagokat pótolnak

2016. okt. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer volt életemben súlyos depressziós epizódom (olyan mértékű, hogy tényleg szinte csak vegetáltam hónapokon keresztül).

Első alkalommal a maradék erőmet összeszedve besétáltam a közeli kórház pszichiátriájára. Kaptam antidepresszánst és terápiára jártam. A gyógyszer nekem nagyon nem segített, inkább még rosszabbul voltam tőle, de a terápia többé-kevésbé helyretett. Egy időre...

Ez egy három hónapos rövid terápia volt, csak a felszínt kapargattuk, nem ástunk mélyre, így visszatértek idővel a problémák.


A következő ilyen időszak a válásom utáni években volt. Akkor is rettenetesen mélyen voltam, egyfolytában bőgtem, vagy katatón állapotban voltam, munkaképtelen voltam, ettől anyagi nehézségeim is lettek, gyakran voltak öngyilkossági gondolataim... szóval minden összejött.

Azt biztosan tudtam, hogy gyógyszert nem akarok szedni, ezért pszichológushoz mentem (kölcsönből). Összesen három évig jártam. A depresszióból viszonylag hamar kijöttem, de a korábbi tapasztalatok alapján nem akartam itt megállni, folytattam tovább az önismereti munkát. Három év alatt jelentősen átstrukturálódott a személyiségem, már egészen másképp viszonyulok a világhoz és önmagamhoz, mint korábban. Most már úgy gondolom, hajlamom sincs a depresszióra: nehéz helyzetekben is több alternatívát látok. Életem legjobb döntésének tartom, hogy szakember segítségét kértem. Ebből egyedül nem jöttem volna ki, vagy ha igen, az eredmény csak átmeneti lett volna.

2016. okt. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A sok szex minden bajt megold.
2016. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!