Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek depressziós vagyok?

Szerintetek depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

2-3 hónapja kezdődött az ,hogy fokozatosan megváltoztam. Ez előtt mindenkivel rendes voltam ,mindenkit a barátomnak tekintettem (persze volt 1-2 kivétel) pozitív gondolkodásmódom volt ,rendelkeztem önbizalommal... tehát lelkileg erősnek számítottam. Augusztus első napjaiban történt egy kisebb családi vita ,ami után valahogy megváltozott a világnézetem. Észre vettem ,hogy nincsenek igazi barátaim ,hogy "nincs kedvem élni" ,csúnya vagyok stb... Ahogy elkezdődött a suli minden rosszabb lett. Minden egyes nap álomba sírom magam ,utálok tükörbe nézni ,nem bízom meg semmiben ,mások szerint mindenben csak a rosszat látom ,kevesebbet mosolygok. Két "legjobb barátomnak" próbáltam erről beszélni ,de az egyik rögtön áttért a saját problémáira ,a másik pedig kinevetett. Anyukámnak említettem ,hogy szeretnék pszichológushoz járni (hogy legalább annak elmondhassam ezeket az érzéseket ,mert ugye ,akinek elmondhatnám pont hogy róla is van szó ,a barátaimat meg nem érdekli) ,de ő nem engedi. Egyre jobban kezdem magam egyedül érezni ,utálok kimozdulni a szobámból ,állandóan fáradt vagyok és semmi sem érdekel. Jártam sportolni ,de a csapattársaim miatt abba is hagytam. A fent lévő kérdést azért tettem fel ,mert akinek mondom ,hogy depressziós vagyok ,az azt mondja ,hogy "ilyen korba még nem kéne" vagy ,hogy "csak legyél boldog"... Az utolsó az szerintem annyit ér ,mint ha egy anorexiásnak mondanánk ,hogy "csak egyél" ,ha ő egyszerűen nem képes rá.

Értelmes válaszokat szeretnék kapni ,amiket előre is köszönök szépen. 14/l



2016. okt. 29. 14:53
 1/4 anonim válasza:

Nem vagyok orvos, végzettség nélkül nincs jogom diganosztizálni téged, de pszichológusnak tanulok és én magam korházban is feküdtem súlyos depresszió miatt, és nagyjából ilyen tünetek jelentek meg nálam, bár ez lehet egy hosszabb letargia állapot is.

Anyukád miért nem enged pszichológushoz? Az összeg miatt? Amúgy a suli pszichológushoz bárki járhat és ingyen van, iért nem próbálod meg azt? Az osztálytársaid nem kell tudjanak erről.

2016. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ugye ,14 éves vagyok (fiatal) és anyukám nem szeretné ,ha antidepresszánsokat szednék mert szerinte akkor függő lennék tőle. Természetesen mondtam neki ,hogy nem rögtön azzal kezdi az orvos ,meg hogy az nem kötelező ,de utána "fölösleges pénzkidobásnak" könyvelte el az egészet.

Az iskolapszichológusról a mi sulinkban pedig nem nagyon hallottunk. Én eleve egy visszahúzódó lány vagyok ,nem merek szólni az érdekemben ,szóval ez számomra lehetetlen lenne még csak meg is találni. Azért anyukámat még próbálom győzködni ,hátha belemegy ,de vele szemben valahogy szégyenlem a problémáimat. Köszönöm a válaszod!

2016. okt. 29. 15:30
 3/4 anonim válasza:

ha csak 2-3 hónapja áll fenn a betegség nincs szükséged antidepresszánsokra, amikről amúgy egy jó pszichiáter segítségével nagyon könnyen le lehet szokni, én is leszoktam róla pedig két éven keresztül szedtem. Az antidepresszánst amúgy is csak pszichiáter adhatja ki, szerintem neked semmiképp sem súlyos depressziód van, ha van, így elég ha pszichológushoz jársz, pszicháterre nincs szükség.

Anyukádnak ajánlom, hog beszélgessen el olyannal, aki már volt ilyen állapotban és érdeklődjön, mielőtt téves következtetéseket von le.

És szerinte akkor hogy kellene ezt a helyzetet megoldani, ha a pszichológus szóba sem jöhet?

2016. okt. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt a választ is köszönöm! Megpróbálok egyszer leülni vele és normálisan elmondani neki minden bajomat. Eddig azért nem mertem neki mondani szinte semmit (arra már rájött ,hogy nincs velem minden rendben) ,mert egy része hozzá is vezethető vissza és félek ,hogy hogyan reagálna.
2016. okt. 29. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!