Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok? Rengeteget...

Skizofrén vagyok? Rengeteget beszélek magamban, mint hangosan mint csak ugy fejben.

Figyelt kérdés
Ilyenkor 100%ig egy elkepzelt embernek mondom el a dolgokat, de pl fozeskor vagy tanulaskor meg el is magyarazok mindent annak a Valakinek hangosan lepesrol lepesre, hogy mit hogy kell. Kisebb koromban (manapsag nem jellemzo) volt olyan, hogy random felkeltem az este, kinyitottam az ajtot es kikabaltam hogy MONDJAD! Hangokat hallottam, es azt hittem hogy szolit valaki. Alvaskor is szoktam ritkan motyogni, baratnom szerint erthetetlen dolgokat. Van esetleg ezekkel a dolgokkal meg valaki igy? Ekezetekert bocsi, telefonrol lassu lenne 18/F

2016. okt. 30. 07:16
1 2
 1/16 anonim válasza:
Ha hiszel a szellemvilágban,akkor szerintem ezzel lehet kapcsolatos.Velem is előfordult már egy párszor,hogy valaki a nevemet mondta folyton,és volt,hogy a fülembe suttogta.
2016. okt. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nagypapamon kivul nincs olyan nagyon fontos szemely aki eltavozott volna az elok sorabol..ot csak a sirjanal szoktam erezni, vagy ha szoba kerul, magatol nemnagyon

Csomoszor van olyan, hogy ha visszagondolok egy fontos vagy szomoru emlekre, magamat es a tobbi embert nem ugy latom mint alapbol szemmel

Hanem egy harmadik(vagy sokadik) szemelykent aki felulrol nezi az esemenyeket, igy magamat is teljes alakban latom, ugy mint alapbol a tobbi embert

2016. okt. 30. 07:26
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem, mert akkor nem elképzelt személynek hívnád.
2016. okt. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én is szeretem elmondani a dplgaomat másoknak, pl. tanulaskor vagy ha csak siman unatkozom. És van hogy egy régebbi dologra visszaemlékezve külső szemlélőként figyelem a dolgokat.

Voltam már pszichológusnak ez miatt, szuleim elküldték, de ott azt mondták hogy semmi bajom.

Esetleg hiszel a szellemekben?

2016. okt. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Tehat csak akkor szamitana csak skizofrenianak, ha az a valaki egy elo/halott de konkret szemely lenne?

Konkret szemellyel nemigazan volt igy 'dolgom' inkabb olyan mintha masodmagam lennek

2016. okt. 30. 07:32
 6/16 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten igen hiszek, volt olyan kisebb koromban hogy lattam is a lelkeket
2016. okt. 30. 07:34
 7/16 anonim ***** válasza:

nem vagy az, és ne is szórakozz ezzel a betegséggel

Viszont célszerű lenne ebből a belső monologizálásból kijönni, mert szellemi fejlődésedben akadály. E

gy buddhista tanító ezt így mondta:

Ne hívd meg a gondolataid teára! :D

Alvás közben -bár azt álmodhatjuk tán, hogy akadémiai értekezést tartunk -, rendszerint mindenki értelmetlen motyogást hallat. Kiskorodbeli sok gyerekre jellemző, élénk teremtő képzelet miatt.

A magyarázat: jó lenne, ha valakinek valóban el tudnád mondani a magyarázatokat. Ha nincs senki ÍRD LE!! Naplót írj!

Igényed van, hogy a tapasztalataid, tudásod, megértésed kifejezed valamilyen formában. Ez egy alapvető emberi igény, és sajnos az iskolában nagyon elhanyagolják. A kifejezés fontos: írj, rajzolj, faragj, fess, zenélj, drámajátékban fejezd ki a tudásod, vagy legalább beszéld meg a barátokkal. Nem jó, hogy az iskolában csak a befelé ható megismerésen van a hangsúly, ugyanolyan fontos a kifejezés. Olyan ez mint a belégzés (megismerés) és kilégzés (kifejezés) Ha csak belélegzünk, megbetegszünk, belepusztulunk. Ennek egy dinamikus egyensúlyban kell lenni.

2016. okt. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat! :)

Utolsonak: sok mindenben igazad van, de az erdekesseg a dolgoban az, hogy viszonylag sok baratom van, tehat letezik 5-8 olyan szemely az eletemben akik tuzbe tennek ertem a kezuket( es forditva is) oda vissza elmondjuk egymasnak megfeltettebb titkainkat is,mindegyiket ismerem mar tobb mint 10 eve :)

Mindegyikukkel beszelek napi szinten, facen es eloben is sokszor, sot van baratnom is lassan egy eve

De megis, igy h van sok ember akiknek elmondhatok barmit, es mindig meghallgatnak meg igyis valahogy jobbnak erzem magamban megvitatni a kerdeseket

Most igy belegondolva.. Este lefekves elott midig azt mondom vagy magamban vagy hangosan hogy 'na aludjunk.. Es a masnapi teendoimet felsorolom magamnak, mindegyiket pontonkent megbeszelem mit hogy kell csinalni, ez az elkepzelt valaki olyan mint egy fejbeli jegyzet, mindent fejben tart nekem es emlekeztet ra

De egyben egy gondoskodo szemely is aki meghallgat es segit minden letezo problemaban

2016. okt. 30. 07:50
 9/16 anonim válasza:
A Skizofrén azt jelenti,hogy több személyiség egy testben,tehát ez már nem rád vall.
2016. okt. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek az eddigi kommenteket, zold pacsit adtam mindenhova :)
2016. okt. 30. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!