Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vonulhatnék el a...

Hogyan vonulhatnék el a külvilágtól és lehetnék csak magamban?

Figyelt kérdés

Egyre inkább azt érzem, hogy széthullik a már amúgy is reménytelen életem. Nem vagyok jó semmire, és ezt a családom néhány tagja folyamatosan érezteti is velem, őket úgy, ahogy kizártam az életemből. Egy ideig jó is volt így minden, de újabb problémák jöttek. Édesanyám is reménytelennek érzi az életét, sajnos alkalomadtán alkoholt is fogyaszt. Próbáltam vele beszélgetni, hogy miért teszi ezt, de nem tudja megmagyarázni, azt mondja, hogy egy ilyen korban van és próbáljuk meg elfogadni így. Van egy 10 éves öcsém, én már kb. csak érte élek. A nevelőapám tényleg jó ember, egy rossz szavam nem lehet rá, de sajnos nem túl erőskezű, így nem hinném, hogy ő egymaga ki tudná húzni a bajból a családot.


Én jelenleg munkanélküli vagyok. Lehetne munkám, de kimondom őszintén, hogy nem fogok akármilyen munkát elvállalni (kétkezi, fizikai munka, aljamunka pl. szóba sem jöhet nálam). Érettségim van, informatikai pályán képzeltem el magam régebben, de sajnos nem vettek fel az egyetemre. Mostanra rájöttem, hogy talán más irányba kellene mozdulnom továbbtanulás terén, jövőre tervezem beadni újra a jelentkezésemet.


Megmondom őszintén, sokszor gondolok az öngyilkosságra, de nem hiszem, hogy meg merném tenni, ugyanis bennem van az, hogy a túlvilágon esetleg ennek a rossznak a 100x-osát élném át. Jelenleg azt tartanám életképes megoldásnak, ha fognám magam és lelépnék valamerre. Soha nem mozdultam ki, mindig is begubódzva éltem, talán lehet, hogy meg kéne lépnem, felkapni a hátizsákot és járni a világot, talán szembejönne valami jó lehetőség is velem. Vagy ez totál életképtelen elgondolás?


26/F


2016. márc. 30. 23:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

"nem fogok akármilyen munkát elvállalni (kétkezi, fizikai munka, aljamunka pl. szóba sem jöhet nálam)" mikor csak egy éretségid van....

Ebből elég sok minden kiderül rólad...ilyen hozzáállással ne várj semmit az élettől, csodálom, hogy a családod megtűr, 26 évesen eltartanak és rinyálsz, hogy szar az élet? valószínűleg világgá mész, mint egy gyerek, ez is milyen felfogás komolyan...akkor biztos tudsz majd érvényesülni...alja munka nem kell de kéregetnél vagy miből gondolod ezt az egészet? Röhej vagy ember, szedd össze magad, egy dolog, hogy magadnak teher vagy de másnak is az már durva...

2016. márc. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tudsz valamilyen nyelven? Az angol + az infos érdeklődés kimenthet a sza*ból.(It services, Bt, stb)
2016. márc. 31. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Angolból nyelvvizsgám van.
2016. márc. 31. 14:46
 4/13 anonim ***** válasza:
ja menj az IT-hoz se dolgozni nem akar, se gyakorlata, se sulija, kiröhögnek :D nem egy ismerősöm van ott
2016. márc. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akárhova mész alja-munkán leszel...legyen az irodai, ott szart se fogsz keresni, ha egyáltalán találsz valamit, még lehet ott is közmunkásként raknak be (mert ilyen is van közintézményekben) seggnyalók seggnyalója leszel. vagy elmész gürcölni, de mivel nem akarod és látszólag is életképtelen vagy marad a munkanélküli, amíg be nem hívnak közmunkára onnantól az se jár.
2016. márc. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Angolból nyelvvizsgám van.


Senkit nem hat meg a nyelvvizsga. Tudod használni a nyelvet? Meg aztán 26 évesen gondolkodol azon, hogy valamit el kéne kezdeni? Mindenesetre nem kapkodod el a dolgot. Ezt a világgá menést az unokáim 4 éves korukra kinőtték. De ha te ragaszkodsz hozzá, a Himaláját javasolnám. Messze is van, kevesen is laknak arra. Ideális lenne..

2016. márc. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem kell IT-hoz feltétlen diploma. Sacc az abban dolgozók harmadának nincs. A tudás kell, tanulni akarás.

indulj innen:

coursera.com

udacity.com


pl kezd el ezzel(angolul is jól meg fogsz tanulni közben, vannak feliratok a videkhoz):

[link]


esetleg ha kell egy kis szünet menj el önkéntesnek valami vallásos helyre pl pár hétre, pl ide 7 óra munka van naponta, kapsz kaját, szállást. nagyon szép hely tuti kikapcsol:

[link]

2016. ápr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7: ja de nem is ilyen semmirekellők, olvasd el a kérdését még egyszer szerintem :D
2016. ápr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Önkéntesnek? mikor tátott szájjal várja a sült galambot?
2016. ápr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
utolsó: olvasd el rendesen. egy elég depresszív családi környezetben van. valószínűleg ez húzza vissza eléggé. ez a tanult tehetetlenség. bármi ahova kimozdulna jót tenne neki, jól érzi.
2016. ápr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!