Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a depresszió jelei?

Mik a depresszió jelei?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár hétben egyre magányosabbnak érzem magam, hiába vannak szüleim, testvéreim, barátaim. Sokszor ok nélkül elsírom magam, most is valami kis hülyeség miatt rohantam föl és vágtam be az ajtót, egyszerűen nem tudom kontrollálni az érzelmeimet és egyre agresszívabbá válok.

Szüleimnek nem merem ezt mondani, nem tudom komolyan vennék-e. Ha ilyesfajta problémával fordulok hozzájuk, apa rendszerint közli hogy "kamasz dolgok" anya szerinte pedig csak sajnáltatom magam.

16/L



2016. okt. 30. 12:44
 1/5 anonim válasza:

Ez sokkal bonyolultabb, így nem lehet megállapítani.

A depresszió jelei: levertség, kimerültség, elszigetelődés, magány, étvágy nővekvés/csökkenés, alvás zavarok (túl kevés vagy sok alvás).

2016. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi, ezek közül egy pár (az kevés alvás, a magány, az étvágytalanság)kezd kialakulni
2016. okt. 30. 12:52
 3/5 A kérdező kommentje:
és egyre kimerültebb vagyok
2016. okt. 30. 12:53
 4/5 anonim ***** válasza:
A felsorolt tünetek közül néhánynak jelen kell lennie: depressziós/ingerlékeny hangulat; érdeklődés/öröm elvesztése;súlyvesztés vagy épp hízás; alvási zavarok (túl sok, túl kevés);fáradtság, energiahiány; értéketelenség érzés; koncentrációs nehézségek vagy döntési képesség...Ha úgy érzed, hogy ez téged jelentősen gátol és ez jellemző rád, érdemes lenne segítséget kérned (van gyerekpszichológus is), de ahhoz is szükséges lehet szüleid beleegyezése. Szóval először valahogy velük kéne megbeszélned, hogy te ezt komoly dolgonak érzed és próbálják meg ők is ezt egy picit komolyabban venni.
2016. okt. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Teljesen egyetértek az előző válaszadóval. :) Vagy, abban az esetben ha nem akarsz pszichológushoz járni akkor még talán van esélyed megúszni. Próbálj pozitív megoldást keresni a problémáidra még akkor is ha az a megoldás nem a legtökéletesebb a számodra. (Persze nem kézvagdosásra meg ilyenekre gondoltam)

Nekem bejött :) Ráadásul akkor a legjobb ha már csírájában elfojtod és nem hagyod hogy megmérgezze a lelkedet. :)

Keress rá neten a további módszerekre, lesz ott 1-2 jótanács.

Ja, és ott a közepénél: a problémáidra részt úgy értem, hogy a múltban történhetett valami amitől ilyen lettél. Erre keress valami pozitív megoldást. :)

Írj privibe, és akkor többet is leírok ezzel kapcsolatosan.

2016. okt. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!