Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan jöjjek ki az érzelmi...

Hogyan jöjjek ki az érzelmi evésből? HOSSZÚ

Figyelt kérdés

Akinek az lett volna a válasza, hogy "akaraterő", az most kattintson a vissza gomba. Köszönöm.


Akinek nem, annak adnék néhány részletet.


186 cm vagyok, 112 kg-ról indulta (30.5% tzs). 32 kg-t fogytam kb. napi 1500-1600 kalórián, mindent pontosan számoltam. Felépítettem a fejemben valamiféle pszichológiai gátlást a "rossz kajával" kapcsolatban. A végére kb. csak 20% testzsírra kerültem, mert a diéta mellett nem tudtam edzeni egy sérülés miatt, így jelentős mennyiségű izmot is vesztettem.


Ezután "jó" sopbilderes tanácsok mentém tömegelni kezdtem, és 3 hónap alatt híztam 14 kg-t. Ezt követően ketogén diétán fogytam 15 kg-t, majd fenntarthatatlannak bizonyult, így kijöttem belőle és híztam néhány kilót. Mindezek a változások kb. 18-25% testzsír között történtek.


Ezt követően végre edzeni kezdtem normálisan, de még mindig deficitben voltam, a súlyom nem nagyon mozgott semerre. Gondolom sikeresen rekompozicionáltam. Aztán a programommal elakadtam az erőnövelésben, és pszichológiailag tönkretett kb. 8 hónapra, le is sérültem miatta, gerincsérvem is lett.


Ezt követően - meg a sérülésből adódó sok szabadidőből következően - sokat olvastam elméleti témákról. Kipróbáltam Lyle McDonald RFL-jét, 2-es kategóriájúként (14-25% testzsír). 5 hétig ment első alkalommal, és utána soha többé nem tudtam ezt a diétát folytatni még 2 napig se, mert valami pszichológiailag tönkrement, vagy elveszett ,vagy "már nem volt ott".


Úgy éreztem bármilyen extrém diétát tudok követni. Kiderült hogy tényleg, de ha lejövök róla, akkor még egyszer nem fogom tudni megcsinálni. Párszor próbálkoztam ezután még az RFL-lel, aztán feladtam.


Híztam újra 15 kg-t. Valami furcsa mágikus oknál fogva 10-et kb. 5-7 nap alatt, ami teljesen ellentmond mindennek amit bárhol lehet olvasni, hiszen nem víz volt.


Most kb. 25-28% testzsíron itt ülök (96.5 kg), minden nap szenvedek a kajával, és párhuzamosan eszem a csirkemellet zöldséggel meg a győri kekszet mákos gubával (meg a többi szarsággal, ami éppen van). Elég szánalmas.


Egyébként valamiféle depresszió-szerű állapotban vagyok, de mindig is ebben voltam. Néha mikor megszabadulok tőle, akkor jobb minden, egyértelműen, és ilyenkor a diéta is jobban megy. Alapból viszont az ebből fakadó érzelmi hullámvölgyek vesznek rá a "szarok az egészbe" hangulatra.


Próbálkoztam gyógyszerekkel (nem "csodapirulákkal", hanem ténylegesen erre valóakkal), nem működött, akkor sem, mikor többé-kevésbé jól ettem (legalábbis lényegesen jobban, mint most).


Elképzelhetetlen, hogy most már számolgassam a kajámat, nem tudnám elviselni. Plusz sosincs időm megcsinálni se magamnak már, ha pedig elkap a "szarokazegészbe", akkor megeszek kb. bármit, ami ott van, akkor is, ha ahhoz külön nekem kell megsütnöm a süteményt... hajnali 3-kor... igen, megtörtént.


Hogy jöjjek ki ebből az egészből? Gondoltam már arra is, hogy előbb a fejemben kellene rendet tenni. Persze az lehetetlen, úgyhogy inkább fókuszáljunk erre.


20/F



2016. szept. 12. 22:22
 1/7 *Glissade* ***** válasza:

Azt mondják az a jó a sportban, hogy felszinre hozza az ember valódi jellemét. E-miatt remek önismeret fejlesztő. és tényleg. :)))


1. Fogadd el a jelenlegi helyzetet. Ne küdj ellene!

2. Figyelj a tested jelzéseire, megérzésedre, többet ér, mint a sok konkrét tény, amit olvasol.

3. Figyeld mi történik, de soha ne minősits!

4. Tanulj a történtekből, vond le a tanulságot és zárd le a múltat.


Itt a jelen, ahol tiszta lappal indulsz! Mit is szeretnél konkrétan? Hogy is vagy most?

2016. szept. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előrebocsátom, nem hiszem, hogy bármit tudnék segíteni, ez elég komplikált szitu. Miért lehetetlen a fejedben rendet rakni? Pedig máshogy nemigen fog menni...


Mindenesetre érdekes sztori. Éjjel 3-kor még én se sütök sütit, pedig az én táplálkozásfüggő hedonista-rebellis örök stagnálásom eléggé magas szinten van és rengeteg sütit sütöttem az évek alatt. Sokban meg tudlak érteni, azt hiszem, de én nem tudok depressziós lenni s hízni is nehezen menne jó étrenden, az pedig van.


A szarokazegészbe-evés az, amivel nem tudok mit kezdeni, ez mindent elront, ezt muszáj megszüntetni, illetve minimalizálni s erre nincs ötletem.

Ha nem számolgatsz, nincs időd, sütit akarsdz enni - ezekkel még lehet mit kezdeni, de ha nem érdekel és eszel és eszel, akkor vége, borul minden. Nálam is ez van, csak engem nagyon, nagyon ritkán kap el s akkor sem totálisan, így nem ez fog vissza. Jó étrenden sokkal kontrolláltabb vagyok, amúgy az edzés is segít testileg-lelkileg...

Sosem volt olyan életmódod, ami jólesett és nem voltak ilyen problémáid sűrűn...?

2016. szept. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Végigolvastam a leírásodat, mégis maradt bennem néhány kérdés:


- Hogy tömegeltél edzés nélkül? Ugye, tudod, hogy az a hízás?


- Miért nem tudsz leszokni a sz*r kajákról?


- Miért van igényed erre: "minden nap szenvedek a kajával, és párhuzamosan eszem a csirkemellet zöldséggel meg a győri kekszet mákos gubával (meg a többi szarsággal, ami éppen van). Elég szánalmas.

"?


Szerintem ez nem akaraterő, hanem hozzáállás kérdése. 5 éve kb 30 kgot fogytam. Azóta is tartom. Mostmár célom az izmosodás. De sosem fogok úgy táplálkozni, mint régen. Mert tudom, hogy az nem jó nekem, sem a testemnek. Ezt hívják ÉLETMÓDVÁLTÁSNAK.


Nem kell csirkén-rizsen koplalni. Mert millió egy egészséges recept van! Kicsit variálsz a hozzávalókkal és máris isteni finom, szénhidrát szegény és fehérjedús kajákat, desszerteket kapsz!


Az, hogy nem akarod számolgatni a kaját nem azt jelenti, hogy akkor minden sz*r szemetet eszel! Szerintem inkább az a kérdés, hogy hogyan motiváld magad az életmódváltásra? Nézegess régi képeket, mikor kövér voltál...jár el rendszeresen edzeni. A tested is hálás, ha jó kajákat eszel.


"Úgy éreztem bármilyen extrém diétát tudok követni. Kiderült hogy tényleg, de ha lejövök róla, akkor még egyszer nem fogom tudni megcsinálni. "


Minek extra diéta? Úgy túlbonyolítod ezt az egészet... Egyél egészségesen, és járj el edzeni! Keresd meg azt az egészséges táplálkozást, amit HOSSZÚTÁVON követni tudsz! AZ extrém diétákat pedig messziről kerüld el!

2016. szept. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

4 évvel ezelőtt ráálltam a mérlegre és leesett az állam mert tudtam, hogy nagydarab vagyok, de fogalmam nem volt, hogy 135kg...

Aztán itt montezékhez(cortez) idetaláltam valahogy és a tipimus sárga oldalas diétával 7 kónap múlva már 90kg voltam, viszont ott elkezdtem stagnálni és hiába mozgattam a ch-t, hiába mentem extrém alacdony ch-ra, semmi hatása nem volt, a súlyom meg se moccant a kajában történő változások meg az erőszintemen rontottak csak... így úgy döntöttem kicsit elengedem magam... 1 év múlva 120kg-al kaptam észbe... pont akkor olvastam a harcosok étre dje című könyvet, ami nekem rohadtul bejött, annyi, hogy összevontam a sárga oldalas témával.

Egész nap allul evés (zöldségek), este egy nagy adagban kiszámolt étrend...

Nem minden nap ugyan azt eszem, napközben kigondolom, hogy aznap mit akarok enni, és már van annyi tapasztalatom, hogy akár munka közben fejben meg tudom tervezni az esti kajámat, hogy milyen alapanyagból mennyit szabad.

És igen, ha a pudingot kívánom vagy a haribó gumibékát, akkor eszem azt is.

Szerencsére mondjuk ilyen ritkán van...

2 éve csinálom, tavaly elértem a 78-80kg-ot, azóta azon vagyok, hogy tartsam. Eddig abszolút siker.

2016. szept. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

+ még egy gondolat

Ameddig annyit kerestem, hogy sajnálnom kellett a kajára szánt pénzt, addig minden próbálkozásom kudarcba fulladt, hiszen mindig vissza kellett térnem anyuci főztjéhez...

Azért valljuk be, nem árt ha van egy napi legalább 2000ft kajára, még ha nem is élünk a teljes összeggel minden nap, de fontos, hogy megengedhessük.

2016. szept. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tömegelést és hasonló témában való tanácsadást meghagyom a hozzáértőknek.

Engem az érdekelne, h mi hozza elő nálad ezeket a hullámvölgyeket? Viszont, tudom sablonos, de vitamin/ásv.anyaghiány is lehet, h így össze-vissza eszel, mert az agyad tudja, h mire van szüksége és tudja miben van (nem hülyeség). Az is lehet, h szomjas vagy, csak az agyad nem tudatosítja, így ha enni akarsz, előtte igyál 2 dl vizet aztán várj min. 10 percet.

Mikor hasonló helyzetben voltam, akkor én is hasonlóan az előttem szólóhoz, életmódot váltottam. Ettem/eszek édességet, de csak vasárnap és max. 3 db 4 cm X 3 cm -es süteményt. Abszurdan hangzik, de nálam bevált.

2016. szept. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan szép, hosszú válaszokat kaptál kérdező: akkor mi vitt rá, hogy kiemeld a kérdésed? Írjuk le még 20-an ugyanazt?
2016. szept. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!