Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? Érdemes...

Mi lehet a bajom? Érdemes lenne segítséget kérnem?

Figyelt kérdés
Most vagyok 17, mindig is úgy éreztem hogy nincs saját személyiségem, de csupán baromságnak tartottam ezt a gondolatot, amíg a múlt héten említették a barátaim egy ilyen téma kapcsán, hogy annyira kiszámíthatatlan vagy, mintha minden nap egy másik személyiséged jönne suliba. Elgondolkoztam ezen, ami egyik nap tetszik a másik nap nem, ha egyik nap hisztis vagyok a másik nap segítőkész. Gondolkoztam már azon, hogy milyen érzés lehet egy kést magamba, esetleg egy lányba szúrni, érezni a langyos vérét/vérem folyni a kezemen.. Mi a franc van velem??

2016. nov. 2. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez nem egy sulyos állapot. Valszeg le kéne vaalmi sporttal kotnod magad. Napi 1 ora mozgas es rendbe jössz. Szerintem.
2016. nov. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugi :) Nem vagy egyedül
2016. nov. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sürgősen keress fel egy pszichológust, vagy pszichiátert.
2016. nov. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt az egészet (a késes gondolataidat is) mondd el a szülidnek és kérd meg őket, hogy vigyenek el legalább egy pszichológushoz
2016. nov. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A késelős részt egyáltalán nem értem, hogyan jön ide? Rémisztő, mert értelmetlen is.


A személyiség részről meg csak azt gondolom, hogy számomra az még érthető, hogyha valakinek pl. egy helyzettől függ a személyisége: tehát nem ramdom-ból váltakozik, hanem pl. segítőkész vagyok azáltal, hogy úgy érzem mások megérdemlik, vagy épp hisztis vagyok akkor, amikor kihozzák belőlem.

Ezeket a dolgokat te tudod rendbe tenni magadban, megérteni önmagadat arról, hogy mikor mit érzel és mit miért csinálsz. Esetleg közben megfigyelhetsz másokat, nekik veled ellentétben nem változik a személyiségük?

Vannak, akik másokon hamarabb észrevesznek dolgokat, mintsem önmagukon.

Nekem ebben a korban simán több barátnőmről elmondható volt ez, néha nyájasan kedvesen voltak, máskor rájuk tört a hiszti. Sőt a véleményük is meglepően váltakozott, pl. elítélik a dohányzást másokon, majd kiderül, hogy ők is kipróbálják, űzik, stb. egyéb ilyenek.

2016. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"ami egyik nap tetszik a másik nap nem"


Ezeket a dolgokat még rendbe tudod tenni magadban. Jó volna tudatosan rá látni arra, hogy mi alapján ítéled meg azt, hogy mi tetszik, egy kicsit gondolkodni rajta.

Pl. Megtetszik neked egy tárgy, egyaránt van egy jó oldala és egy rossz oldala. A jó oldala miatt tetszik neked, a rossz oldala miatt nem.

Ha egyszerre több nézőpontból is látod a dolgokat, válaszd ki közülük azt, ami ésszerűbb.

Pl. Mit érsz el azzal, ha hisztis vagy?

Ha valamit eldobsz, mert "nem tetszik", majd utána megint rájössz, hogy megbántad, mert mégis tetszik, akkor inkább ne ítélj elhamarkodottan, ne dobd ki, maximum tedd félre.

Szerintem nem az a fontos, hogy "személyiséget" kaparints magadnak, ami nem változik, hanem többek között az, hogy lenyugodj. Ha valami "nem tetszik" hirtelen, az ne abban nyilvánuljon meg, hogy hisztizel és problémázol miatta. Másokat se vegyél komolyan, amikor emiatt problémáznak, ez nem valami komoly dolog.

2016. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!