Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki szociális...

Van itt olyan aki szociális fóbiában szenved (ett)? Hogyan sikerült leküzdeni, vagy milyen módszerrel próbálkozik?

Figyelt kérdés

Mindig is nehezen tudtam barátkozni és az általános iskolát sem nagyon kedveltem. Ért pár elég durva atrocitás . Azt hiszem ez is hozzájárult mostani énem kialakulásához. Elég zárkózott vagyok, a legtöbb embert nem szeretem és nagyon kellemetlenük érzem magam idegenek társaságában (mindig azt hiszem hogy megbámulnak és bírálnak, lenéznek).. bevallom ez sokszor depresszióérzethez vezetett.

Utána olvastam neten és bár nem vagyok psichológus arra jutottam hogy a tünetek alapján szociális fóbiám van ami sajnos sokban kihat az életemre (mint például ismerkedésre, iskolai felelésre stb.) Ezen szeretnék változtatni, javítani.

Csak szakemer segítségével lehet ezen túllépni vagy van más gyógyír is? Köszönöm a válaszokat!


2016. nov. 3. 20:02
 1/2 Szeder Katalin ***** válasza:
Igen, én ezt a cédulát is megkaptam. Megszüntetni, persze, nem lehet, de ha megismerted önmagad (hovatartozásod, jelen képességeidet, esélyeidet, érzelmi háztartásodat, ami bizonyos fokig a kora gyermekkorban alapozódik meg, viszonyodat/helyzetedet saját belső és mások iránt-szemben,tehát helyedet a világban), akkor a szociális fóbia nem uralkodhat el rajtad. A zárkózottság óvatossággá szelídülhet, az esélyeidet kihasználhatod, és az igényeiddel is számolhatsz. Ehhez bizony jó szakember (aki egyben jó ember is) segítsége is kellhet. Én neked szurkolok!
2016. nov. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Ja és azt lehagytam hogy 19/F

2016. nov. 6. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!