Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a tapasztalatotok az...

Mi a tapasztalatotok az escitalopram nevű antidepresszánssal?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hete kezdtem el szedni kevert szorongásos depresszív zavar miatt. De egyelőre nem érzek javulást.

2016. nov. 4. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó gyógyszer, de 3-4 hét kell, mire elkezd hatni
2016. nov. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én szedtem, Scippának az a hatóanyaga.

Első válaszolót megerősítve, valóban sok idő kell neki, ameddig beáll, durván 1 hónap, de ez minden antidepresszánssal így van, szedtem már pár fajtát.

Valóban jó, az egyik legjobb SSRI-k közül, de kinek milyen a szervezete. Nekem kb. 3 hónapig volt jó, utána visszatértek a tünetek, pedig már a legmagasabb, 20 mg-ot szedtem. Szóval én szépen, fokozatosan elhagytam nem olyan régen. De lehet neked hosszab távon is működni fog.

Kényszerbetegségre és borderline szemelyisegzavar tüneteire szedtem mellesleg.

2016. nov. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

A tapasztalatom a Scippával: MARADANDÓ szexuális diszfunkció, teljes testi érzéketlenség, teljes kasztráció, kognitív diszfunkció, érzelmi tompultság, mindezt pár szem escitalopram után, amit több, mint 1,5 éve(!!) vettem be.


Azt javaslom kerülje el mindenki amilyen messzire csak tudja ezeket a magukat "szakembernek" beállító pszichiátereket. Valójában halvány lövésük sincs ezekenek a szereknek sem a működéséről, sem a lehetséges kimenetelekről.

2016. nov. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, szépen ráírják a betegtájékoztatóra, hogy ha elkezdi szedni az antidepresszánst, türelmesnek kell, hogy legyen, mert 4 hét a beállási időszak, ne hagyja abba a gyógyszer szedését a tünetek rosszabodása esetén, minden antidepresszánssal ez a helyzet, ha abbahagyja néhány szem után, még rosszabat tesz. Ez nyílván nem így szó szerint van rajta, de ez a lényege. Mint írtam, minden szervezet más. A beállási időszakra valóban jellemző, amiket leírtál, az összes, de azt ki kell bírni, nincs mese. Egy hónap után az összes elmúlt, és elkezdett gyógyítani. Minden tünet enyhült, vagy akár el is múlt, a szexuális funkciókba valóban belepiszkál nagyon, de a beállási időszak után az is nagyjából helyrelökődik.

Szóval nem igazán értek egyet az előttem szólóval. Inkább te nem vagy tisztába ezeknek a szereknek a működésével. Ami nyílván nem a páciens hibája, mert eddig én magam egy orvosnál sem kaptam felvilágosítást, hogy milyen tünetekkel járhat az antidepresszáns szedés elkezdése utáni időszak, ha pedig a beteg elolvassa a 60 oldal terjedeű betegtájékoztatót, az egész gyógyszert kivágja a kukába, főleg a mellékhatások miatt. Szóval ez az orvos hibája legfőképpen.

2016. nov. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sertralin89 ***** válasza:
Nekem a második nap után voltak tőle komoly problémáim, szexuális téren, de az orvosom kedvesnek tűnt. Lehet kérek másik gyógyszert...
2019. jan. 2. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!