Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség/erős szorongás...

Pánikbetegség/erős szorongás kezelése antidepresszánssal? Mik a saját tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket, hogy hagyjuk az olyan válaszokat amiben legendákat illetve nem saját tapasztalatot írtok le.A "csak minden fejben dől el" vonalat is hagyjuk.2 éve már hogy apám halála után néhány honappal egyik napról a másikra összeomlott a mentális állapotom.Nem igazán tudtam

értelmezni azokat az érzéseket amiket átéltem, de még aznap kiderült, hogy pánikbetegségről van szó.Mivel az élethelyzetem totálisan passzolt ehhez a betegséghez nem is igazán bánkódtam rajta, különben is azt gondoltam hogy olyan mint a nátha,jövőhétre már semmi bajom nem lesz.Sajnos nem így lett és nagyon rossz hónapok következtek.Időközben elkezdtem járni egy terapeutához és úgy éreztem egyre jobban vagyok,de a tünetmentességtől azért távol voltam.Azt nem mondhatnám, hogy jól alakultak a dolgok mivel 19 éves koromra egyedül maradtam az örökségemre várva aminek kétséges volt a kimenetele.Nem is kellett sokat várnom a következő lehetetlen feladatra amit most nem részleteznék de újra visszaestem arra a pontra amiről kezdtem.Ekkor teljesen megkérdőjeleződött bennem ennek a betegségnek a természete, hiszen ha én eddig visszaküzdottem már magam akkor miért estem vissza úgy mintha semmit sem tettem volna a pánik leküzdéséért.Újabb pocsék,élhetetlen hónapok után beállt az állapotom egy valamivel élhetőbb szintre,folytattam az egyetemet pedig szinte minden nap egy harc volt bejárni,nem hogy végigcsinálni.Időközben elkezdten szédülni is ami nem akar megszűnni illetve a fejem is szokott fájni.Ha jobb a hangulatom akkor enyhébbek a tünetek viszont szinte nincs olyan dolog ami kitudna a mostani állapotomból rángatni.Ezért kezdtem erősen gondolkodni a gyógyszer szedésén.Sok félét lehet olvasni a neten,van akinek bevált,néhány embernek nem és olyan is van aki inkább együtt él a mellékhatásokkal mint a szorongással.Gondolom én is az escitalopram + frontin kombót kapnám.Ami aggaszt azok a szexuális mellékhatások,illetve az első pár hét, komolyabb gyakori mellékhatásról nem nagyon olvastam.Ti mit gondoltok, tényleg tünetmentessé tehetne a gyógyszer?



2016. júl. 25. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Párom szed antidepresszánst. A nevét most le ne tudnám írni... Viszont Nála csak enyhültek a tünetek. Szorongás ellen szedi. Rémálmai vannak tőle, de napközben már nincsenek nyomasztó gondolatai. Sokkal aluszékonyabb tőle (nálunk ez okozza a problémát a szexuális életünkben... Viszont meglepő módon sokkal tovább bírja amióta szedi.) De gyakran mondja, hogy inkább együtt élne a szorongással, minthogy gyógyszert szedjen, hiszen nem teszi tünetmentessé és kellemetlen mellékhatásai vannak.
2016. júl. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Annak idején pánikbetegségre sertralint és frontint szedtem, elég nagy dózisban. Tünetmentessé tett az első pár hét rosszabbodás után, semmi bajom nem volt, de a szociális életem javulásával teher lett, hogy nem ihatok alkoholt, nem mehetek el szinte sehová, és abbahagytam. Évekig semmi bajom nem volt nélküle sem, aztán visszaestem. Amíg szedtem, nem volt senkim, maszturbálással nem volt gondom különösebben, legalábbis nem vettem észre. Összekerültem a jelenlegi párommal, előtte nem sokkal kezdtem el újra szedni, és bizony éreztem, hogy nehezebben tudok elélvezni, kisebb a libidóm. Hiába mondta az orvos, hogy később javulni fog, meg beszéljem meg a párommal, nem érdekelt,nem akartam kockáztatni, abbahagytam minden gyógyszert. Szerencsére a kapcsolat megoldotta az önértékelési problémáimat, és sok mást, amiből a bajaim fakadtak - lekopogom - azóta , majdnem 3 éve, nincs is szükségem gyógyszerre.


Egyébként a saját anekdotámtól elvonatkoztatva, azt mondják, ez egy tyúk vagy tojás helyzet, mert depressziósan dugni sincs kedve az embernek, csak sokan a gyógyszer után veszik észre, és arra fogják. Viszont ha a gyógyszer vissza is fogja a libidót kicsit, a miatta beálló állapotjavulás javít rajta annyit, hogy ellensúlyozza. Vannak olyan élethelyzetek, amikor remek megoldás a gyógyszer, de nem szedhető örökké, tartós megoldás kell. Neked kell eldönteni, hogy időlegesen vállalod-e a mellékhatásokat esetleg, megpróbálod-e. Ha még nem tetted soha, én javaslom próbáld meg, abbahagyni abba tudod.

2016. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az antidepresszáns (ha eltalálja a pszichiáter a megfelelőt) valóban hozhat tünet enyhülést, de miután a pánik pszichés eredetű, csak pszichés módszerektől (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, Ericksoni, stb.) gyógyul meg.
2016. júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megerősítem a 2. által tapasztaltakat, ugyanezt szed(t)em.

Engem mondjuk nem zavar, hogy nem ihatok, eddig se ittam, társaság sem érdekel különösebbképpen. A libidó valamennyit tényleg csökkent, de inkább úgy hogy a 0-ról nehezebben fut fel egy szintig, de ha az a szint megvan, akkor már ugyanolyan, mint előtte. Más mellékhatás nálam nem volt. Tünetmentes vagyok gyakorlatilag.

Az első pár hét tényleg nagyon necces, én eleve egy hosszabb szabi elejére időzítettem. Meg a frontinnal jól karban lehet tartani. Másodszor kezdtem el szedni, mert az első kör (kb 2 év) befejezése után kb 1 évvel egy lassú romlás indult meg. Nem esett vissza a korábbi szintre, de én úgy voltam vele, hogy ha lehet 100% is a 60 helyett, akkor miért ne.

2016. júl. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Én nem pánikra, hanem szorongásra szedem, de nekem sokat segített.Mellékhatását nem érzek, csak hogy jól vagyok.Kb. szeptemberben lesz egy éve. De a hatásra kb. 3 hónapot is várni kell.
2016. júl. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Érzelmileg hogyan hatott nektek?Nem üresített ki?Nem lettetek motiválatlanok?Azért nem lenne jó ha a problémáimmal egyáltalán nem foglalkoznék, csak a fizikai tüneteket szeretném elnyomni.
2016. júl. 26. 11:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen gondom nem volt, sőt, sokkal motiváltabb lettem mint előtte, mert nem a problémáim töltötték ki az összes gondolatomat.
2016. júl. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!