Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már valaki szociális...

Volt már valaki szociális fóbiásként pszichológusnál? Tapasztalatok? Szerintetek megéri elmenni hozzá, sokat segít?

Figyelt kérdés
2016. febr. 6. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Azzal, hogy elbeszélget veled, engedi, hogy átrendezd, újraértelmezd eddigi élettapasztalataidat.
2016. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen! Én nem az állami rendelést választottam. Találtam valakit, aki viszonylag olcsó volt a többi pszichológushoz képest.

Nem szedtem gyógyszert és soha nem is szednék semmilyen pszicho-szert, viszont már a lakásból sem nagyon mozdultam ki, így segítséget kellett kérnem.

Elég konkrét volt a terapeuta. Az adott helyzeteket felmérte, beszélgettünk, megtanította az autogén tréninget, de nem 16 alkalommal, mint azt egyes helyeken teszik, hanem 4 alkalom volt. Összesen azt hiszem 10X voltam nála. Kétszer kijött velem az utcára, amikor gyakorolnom kellett. Nem volt könnyű. Sikerült. Ma már visszatértem a pályámhoz és előadásokat is tartok. Még a liftfóbiám is megszűnt.

Évente azért visszajárok hozzá vagy 3 - 4X, mert jól esik beszélgetni olyasvalakivel, aki észreveszi a hibás gondolkodást és segít korrigálni.

Menj el a pszichiátriai gondozóba. Érvényes TAJ-ra ingyen van. Talán sikerül kifognod egy jó pszichológust, aki sűrűn foglalkozik veled, neked is szimpatikus és nem csak bólogat a beszélgetéseitek közben, hanem aktívan segít neked.

Kérj segítséget. Szerintem nagyon megéri.

Nekem az életemet adta vissza, de mondjuk én kifogtam egy jó szakembert. Én nem tb-re mentem, így fizettem neki, de ma már azt mondom, már régen még a dupláját is odaadtam volna, ha tudom, újra képes lehetek dolgozni, vásárolni, beszélgetni.

Sok sikert és szerencsét és gyógyulj meg.

2016. febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én Budapesten lévő magán terapeutám egy nő, de sajna egyelőre nem fogad új klienseket. Nagyon sokan járnak most hozzá. Korábban megkért, most ne ajánljam senkinek emiatt. Viszont ha szól, hogy már újra tud fogadni új embereket, akkor az elérhetőségét megírom neked, ha privátba e-mail címet írsz.

De addig is szerintem menj a pszichiátriai gondozóba, mert hátha kifogsz ott is egy jó szakember és még fizetned sem kell. Megérne pár próbát.

2016. febr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sebaj, azért köszönöm :)
2016. febr. 7. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!