Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emetofóbia és szalagavató?

Emetofóbia és szalagavató?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet, az amit írok bolondságnak hangzik, de számomra nagyon is valóság. E hét péntekén lesz a szalagavatóm, de ahelyett, hogy örülnék a szép ruhának és a zenének inkább félek. Emetofóbiám (hányástól való félelem) van, amióta az eszemet tudom, és mindig szörnyen félek, pánikolok, hogy elhányom magam az emberek előtt. Sokszor még a tanítási órákon is bepánikolok, pedig mindössze páran vagyunk az osztályba. A tünetek felerősödnek, ha szerepelnem kell és most a szalagavatón természetesen minket fog nézni 150 ember. Szörnyen félek, hogy rosszul leszek mindenki előtt és végül szégyenszemre még ki is dobom a taccsot.


Volt valaki hasonló helyzetben emetofóbiások közül? Ha volt, ti hogy birkóztatok meg vele? Tudnátok valamilyen ötleteket adni?


Előre is köszönöm a válaszokat! 19/L



2016. nov. 8. 20:10
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Én is ilyen fóbiás vagyok, kiegészülve azzal hogy nehezen tudok buszozni, metrózni, villamosozni, ha előtte ettem.


Én úgy lendültem túl rajta, hogy..

1. Kb megpróbáltam arra gondolni, hogy nem érdekelnek az emberek reakciói, hogy ne féljek ettől annyira. Tehát lelkileg áthangoltam magam arra, hogy történt már nyilvános megalázó dolog? nem. Csak félek tőle, de eddig még soha nem volt rá példa. Nem szabad ennyire rágörcsölni másokra, az emberek reakcióira.

2. Veszélyhelyzetek előtt nem ettem 2 órával, így ami előtte lement, már biztosan megemésztődött.

3. Ráadásként, hogy tuti legyen, néha bevettem egy db dedalont, vagy cerucalt, így minden hányingerem fél órán belül elmúlt és vagy 6 órán át tartott.



26/l

2016. nov. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Daedalon !!! Álmos leszel tőle, de legalább kellőképp nyugodt leszel :-)
2016. nov. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A Deadelont nem ismerem, olyasmi, mint a Xanax? Én is próbálok semlegesen gondolni az egészre, mert szeretném élvezni, hogy az osztályommal és szüleimmel szórakozhatok. Remélem sikerül
2016. nov. 10. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!