Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha ez így marad, soha nem...

Ha ez így marad, soha nem lesz nekem párkapcsolatom. Normális ez?

Figyelt kérdés

nem tudok párkapcsolatot kialakítani senkivel, hiába tetszik, hiába felel meg az elvárásaimnak, hiába megbízható... Nem megy!!

Volt egy olyan gondom, hogy sosem érinthetett meg engem soha senki, valahogy nem bírtam elviselni... még egy kicsit fenn áll ez a problémám is ,de már nem annyira...

Újabban viszont, azt hiszem érzéketlen vagyok... Nem tudok adni és kapni szeretetet... Alapból én jószívű vagyok, és szoktam segíteni , akinek kell, akár meghallgatom ,ha valami nyomja a lelkét, vagy akármiben amiben tudok segíteni szoktam... De mégis úgy érzem ,hogy nem tudok szeretni igazán.. akár barátról van szó... És van most egy srác, aki tetszik, de amikor arra gondolok, hogy összejönnék vele, meggondolom magam... De nem miatta, csak valamiért félek, megfutamodok a párkapcsolattól és ez már így van évek óta... sok exemmel ezért szakítottam. Mintha nem akarnék kapcsolatot, pedig de akarok... Ez normális? Elmúlik ez? 20 éves vagyok már...



2016. nov. 13. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyerekkorod ? Az ilyen problémák származhatnak elnyomott érzésekből is.
2016. nov. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak hasonló dolgaim,de azért kicsit más. Nem tudom te hogy állsz ezzel, de szembe szoktál nézni azzal, hogy miért is nem akarsz kapcsolatot? Én tudom, hogy félek tőle sokszor, és azért futamodok meg. Félek attól, hogy majd csalódnak bennem, hogy nem leszek elég jó, hogy nincs jó testem, stb. Emellé nekem rengeteg érzelmem van, elég mélyek DE nem tudom őket kimutatni, vagy csak nagyon nehezen. És mondjuk kívülről nekem is azt mondják sokan, hogy nem tudok szeretni, ez nem így van, csak kimutatni nehéz. És igazából szerintem nagyon fontos, hogy megtaláld konkrétan azokat az okokat amik miatt nehezen megy ez neked. Ez így, hogy az érintés például, emögött biztos van konkrétan valamilyen testképzavarod vagy negatív élményed. Ha ezek konkrétan megvannak, akkor lehet rajtuk változtatni :) Én nagyon sokat dolgozom azon, hogy ezeket a rossz gondolatokat felülírjam saját magamban, mert a legtöbb nem reális dolog,hanem saját félelmem. Például nem kell egy Brad Pitt-nek lennem, hogy lehessen kapcsolatom, és nem mindenkit csak a külső érdekel, az ilyeneket fontos reaálizálni.
2016. nov. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2016. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen.:) én beletörődtem. kicsit fáj, de azzal nem kell foglalkozni. csak tudom, hogy sosem lesz senkim. ennyi. én is 20on felül vagyok már.
2016. nov. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!