Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósként normális, ha...

Depressziósként normális, ha az ember álomvilágokba menekül? Vagy van valamiféle autista hajlamom?

Figyelt kérdés

Az egész gyerekkoromban kezdődött. Ugye az megvan, hogy a gyerekek játszanak, beszéltetik a játékaikat, képzeletben építenek hozzá egy világot. Később meséket néznek, és néha eljátsszák a meséket. Nos, ez nekem egész sokáig folytatódott. Egész kamaszkoromig.


Az akkori filmek és mesék alapján én is kitaláltam magamnak egy hőst és egy világot, szereplőkkel, majd elkezdtem elképzelni a sztorit. De nem babákkal játszottam, hanem a kezembe vettem egy tárgyat, amit ide-oda dobáltam a két kezem közt, mondhatni zsonglőrködtem, és eközben a szemem előtt lejátszottam a történetet. Valahogy így, hogy dobálgattam valamit, könnyebben ment a fantáziálás, mintha transz-szerű állapotba kerültem volna. Emlékszem, ez egész sokáig eltartott.


Újabban (már huszonévesen) nagyon sokat vagyok itthon és egyedül, és azt veszem észre magamon, hogy újra képzelt világokba akarok menekülni. Sorozatokat nézek. Lefekvés előtt továbbjátszom néha a sorozatokat, filmeket. Szinte mindegy, hogy mi, csak adjon egy világot és vizuális és hangélményt. És néha rám tör az a vágy is, hogy újra a kezembe vegyek valamit, és elkezdjem a belső mesélést. Mennyire normális ez? Vagy ez csak a magány miatt van?


2016. nov. 15. 10:19
 1/4 A kérdező kommentje:
A másik, hogy mostanában egyszerűen nincs kedvem felkelni, mert észrevettem, hogy ha ágyban maradok, akkor már nem alszom reggel/délelőtt vissza, hanem az alvás és az ébrenlét határán olyan állapotba kerülök, ahol megint csak nagyon jól beindul az a belső mozi, és "miniálmaim" lesznek, amik sokszor sokkal jobban esnek, mint a valóság.
2016. nov. 15. 10:23
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez ugyan olyan mint mikor mások egyedül utánozzák a kedvenc zenei előadójukat otthon mikor hallgatják, vagy hasonló.

Gondolom szeretnél az x-y eljátszott személy helyében lenni te is mert mondjuk ki (nem rosszból) , unalmas az életed. Én néha filmeket tekertem vissza és játszottam el a jelenetet ami tetszett. Ez sem normális, de amig tudod kontrollálni és észreveszed magadon addig nincs baj...valamilyen szinten mindenkinek van egy ilyen álomvilága.

2016. nov. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 2. része a dolognak viszont nem jó...kelj fel reggel. Kösd le magad bármivel napközben és este feküdj le csak. Elhiszem nincs kedved de így még alvás zavaraid is lesznek. (Előbbi voltam)
2016. nov. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Normális lenne a megőrülés ellen, ha másra nem lenne lehetőséged. Pl. skandináv börtönben életfogytosoknak kb. erre van lehetősége magánzárkában.


Nem tudom hol élsz, de egy megyeszékhely városban azért már van egy kis éjszakai élet, Pesten meg hétköznap éjszaka is 20 évesekkel van tele a bulinegyed.

2016. nov. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!