Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy legszívesebben felhasítanám a hasam egy késsel annyira utálom magam?

Figyelt kérdés

Ez mással is így van aki azt mondja, hogy nincs megelégedve magával? Gyakran látom magam előtt a kezem kénytelen vagyok hátratenni mert érzem, hogy nem sokáig bírom és falhoz csapom, vagy valami.

Mintha beletennének annak az embernek a testébe akit a legjobban utálsz.

Gondolj bele. Aki mondjuk szivat téged és keresztbe tesz neked, te pedig utálod aztán egyszercsak a testében kéne élned. Csak az tartana vissza, hogy megöldd, hogy akkor te magad is meghalnál.

XDDD az önygilkosság önvédelem, mert megölöd azt aki meg akar ölni

De nem akarok öngyilkos lenni. Ilyen szempontból szerintem egészséges vagyok

Szóval ez mennyire normális? Van itt olyan aki ezt érzi?



2016. júl. 8. 19:33
1 2
 1/16 anonim válasza:
Figyelj, mindenhonnan ezt hallod/olvasod, fogadd el magad, ha változtatni nem tudsz. Egyébként hasonló gondom van, de én változtatni nem tudok, és igen néha én is felvágnám magam:D
2016. júl. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha egészségesen gondolkodsz, nem is teszel fel ilyen kérdést, mert akkor tudod, ez egyáltalán nem normális állapot.

Mivel feltetted ezt a kérdést és ilyen gondolataid, érzéseid vannak, sürgősen menj el a helyi pszichiátriai gondozóba a saját és környezeted érdekében. Pszichoterápiás segítségre van szükséged.

Ha jobban szeretnéd magad érezni, kérj segítséget. Ha tovább akarsz szenvedni, akkor azzal önmagadnak és másoknak is ártasz.

2016. júl. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Másoknak hogy? Nem fordult meg a fejemben hogy másoknak is nekimenjek pl
2016. júl. 8. 19:47
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2-es nem arra gondold hogy nem másokat bántasz,hanem a negatívizmusasal,volt depressziós epizódom,és bár magamat és senkit nem bántottam,arra a pár hónapra megkeseritetem azért a családom életét,haverom öngyilkosággal fenyegetem,családommal aggreszív voltam.
2016. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Egyébként kezdem érteni amit egyes is írt...mi az, hogy változtatni nem tudok? Dehogynem tudok... Azthiszem itt van a kulcs. Jobb leszek. Köszönöm szépen:)

Már majdnem mérges lettem, hogy bármikor leírtam ide amit érzek mindenki pszihológushoz küldött volna. Azt bezzeg senki se írja, hogy magamnak hogy tudom megoldani. De mostmár legalább van tervem, vagy halvány fogalmam, hogy mit fogok csinálni. Köszönöm mégegyszer!

2016. júl. 8. 20:34
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz öngyilkos lenni, akkor ezek kényszergondolatok és nem is biztos, hogy utálod magad - kérdés, hogy ezek az érzések, gondolatok társulnak-e negatív autoszuggesszióval (szr vagyok, nem érek semmit, nem szeret senki, stb), vagy csak jönnek.
2016. júl. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha társulnak akkor mi van? Ha jobb leszek akkor elmúlnak.
2016. júl. 8. 23:01
 8/16 anonim ***** válasza:

#4: erre gondoltam, igen.

Ha valakinek fáj a foga, nagyon csálé vagy hasonló egyebek, akkor fogdokihoz megy. Vehet be fájdalomcsillapítót, alkalmazhat valamilyen gyógynövényt, de ez csak ideiglenesen "segíthet", de csak a fájdalomcsillapításban, mert közben egyre jobban romlik a fog.

Ha valakinek zöldségre van szüksége, akkor elmegy a zöldségeseshez vagy olyan boltba, ahol kapható, vagy megtermeli magának, ha van egészséges kertje, vannak magjai, amik egészségesek és ápolja a kertjét, hogy a zöldségek tudjanak fejlődni. Ha a kertet belepik az élősködők, akkor az ember vagy gazosra hagyja és elpusztul minden, vagy elmegy a szakboltba és vesz valami ápoló/gyógyító alkalmasságot, tehát szakember, szakbolt segítségét veszi igénybe és aktívan hozzájárul a kertje gyógyulásához.

Ha megbetegszik a kert, akkor attól nem lesz egészséges, hogy én, mint gazda arra gondolok, ha jobb leszek akkor a kórokozók maguktól elpusztulnak és a kertem magától ismét fejlődni fog. Akkor lesz egészséges, ha felkutatom a gyógyítási lehetőségeket, elmegyek megvenni a szükséges szereket és ápolom, ahogyan szükséges. A leülök és várok a sültgalambra vagy leülök malmozni -tól hogyan lenne egészségesebb a kertem?

Olyan témát írtál le és úgy írtad le, ami alapján az embernek nem az jut eszébe, hogy csak el kell olvasnod egy-két könyvet és rendben leszel vagy beszélned kell a barátoddal így-úgy és rendben leszel, hanem szaksegítségre van szükséged.

Nem véletlenül javasolták már neked korábban mások is a pszichológusi segítséget.

Szerintem senki nem arról beszél, te elmebeteg lennél, hanem arról, hogy amilyen gondod, gondolatot van, annak megoldásához egy laikus már igen kevés és nem is hatékony, emiatt a legjobb megoldás egy szakavatottól segítséget kérni, kitartani és változtatni merni.

Olvashatsz önismereti-, pszichológiai-, viselkedéstani - és hasonló könyveket, de aki olyanokat ír le, amiket Te leírtál és nem értetted meg, hogyan ártasz nemcsak magadnak, hanem a környezetednek is, annak szakember segítségére van szüksége.

Tudod, ha valakinek kibicsaklik a bokája, akkor is tesz érte, hogy jobb legyen: borogatja, kenegeti, jegeli, fáslizza, pihenteti, de ha feldagad, erősebben fáj, bizony valaki még az orvoshoz is elmegy, aki szakavatott kezelést, javaslatot tud biztosítani, ami után a gyógyulási folyamat is gyorsabb vagy egyáltalán gyógyul...

Az az illető, akinek kimegy a bokája, de azt gondolja majd jól leszek és semmi alapot nem tesz meg a bokája gyógyulásáért, az még maradandó károsodást is okozhat magának.

Minden problémamegoldásnak vannak alap-megoldásai. A Te esetedben (amit és ahogyan leírtál és később reagáltál szerint) az alap-megoldás, a szakemberhez fordulás.

De ha ezt nem szeretnéd, akkor tessék olyan tanács, amit magad is megtehetsz egyedül: keress a neten, a könyvesboltokban pl. agressziókezeléssel, kényszergondolatokkal, viselkedésterápiával, stresszkezeléssel kapcsolatos könyveket.

Az összefüggéseket vagy felismered vagy nem a könyvek alapján. A könyvek jók, viszont a reagálásaid alapján neked szakember visszajelzéseire is szükséged volna és nem csak a sültgalambra vagy csak könyvek olvasására.

Addig, amíg ezt nem ismered fel saját magad, addig amíg úgy reagálsz, ahogyan reagáltál, addig valószínűleg az emberek többsége mindig is a pszichológus felkeresését fogja javasolni, mert egy laikus is észreveszi, ő kevés ahhoz, hogy hatékony tudjon lenni.

Van lehetőséged egészségesebb, boldogabb életre. Miért ne tennél meg mindent, hogy Te is és a környezeted is jobban érezhesse magát?

2016. júl. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Amiről a környezetem nem tud, az nem fáj neki. És amikor azt írtam, hogy "jobb leszek" akkor nem arra gondoltam, hogy várom a sültgalambot, hanem, hogy azokat a dolgokat amiket kifejezetten utálok magamban azokat kiküszöbölöm.

Pszihológushoz meg nem tudok menni mert nem magyarországon élek és még nem beszélem olyan jól az adott ország nyelvét. Magyar suliba járok, de a pszihológus nem magyar. És azt se akarom, hogy tudjanak róla, nem akarok csalódást okozni.

Lehet hogy ez ilyen korban normális, csak én túlspirázom. A könyveket azért el fogom olvasni

2016. júl. 9. 10:21
 10/16 anonim ***** válasza:

Egy beszélgetés alatt megérzed-e, ha a másik szomorú, ideges, ingerlékeny, feszült, nyugtalan, stresszes, dühös, tanácstalan?

Ha megérzed, akkor az örömöt vált ki belőled vagy mást? Mi mást?

2016. júl. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!