Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjak nemet?

Hogy mondjak nemet?

Figyelt kérdés
Álltalában bárki bármire megkér annak igent mondok (bármilyen lehetetlen is legyen) . Nem szeretek nemet mondani mert amikor megkérnek úgy érzem hogy bíznak bennem és próbálok ennek eleget tenni vagyis a feladatott a legjobban megoldani. Például a fele osztály az én segítségemet kérte hogy megcsináljam a rajzbeasandót és ennek eleget téve nem alszom addig még ehárom négy embernek nem lesz kész (természetesen a sajátomat csinálom utoljára ). Ha nemet mondok úgy érzem hogy a bizalom megszűnik és ezért inkább megcsinálom neki és még bocsánattal társítom. Valaki tudna segíteni ?
2016. nov. 17. 21:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt nevezik kihasznalasnak... Mindenkepp tudj nemet mondani, mert meg ennel is jobban a fejedre fognak noni, es akkor 2 hetig nem alszol. Ez munkaban is igy lesz. Eleinte en is detto ilyen voltam. Ram biztak egy csomo melot, mert tudtak, hogy en megcsinalom es jol. Aztan rajottem, hogy fuu bammeg, most tulajdonkepp engem csicskaztatnak ugyanannyi penzert....mert az ugye nem lett tobb. Aztan egyszer mondtam, hogy hoppaaa az nem az en munkam, nekem van sajatom. Neked is ezt kene. Csak a sajatodra koncentralj. Ez leginkabb fejben dol el. Azt meg ha valakinek nem tetszik, az nyalja ki...en legalabbis igy vagyok vele.
2016. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!