Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyakori alvásparalízis ellen...

Gyakori alvásparalízis ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Pár perce is volt egy és hetente van hogy többször jelentkezik. Van úgy hogy visszaalszok és egymás után 3 jön. Előfordul, hogy küzdök hogy ki tudjak jönni a legdurvább rémálmaimból. Most pl meg úgy megijedtem hogy félek visszaaludni mert attól tartok, hogy foltatódik. Valakinek valami ötlete lenne? Iszok citromfüvet de semmi hatása. Egyre nehezebben bírom.
2016. nov. 19. 23:41
 1/4 anonim válasza:

Szióka!

Fáraszd ki magad elalvás előtt. Végezz relaxációs gyakorlatokat, meditálj, hallgas zenét, bármi ami kikapcsol. Figyelj oda az étkezésre is, könnyű ételeket egyél, főleg elalvás előtt. Aludj az oldaladon, képzeld el, hogy mozog a tested. Hirtelen ennyit tudtam neten nézni. Olvass utána, ha nem javul akkor pszichomókus is segít. Sok szerencsét!

2016. nov. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pedig amíg stresszes és kialvatlan vagy, gyakori marad. Hány éves vagy? Szoktad előre érezni, hogy jön? Mert én igen, és olyankor hasra fordulok, betakarózom a fejem búbjáig, és nem félek. :)
2016. nov. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
26 vagyok. Azt szoktam érezni hogy amikor pörög az agyam többször előfordul. Előre nem érzem. Már csak azt hogy fel akarok ébredni de nem tudok és bárhogy erőlködök le vagyok bénulva.
2016. nov. 19. 23:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam meg akkor is, ha nem alszom el időben. Esetleg próbálj meg valami gyógynövényes nyugtatót (pl. Valeriana). És mindenképp igyekezd tudatosítani, hogy nem esik semmi bajod, hamarosan elmúlik stb. Nekem is vannak durva dolgok (alakok, közvetlen közelről az arcomba üvöltés, szétesik a ház féle zajok és egyéb nyalánkságok), de ez már nagyon ritka. A zöme kifejezetten kellemes, sokszor már előre vigyorgok, mert tudom, hogy utána végre alszom.
2016. nov. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!