Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Phszihiátrián gyógyítanak is,...

Phszihiátrián gyógyítanak is, vagy csak gyógyszerrel elfedik a tüneteket?

Figyelt kérdés
2016. nov. 21. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Gyógyszerrel is gyógyítanak, meg egyéb módon is. A betegségedet is valami kézzel nem fogható lelki okból szerezted. Hasonlóval lehet gyógyítani is. A gyógyszer csak segít...
2016. nov. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszerrel kezelnek igen. Van magán pszichiáter is jó pénzért de vagy tud segíteni vagy nem.
2016. nov. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Természetesen "hivatalosan" gyógyítanak. :)

A gyakorlatban meg felírják az éppen divatos szert, amitől azt sem tudod, hogy hol vagy, esetleg néha egy-egy vizsgálatot elvégeznek rajtad, de igazából az nem gyógyítás, ami ott van.

2016. nov. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem gyógyítanak, nem azért kapják a pénzt. A fizetésüket akkor is megkapják ha lelkibeteg maradsz, viszon a gyógyszerlobbi nem fizet jutalékot, ha nem tudnak elég gyógyszerfüggő pácienst felmutatni.
2016. nov. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdez pár dolgot aztán ír gyógyszert nekem kedélyjavítót.Aztán visszamész a megbeszèlt időpontba megkérdi hogy érzed e a gyógyszer hatását.Kèpzeld én nem vettem be a gyógyszert legközelebb mentem hozzá és mondja hogy látja rajtam hogy sokkal jobban vagyok mint az előzö alkalomnál.Persze gyógyszer nèlkül mit ő nem tudott.Sokszor az 1.ső gyógyszer mit felírnak nem biztos hogy jó addig próbálgatatják veled mèg a neked megfelőt megnem találják.Kérdésedre válaszolva csak elfedik a tüneteket.Sok mellèkhatása van.Én csak Frontint szedek de azt se bírtam letenni tavaj nyáron 1hètig letettem de zsibadtam rosszul voltam mikor utána nèztem a gyógyszer elhagyása okozta a tüneteket.Napi 0,75mg-ot szedek sajnos.Nem sokat érnek mert a pszichiáter gyógyszert írt.Viszont a pszichologussal a beszèlgetés jó mert együtt megtaláljátok a problèmád gyökerèt.Én is megyek 30.-án.Kérdező neked milyen pszichiátriai betegséged van.?26N
2016. nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Miért nem írtad ide, hogy te a gyógyszerellenes liga tagja vagy? Akkor úgy válaszoltam volna. És akkor nem kellett volna fárasztanod magad a lepontozással. De tudod én feküdtem pszichiátrián, és meggyógyítottak. Gyógyszerrel ( amit be is szedtem ), és egyéb terápiával. És ennek már 10 éve. Tehát nem elfedték a bajt...

2016. nov. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy a betegségek 90%-ban csak elfedik a tüneteket. Mit gondoltok miért szednek az emberek marok számra gyógyszereket, hát nem gyógyulnak meg tőlük?

A maradék 10%-ban meg magától is meggyógyulna, csak a gyógyszer gyorsítja vagy könnyebbé teszi a gyógyulást.

Nem vagyok gyógyszerellenes, csak unom, amikor mindig az antidepresszánsok vannak kipécézve, mintha bizony a többi az különb lenne.

2016. nov. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Járóbeteg ellátásban a pszichiáter gyógyít, igen.

Kis beszélgetés, gyógyszerbeállítás és kész.

Bennfekvős helyek viszont csak rendkívül súlyos eseteknek valók, a gyermekpszichiátriák elég jók de a felnőttosztályokon kikészítik az embert.


Amúgy mit akarsz mondani az elfedéssel?

Egy szorongó embert pl negatív élmények érik amik erősítik a szorongást. A szorongáscsökkentő gyógyszer "elfedi" a tünetet, és mivel nem kap negatív élményeket ezért alapból is csökken a szorongása.

2016. nov. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
engem gyógyszerrel is meg terápiával is. Most ér véget sajnos egy tréningem, ami segít leküzdeni a szorongásom (talán) meg az antidepi+nyugtató kombináció persze.
2016. nov. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!