Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne önbizalmat...

Hogyan lehetne önbizalmat tanulni?

Figyelt kérdés
Ne is növelni, mert ahhoz, hogy növelni lehessen, eleve kéne lennie valamennyinek. Van esélye a változásra egyáltalán annak akit több, mint húsz év után is még szorongások és gátlások fognak el, főleg egy ellenkező nem társaságában?
2016. okt. 22. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Csernus Imre , vannak videoi,amikben onbizalomrol dumal,nem mond butasagot
2016. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mi volt húsz éve? Akkor születtél? Akkor nyugi. Egyelőre tanulj, az ellenkező nemmel kicsit később is ráérsz foglalkozni, amikor már elértél ezt-azt az életben. Az eredményekkel párhuzamosan jön majd az önbizalom is.


Ha már dolgozol, akkor is ez a helyzet: dolgozz, lépdelj szépen előre a ranglétrán, és a sok kis siker hozza majd magával az önbizalmat. Egyelőre már az is adhat önbizalmat, hogy tudatosítod magadban: van munkád! Az is eredmény!


Ha írnál még ezt-azt magadról, könnyebb lenne tanácsot adni.

2016. okt. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igazságszerintem 21 éves vagyok és még csak jővő szeptembertől fogok felsősokú tanulmányokat folytatni.
2016. okt. 22. 22:29
 4/14 A kérdező kommentje:

*igazsság szerint

*felsőfokú

2016. okt. 22. 22:36
 5/14 anonim ***** válasza:

Már felvettek vagy még csak reménykedsz benne, hogy jövőre felvesznek?


Mindenesetre ha már egyetemre fogsz járni, újra sikeresnek fogod érezni magad!

2016. okt. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Még csak most fogok felvételizni, de jó esélyt látok. Jó lehet, hogy ez is segíteni fog önbizalom építésben, de nem hiszem, hogy olyan nagy mértékben, mert sokan járnak egyetemre, emiatt ne értékelődök fel az emberek szemében szerintem.
2016. okt. 22. 22:51
 7/14 anonim ***** válasza:

Az önbizalom nevében is benne van, hogy nem arról szól, hogy mások mit gondolnak rólad, hanem arról, hogy önmagadról mit gondolsz. ;-) Alapjában véve nem fogsz megváltozni, de igenis jót fog tenni, mert te magad látni fogod, hogy igen, neked ugyanúgy össze tudnak jönni a dolgok, mint másoknak, és ebből következik, hogy az ellenkező nemmel kapcsolatban is így lesz!

De legyél türelmes. Csak azért ne akarj valakit, hogy kitehesd a kirakatba. Inkább várj tovább, de akkor igazi legyen!

2016. okt. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kilátástalannak érzem az ismerkedést. Úgy látom bárhol helyileg illetve bármikor bárhkgy túl snassz és úgyis le esne neki a dolgok hogy úgyis csak felszedés céljából akarom megismerni. Nem tudom ettől függetleníteni magam, de főleg azért súlyos mert már beszélgetni is komoly problémat okoz ismeretlenekkel. Lehet, hogy pszichológushoz kéne mennem, de már a gondolattól is elfog a szorongás, hogy valakivel erről személyesen is beszéljek. És tudom hogy ez így rettentően szánalmas de nem tudom mit tegyek, nem direkt akartam ezt, nem tudom miért alakult így.
2016. okt. 22. 23:19
 9/14 A kérdező kommentje:
De értékelem a konstruktív, jóindulatú hozzászólásokat, köszönöm.
2016. okt. 22. 23:26
 10/14 anonim ***** válasza:

De miért gondolod, hogy muszáj ismerkedni? Majd ha jólesik, akkor ismerkedsz. Addig meg ne edd magad, ha kényszernek érzed, úgyse lesz benne sok köszönet, mert nem tudod saját magadat adni, úgy meg semmi értelme. Egyelőre nézz körül, és vedd észre, milyen sok tök jó fej (!!!) embernek nincs párja. Nem baj az. Az a baj, ha ettől rosszul érzed magad. De ha még rosszabbul éreznéd magad akkor, ha megpróbálnál felszedni valakit, akkor nem muszáj. Így is elég nehéz helyzetben vagy, ne nehezítsd meg magadnak még jobban.


Biztos vagyok benne, hogy fogsz ismerkedni, ha máskor, máshol nem, az egyetemen. De addig is: most mit csinálsz? Semmit, csak lógsz a levegőben egy évig? Akkor menj el dolgozni minél előbb, hogy minél többet emberek között legyél! Ne azért menj emberek közé, hogy felszedj valakit, hanem azért, hogy minél kevesebbet legyél egyedül. Foglald el magad valami értelmessel.

2016. okt. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!