Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Psychopata? Milyen fajta?...

Psychopata? Milyen fajta? Masnak is volt ilyen a kozeleben?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hova sorolni remelem valaki raismer:

-A jo szandek mogott igazabol art. Ajandekban ad, de azzal kart okoz tevutra vezeti az embert.

-Tudja mi a kiszemelt aldozatanak gyengepontja es ott tamad szavaival.

-Mindent megkerdojeleztet a masikban, elbizonytalanit.

-Onmagat ostobanak tunteti fel, hogy megjobban elfedje valodi enjet azt hiszem.

-A hatam mogott egeszen mashogy viszonyul hozzam, mint szemelyesen, ezt elszolasokbol lehet eszrevenni, mikor masokkal beszel, megis nem egyertelmu, mintha csak szotoredekek lennenek pl: lemajmozik, vagy turhazik egyet es azt mondja ez voltal te, alig eszrevehetoen.

-Allandoan tereli a szot, felbeszakit, a temahoz abszolut nem tartozo dolgokkal.

-Logikatlan gondolkodasaval kikesziti majd oruletbe kergeti a masikat.. mintha direkt csinalna

-Megjelenik mintha joszandekkal jonne, viszont a megjegyzesei es stilusa miatt lerombolja az embert motivaciojat, eletkedvet hetekre.

-Mindent amit megoszt az ember eredmenyt otletet elgondolast vele azt, lenezi lekinyinyiti hibat keres benne ha nincs kreal ra, ha vitaba keveredik vele az ember azonnal tereli a vitat, egesz mas dolgokkal egyik pillanatrol a masikra..vagy tovabb folytatja a logikatlan erveleset

-Paranoia a termeszetes dolgoktol, allat, noveny bakteriumok.

-Paranoia a rendoroktol, az ellenorzesektol, allando aggodalom minden miatt...

-Furcsa megmagyarazhatatlan viselkedese jon ra, olyan mintha rohama lenne, es osszeborulna a vilaga, azt hiszi hogy elrontott valamit kozben semmi nem tortent.

Olyankor az az erzese az embernek, hogy becsavarodott, barmilyen ostobasagra kepes.

-Neha latni rajta hogy van egy masik arca is

-Konnyen iranyithato paprikajancsi csicska szolga papucs anyamaszony katonaja, es volt egesz eleteben

-Veszelyes dolgokat szemrebbenes nelkul cselekszik pl: Kocsigyorsitas mikor eppen arrol van szo hogy nem kellene gyorsabban menni, vagy nemtorodom mikor sthill van a kezeben, es a masik adja ala a fat.

Olyan mintha barmikor levagja az ember ujjait, es azt mondja hat baleset volt...szoval lazan vesz olyan dolgokat ami felelosseggel jar, veszelyes masikra nezve, minden mast pedig tulzott ovatossaggal kozelit meg. Mikor sietni kene mert helyzet van akkor 0-aval megy, mintha szorakozna..

Felesleges muaggodast szineszkedik, olyankor mikor egyaltalan nem fenyeget veszely...


Ugy erzem ez az ember nagyon karos ram nezve, megis ra vagyok szorulva, es azt erzem o miatta alakultak negativan a dolgok. Lehet hogy megbabonaz? Vagy velem van a baj? Minap beolvastam neki, es mikor mondtam, hogy kezdek tole felni visszakerdezett ,,felni, tolem,, ? es olyan arcot vagott amit 20 ev alatt egyszer sem csinalt meg, legalabbis nem lattam eddig. Ugy mosolygott mintha nem nem is o lett volna.. Annyira nem felek, de tudna artani eleg sokat, mert nagyon beferkozte magat a bizalmamba viszont o semmilyen bizalmat nem ad nekem, hiaba harcoltam erte... Es ez is aggaszt, falrahanyt borso, barmit mondok neki. Mintha teljesen mas sikon menne tudatosan, mikor rolam van szo, mintha eppen buntetne valami miatt de nem korbaccsal hanem lassu tettekkel.. Jah es konnyen sertodik idegeneknek, viszont nalam latszolag nem, meg akkor sem mikor tudatosan megbantom. Olyan mintha elraktarozna a dolgokat es kesobb eloveszi mint municiot, illetve okot amiert a hadjaratat viszi.. Szoval mi ez ??



2016. nov. 25. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom talán másra is ráillik, de ismertem ilyen embert. Ezek szociopata vagy pszichopata vonások ahogy írod. Azért mosolyog ùgy mert élvezi hogy hatalma van feletted. Írok mèg hozzá figyelj: A lelkedbe tipor, de nem mondja hogy bocsánat sőt azt kérdi : most mi van abban? Mintha fel sem fogná mit csinál. Ezen kiakadsz aztán ő azon kattog hogy visselkedsz ilyenkor. Lelkileg megöl mert szerinte csak te problémázol" . Menekülj ahogy bírsz mert nem képes szeretni. Nehéz elfogadni de sajnos vannak ilyen emberek. Csak magukat tudják szeretni. Csak eszköz vagy neki . Kielégíti* magát a lelki terrorral. Tévedjek..de nem szinte 1000% hogy nem.
2016. nov. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az anyámasszonykatonája akiről írsz szemrebbenés nélkül cselekszik veszélyes dolgokat ------> Nem anyámasszony katonája. -------> Elvakult vagy. Amiket leírtál, annak valószínű, hogy a fele se igaz, csak bemeséled magadnak. -----> Sokkal okosabbnak képzeled magad mint amilyen vagy valójában. ------> Hülye vagy. -------> Az általad leírtakat ezek után sajnos nem tudjuk kielemezni, mivel nem megbízható a forrás.
2016. nov. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom vagy mindenki elmebajos korulottem, vagy csak en vagyok az.... 1. amit irtal az jo, pont raillik az apamra.. de nem erre a tagra. Csak annyi hogy terrorizal lelkileg, de nem ezzel az ezkozzel 2. anyam asszony katonaja vs veszelyes dolgok .. az egesz tag tele van ellentmondassal logikatlanul viselkedik.. es pont ez ami kiidegel.. En inkabb valami labilis paranoid elmeroggyantnak titulalom, mintsem psychopatanak.. Mostantol ovatos leszek nem kinzom magam vele, nem megyek vele sehova, nem beszelgetunk, elmondtam neki mi a bajom vele, ha behozza a bajt hat ugy jartam, nem jatszok a tuzzel legkozelebb...
2016. nov. 26. 02:51
 4/7 A kérdező kommentje:
2. a te definiciod szerint mit jelent az anyam asszony katonaja? Nalam azt hogy az anyja iranyitja kulonbozo ezkozokkel.. Egyutt elnek amugy.
2016. nov. 26. 03:00
 5/7 A kérdező kommentje:
2. mindenben hezital, de a veszelyes dolgokat gondolkodas nelkul meglepi. Ahol nekem egyertelmu a kockazat nagysaga vagy a kovetkezmeny nala nem tudatosul vagy torzultan felnagyitva jelenik meg..... Nem tudom kedves kommentelo hogy a veszelyerzet torzulasa miert nem egyeztetheto ossze az anyamasszony katonasaggal, definicio szerint amikor az anyja ugraltatja.- szerintem pont ellenkezoleg ha valakinek szemelyisegi problemaja van az azt jelenti, hogy a hezagokat valakinek ki kell toltenie.. hiszen beteg..pont errol szolnak ezek a betegsegek is ha jol sejtem. De igazad van nem vagyok szakavatott sem annyira okos mint amennyire probalom ,,elhitetni,,- es foleg arra nem tudok valaszt talalni hogy a retekbe sikerult eljutni ebbol arra a kovetkeztetesre, hogy en nem vagyok jo forrasa a sajat mondanivalomnak.. Amugy elso ranezesre es sok ilyet hasznalva ----------> arra a kovetkeztetesre kell jutnom, hogy te kedves 2. kommentelo egy narcisztikus szemelyisegzavarban szenvedo internetes trollvagy, akinek semmi koze a psychologiahoz, sot megkockaztatom meg a 20. eletevet sem toltotte be.... es konkretan elegem van ezekbol nem csak itt a gyakorikerdeseknel hanem a valo eletben is. Bizonyitsad mar be nekem, hogy te jobban ertesz ehhez mint az atlag mert ------> hasznalataval ervek nelkul nekem nagyon keves, illetve ahogy latni kurvrafelbasszaazgyamat... A masik megannyi filmbeli tortenetet lattam mar ahol a tag az annyaval el, az anyja a parancsnok a kicsi fia meg szerenyseg, jolfesultseg alarca mogott a legnagyobb meszaros elmebeteg a foldkeregsegen.... szoval no komment persze azok a filmek elegge el vannak butitva mert velemenyem es tapasztalatom szerint sokkalta furfangosabb es oszetettebbek ezek a dolgok... es most is ezen ragodok ahelyett, hogy a sajat eletemet igazgatnam haladnek rajta... es minden nap ez megy.. mert eleg 5 mondat tole es 2 hetre eleg ahhoz, hogy naponta 10x 20x elo ne jonne a fejemben.. es meghatarozza a cselekedeteimet is... kedves 2. kommentelo mivel te rossz kovetkezteteseket vontal le az elso ketto leirt mondatodat tekintve nem kivanok tobb kommentedre reagalni toled Megkerlek , hogy a budos eletbe ne irj ide tobbet mert teljes mertekben leszarom amit irsz, amiert nem vagy hiteles. Remelem felfogtad, hogy nem kerek a fajtadbol. Tovabba te kis szarzsaka testverem ezelott 10 eve ugyan ezekre a dolgokra jutott mint most en, es o fogta es minden kapcsolatot megszakitott vele. 3.te kisostobafasz mar voltam psychologusnal, 3 eve 1x aki meghokkentoen rogton azt javasolta, hogy szakitsam meg vele a kapcsolatot.. amit en mint szarforras lekozoltem akisbuta fejednek.. Es most szeretnem kinyitni a kommentelesek lehetoseget ujra, amit ezanyomorek narciszta 2. elozoleg becsapott, ra az orrom hegyere. De ez nem azt jelenti, hogy nem lehet kritizalni csak ne ennyire trehany hanyag modon mint a 2-es... ----------> mert egy ******
2016. nov. 26. 14:00
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Látom hadilábon állsz a magyar nyelvvel kedves kérdező.

2016. nov. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
[link] latomhulyegyerek te pedig magaval az ertelmezessel..
2016. nov. 26. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!