Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy fajta Antidepresszánst...

Egy fajta Antidepresszánst mennyi ideig lehet szedni? 8 éve szedem a cipralexet szorongásra, depire 10mg/nap .

Figyelt kérdés

#depresszió #Cipralex.
2016. júl. 19. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__7..

Minek szeded, ha nem hat? A gyógyszertől önmagában nem fogsz meggyógyulni.

2016. júl. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1-es, gondolom, azért, mert a tüneteket megszünteti.

Hallottam olyanokról, akik nagyon hosszú évekig szedték, de a végleges megoldás az lenne, ha terápiával kezelnék a szorongásod. Tudsz erről beszélni a dokival?

2016. júl. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért szedem mert ha abbahagyom , pár nap max 1-2 hét és szarul vagyok . Próbáltam terápiát,rengeteget sportolok. Omega3 ,cink,kalcium,D .vit , vitminok ,stb normális kaja ,sok víz mindent megteszek de ez van . Csak azért tettem fel a kérdést ,mert gondoltam van olyan ,aki szintén évekig esetleg évtizedekig szedte és még él :-)
2016. júl. 19. 16:25
 4/8 anonim ***** válasza:
szedjed tovább a többit bízd a kezelőorvosodra
2016. júl. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Én szeptemberben lesz egy éve, hogy szedem. Cymbalta. Október körül azt mondta a dokim, hogy csökkentetjük. Most jól vagyok, néha érzem a szorongást egy két nap, vagy csak egy két órát, de sokkal jobban vagyok. Kisé félek, hogy mi lesz ha csökkentem, nem jön vissza a betegségem? Ha rossz lesz, akkor vissza kell majd térnem rá,de akkor lesz megint a kezdő mellékhatások. Erősebb szorongás? Mikor fogom tudni, vagy a doki, hogy szedjem még? Neked hogy volt ez?
2016. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
10 éve szedetik velem pánikbetegség miatt a napi 10 mg cipralexet, és nem is volt vele semmi gondom, de néhány hete amint beveszem, erős szorongás, izzadás, szédülés tör rám. 2 napja be se mertem venni és nem is tört urrá rajtam ez a szörnyű pánik..viszont arra mindig felhívták a figyelmemet, hogy hirtelen sose hagyjam abba, mert súlyos következményei lehetnek. Szóval, tétlen...
2016. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hozsu válasza:
Ez is egy betegség,agyi anyagcserezavar. 1980-ban kezdődött nálam. Akkor még nem volt reflektorfényben ez a terület, állandóan Seduxent írtak fel rá. Elegem lett, 20 évig nem mentem orvoshoz vele, szenvedtem. Nem volt kellemes a rossz közérzet, szorongás, félelmek. Aztán fejlődött az orvostudomány ezen a területen, s a háziorvosom felfedezni vélte a tüneteim mögött a pánik jeleit. Ez kb. 15 éve volt. Azóta sokféle gyógyszert szedtem, Jarvis, Rexetin, stb. Most Cipralexet szedek. Rengetegszer akartam abbahagyni, egy darabig jól is voltam, de kb. másfél hónap múlva, mikor annyira kiürült belőlem, visszajöttek a szorongás, depresszió. Rendezett családban élek, semmi okom nincs arra, hogy rosszul legyek. El kell fogadni ezt, mint egy betegséget. Zavar a fejben, miért is kellene szégyellni? Zavar lehet a hasnyálmirigyben, beteg lehet a máj, vese, minden. De a fejben nem lehet betegség? Minden próbálkozásom ellenére visszajön gyógyszer nélkül egy idő után. Mindkét szülői felmenőim között sajnos szerepelt ez a betegség, egyik nagynéném szanatóriumban élte le életét. Most akkor én tehetek róla? Sajnos, öröklött dolog. Én is tapasztaltam, hogy időnként "telítődik" a szervezet, s szinte ellenkező hatást vált ki a gyógyszer, olyankor egy-egy napot kihagyom, hogy ürüljön. Ezek saját tapasztalatok, azért írom le, hátha segít valakinek. Persze, mindenki maga ismeri a testét, tapasztalja ki, mi hogy válik be neki. Én tini koromtól így élem életem, el kellett fogadnom, felesleges volt a több évtizedes bűntudat, csak rontott a helyzeten, meg azok "jótanácsai" is, akik generálták nálam.
2016. júl. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Figyelj: jól vagy tőle? Akkor szedd. 10mg nagyon kis dózis, ha egészséges életmódot élsz, nem lesz bajod tőle. Amúgy próbálkozz a fokozatos elhagyással, kezdetnek egy nap egész, egy nap fél és így tovább hetekig. Majd csak fél minden nap, hetekig. Majd negyed minden nap hetekig. Lassan de lassan lejöhetsz róla. Lehet kapni, rendelni cseppfolyós formában is, direkt "taper"-nek (fokozatos megvonás), hogy nagyon-nagyon kis dózisban és pontosan tudd mérni az elhagyást.

Viszont az azonnali abbahagyás nagyon nehéz, nem is sikerül sok embernek.

Jó egészséget.

2016. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!