Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen munkát ajánlanak...

Milyen munkát ajánlanak ADD/ADHD-soknak?

Figyelt kérdés

Kis gyerekként diagnosztizálták nálam az ADD-t, eddig úgy elvoltam ezzel de most már szeretnék letenni valamit az asztalra. A tanulás nagyon, de nagyon nehezen megy. GYakorlatilag egyedül képtelen vagyok a tanulásra (nem-nem azért mert lusta vagyok).


Mostanában elkezdtem itthon szerelgetni. Egyes dolgokban nagyon érzem a flow-t.



2016. nov. 26. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:
1%

na ezt leírhatnád érthetően is. miért nem megy a tanulás?

az adhd-t meg legjobb ha elfelejted aztán próbálsz "normális" ütemben csinálni mindent továbbra is, meglátod előrébb jutsz. sose értettem, miért jó az vkinek, ha a pszichiátriai gyógyszeripar áldozata lesz, és tök simán be is kajálja a hülyeségeket.

2016. nov. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, hogy a szerelgetés megy, és el tudod képzelni hosszú távon is, akkor pl. autószerelés, háztartási gépszerelő, CNC gépkezelő, villanyszerelő, és hasonló munkaköröket tudok javasolni.

Egyrészt ugye szakképzés, tehát nem lesznek olyan magas követelmények a tanulmányok alatt, mint pl. egy gimiben. Ha a gyakorlati része megy, és látják, hogy jó szakember leszel, akkor is átrugdosnak, ha írni-olvasni nem tudsz. :)

Másrészt azt a pár évet ki kell se.ggelni, és át kell csúszni a vizsgákon, aztán onnantól soha többé nem kell tankönyvet a kezedbe venni, mert gyakorlatban fognak megtanítani mindent, amit tudnod kell.

Ettől persze még a legtöbb területen fejlődni kell és folyamatosan képben lenni az újdonságokkal, de ezt tényleg gyakorlatban kell tudnod, és nem papíron egy vizsgabizottság előtt.


Ráadásul ilyen szakmákkal el is tudsz helyezkedni itthon és külföldön is, mert szakemberhiány van. Mi is két hónapig kergettünk valami mókust, aki helyrerakja a központi fűtést, és hát fogalmazzunk úgy, hogy nem volt olcsó.

2016. nov. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!