Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongás/...

Freqvence kérdése:

Generalizált szorongás/ egészségszorngás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Generalizált szorongással küzdök. Pszichologushoz jarok, es valoban azt tapasztam hogy jobban erzem magam, azonban megis vannak napok amikor olyan testi tuneteket erzek amiket maskor nem, es hiaba a rengeteg negativ orvosi vizsgalat, felek hogy tenyleges szervi bajom van. Amit tudni kell rolam hogy ket honapja jarok pszichologushoz, erzelmi problemaim nem alakultak ki a regiekhez kepest( onbizalomhiany,stb..) Nagyon nehez ez ellen harcolnom, nap mint nap kuzdok de vannak olyan ingadozasok hogy napokig rosszul vagyok es olyankor feladom. Barmilyen tapasztalat/ tanacsra kivancsi volnek es halas, hogy mi segithet/ nektek mi segitett. Nagyon motivalatlan vagyok, regen is ilyen voltam igy hat kuzdeni ez ellen is nehez szamomra. Kerek szepen mindenkit, aki elolvasta es tud segiteni, az tegye meg, sokat jelentene szamomra!

2016. nov. 27. 03:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szia! Én is ezzel küzdök sajnos. Járok pszichológushoz én is. Próbáltam antidepresszánsokat, de nem segítettek. Nekem ideig-óráig ami segít, az az autogén tréning. Ha nagyon rosszul vagyok, beveszek egy 0,25-ös Xanax-ot. Te próbáltál valami gyógyszert? Milyen tüneteid vannak?
2016. nov. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia!Én csak egy vény nélkül kapható valeriána alapú gyógyszer szoktam szedni néha,Relaxim Forte a neve.Régen enyhe mellkasi nyomással kezdődött,azonban az már elmúlt,volt egy 3 hetes időszakom amikor megállás nélkül szédültem.Mostanra minden napom ingadozó,vannak jobb napjaim amikor szinte tünetmentes vagyok,de vannak kevésbé jó napok amikor egész nap fáradt,gyenge vagyok,olykor ha elerősödnek a gondolataim ezzel kapcsolatban akkor még intenzívebben érzem és még szédülök is.A kezem az megállás nélkül remeg(nem nagyon intenzíven,szabad szemmel észre sem vehető szinte,inkább akkor ha valami nehezebb tárgyat kell tartanom).
2016. nov. 27. 15:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem segített az antidepresszáns és szerintem sok olyan embernek is segítene, aki nem elég kitartó ahhoz, hogy több, mint 1 hónapig szedje, vagy kipróbáljon másikat is.
2016. nov. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nekem a mozgás segített, 6-8 km séta naponta 2-3 részre osztva.
2017. jan. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én ha sokat sétálok akkor beduzzadnak a lábizmaim,és valamiért a sok sétától félek,félek,hogy elszédülök vagy hasonló,mert mikor hamar elfáradnak a lábaim csak arra tudok gondolni hogy Szklerózisom van és az okozza ezt.
2017. jan. 19. 23:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha ugy gondolod hogy szervi bajod van, akkor vizsgaltasd ki magad. Majd a sok negativ lelet segit tisztazni. Ezt tapasztaatbol mondom, mert nekem is testi tuneteket produkalt a szorongasom. Es hiaba kezdtem pszichoterapiat, amig meg nem bizonyosodtam rola hogy testileg minden ok addig akkor is ott motoszkalt.

A piszchoterapia sikere es hossza nagyban fugg az allapotod elore haladottsagatol is. Nekem az elso pszichiateremmel hosszabb folyamat volt, mondjuk jo sokmindent eloszedtunk,helyre tettunk (merthogy ezeknek a tuneteknek azert megvan az okat), es volt hogy a poklokat jartam meg kozben. Ugye nem csak ott az alatt az 40-60 perces idoszak alatt kell dolgozni, hanam utana is, folyamatosan az erzeseid melyere kell turni kemenyen...akkor lesz hatasos. Kezdetben romolhat is az allapotod, a hullamzas pedig nagyonis tipikus tunet. Akar 1 hetig is eltarthat, majd nehany nap kellemes, es kezdodik minden ujra. Folyamatos kuzdelem, es egyre nehezebb es nehezebb felallni, de ha nem adod fel,egyszer csak azt veszed eszre, hogy egyre rovidebbek a rossz napok, rajossz, hogy mar nincs hova le, csak feljebb, es ha tul vagy a nehezen egyre konnyebb lesz. De persze mehetsz pszichiaterhez is mellette ha ugy erzed megsem birod, es szeretnek kicsit konnyebben kenni, kapsz gyogyszert, az segit majd szinten tartani a dolgokat. De ne hagyatkozz csak erre, a gyogyulashiz mindkettore szukseg lehet parhuzamosan. Kulonben csak a tuneteket feded el, es nehany honap mulva kezdodik minden elolrol.

2017. jan. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszt, egy kicsit megnyugtat, hogy valaki sajat tapasztalatbol nagyjabol leirta ezt, hogy testi tunetek hullamzasa stb. Egyebkent mar minden lehetseges vizsgalatot megtettem, azonban az agy MR-n en nem kaptam kontrasztanyagot, ami joval hatasosabb ha szklerozist keresnek. Ez az egyetlen egy szervi betegseg amitol felek, mert a tunetek teljes mertekben megfelelnek, es nagyon sokat tanultam rola, van hogy kezdo fazisba az MR sem mutatja ki, ezert szerintem fogok csinalni meg egy vizsgalatot, hogy biztosra nyugodjak meg.
2017. jan. 20. 10:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akko ha elfogadsz tolem megegy tanacsot, ne olvass vagy kutass tovabb errol a betegsegrol. Ha minden negativ, akkor fogadd el hogy egeszseges vagy. Tudom, nehez, nekem is volt 1 ev kb mire el tudtam engedni, es mind a napig a tunetek miatt felvett rossz szokasok es bidegzodesek elhagyasaval kuzdok ( nekem ehhez kellett a gyogyszer, mert en nem kezeltettem a psziches oldalat idoben, es hagytam hogy a testi tunetek uralkodjanak az eletem felett) , de mar egyeltalan nem hatarozza meg az eletem, elfelejteni nem fogom meg egy ideig hogy min mentem keresztul, de elengedtem a fizikai betegseget, es aztoa normalis eletet elek. Kitartast kivanok neked a sajat harcodhoz! A lenyeg, hogy ne add fel, es hogy tudd, akarmilyen neheznek is tunik, a dolgok vmindig altoznak, es ha te is ugy akarod, akkor jo iranyba :)
2017. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a gyors valaszod es a hasznos tanacsod, minden erommel rajta leszek a valtozason! Koszonom megegyszer.
2017. jan. 20. 18:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is rengeteget küszködtem hipochondriával.

Valójában a betegség itt egy kényszeres gondolat, a hozzá kapcsolódó kényszercselekedet pedig az állandó önfigyelgetés, a megszállott kutatás a betegségek után, amitől aztán egy cseppet sem lesz jobb, csak annál jobban elbizonytalanítja az embert. Ha te is ezt teszed, akkor a legjobb, amit tehetsz, hogy abbahagyod a betegségekről olvasgatást, a webbeteget és társait nagy ívben kerüld el! Ne figyelgesd magad, hogy nem produkálsz-e bármilyen tünetet. Nehéz lesz... nagyon nehéz... de ha meg tudod állni, akkor megtörik az ördögi kör, amiben most benne vagy. A betegségekkel kapcsolatos gondolataidat fogadd el, hogy vannak, de ne tulajdoníts nekik semmi jelentőséget, ne higgy nekik!

Remélem, tudtam segíteni!

(Amúgy... mi a különbség a generalizált szorongás és a kényszerbetegség közt?)


28/N/ocd-s

2017. márc. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!