Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet tenni a depresszi...

Hogyan lehet tenni a depresszió és a szorongás ellen gyógyszerek nélkül?

Figyelt kérdés
Életvidám, kiegyensúlyozott férfi vagyok, van munkám, szeretem az életet és normális vagyok az emberekkel. Mostanában azt veszem észre, hogy csak munkába járok el és sietek haza, pedig itthon nem vár lényegében semmi a megszokáson kívül. Azt hiszem kezdek depressziós lenni, mert már arra sincs kedvem, hogy bárhová elmenjek a szükséges bevásárláson kívül. Mit tehet az ember? Sajnos nincs társam, nincs párom.

2016. nov. 26. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
ugyanugy vagyok, mint te, nekem azonban van parom. igyekszem vele kimozdulni, vagy vele lenni itthon,amennyit lehet. de ha egyedul vagyok, es rosszul erzem magam, akkor ami nekem segit : sport, olvasas, kutyaval valo jatek / setaltatas, takaritas, szinezes, meditalas, filmezes / sorozatnezes, a lenyeg h ne unatkozzak , ugymond. sok viz, vitamin is javit rajtam altalaban.
2016. nov. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kutyád van?
2016. nov. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Csak gyógyszer NÉLKÜL lehet tenni ellene,szexelni kell sokat.

Le a gyógyszerekkel!

2016. nov. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy kutya vagy egy háziállat jó lenne. Arról kell gondoskodni, vannak napi rutinok, van cél mindig.

Mert azt úgysem hagyod hogy éhes legyen, hogy koszos legyen stb.

Ha egy kutya odabújik hozzád nem bírod ki hogy ne simogasd viszont stb.

A ráadásul kifejezetten vár haza téged! Sőt ő csak téged vár egész nap!

Aztán lehet menni sétáltatni, ott akár meg is lehet ismerkedni lányokkal. Vagy barátokat lehet szeretni csupán a kutyatéma alapján.

Ne add fel! Ez csak egy átmeneti állapot! Lényeg ne legyél egyedül, otthon, céltalanul!

Keress mindig célokat!

Vállalj plusz munkát ha állatban nem gondolkozol!

Menj könyvtárba, buliba, ami neked jó!

Keresd fel egy rég nem látott barátodat, régi ismerősödet. Vigyél a szomszédnak, munkatársnak egy tányér sütit, kávét, bármit, vagy rendeljetek pizzát.

De lényeg, hogy keress valami célt!

Majd írd meg mire jutottál!

Most nézem nem mostanában kérdezett kérdés ez!

Van már azóta valami változás mióta kiírtad a kérdést?

Jobb lett? Mit történt azóta? Már ha szabad érdeklődni!

2017. aug. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ugyanaz a helyzet mint volt. Sajnos pont ez a baj, hogy kora reggel elmegyek munkába és este van mire hazaérek. Tehát nem sok minden marad az életben amit időben megtehetnék. Bevallom jól el is fáradok mire hazaérek este. Tényleg ennyi az élet, hogy elmegyünk, dolgozunk, befizetjük a számlákat, eszünk, hó végén várjuk a fizetést és mindeközben munka alvás munka alvás munka alvás meg van pár nap szabadság amikor az ember nem tudja mit kezdjen magával hiszen 345 napot az évben tök más rutinnal tölt? Még arra sincs esélyem, hogy ismerkedjek, mert ha meg is ismernék valakit azt a kapcsolatot gondozni kell. De mikor? Más is ennyire mókuskerékben éli le az életét? Másnak is ennyire csak a körforgás van és értelmetlennek látja ezt? Mert így ez csak ugyanannak a körforgásnak a fenntartása a biológiai élet végéig. Sajnos sok fiatallal beszélek és mind pont ugyanebben van. Nem vagyok egyedi de sajnos nem is vagyok ritka eset. Tényleg a megoldás az, ha külföldre megy az ember ahol fele ennyi munkával megoldja az ember az összes anyagi gondját és marad ideje ténylegesen élni is? Mert ez az ország így tényleg kiürül, a mai fiatalok akik most tizenévesek már nem törődnek bele az ilyesmibe úgy mint az én harmincas korosztályom.
2017. aug. 6. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!