Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdosom magam, egyre csúnyább...

Vagdosom magam, egyre csúnyábban. Amikor rosszul érzem magam, nem tudok parancsolni magamanak, vagdosom magam. Mit tegyek? 13/L

Figyelt kérdés
2016. dec. 1. 15:22
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%

Én is voltam már ilyen helyzetben, leírom az én tapasztalataimat a szüleimmel:

Először (13 voltam), mikor elmondtam nekik, nem érdekelte őket, mert ígérgettem, hogy soha többé nem fogom csinálni.

Másodszor (14-15 voltam) ők vették észre (a lábamon kezdtem vagdosni magam télen, és nyáron, mikor rövidgatyában aludtam, meglátták, mikor bejöttek hozzám). Anyukám borzasztóan ki volt akadva, de már felnőtt fejjel látom, hogy NEM RÁM, hanem magára, amiért nem vette észre, hogy baj van.

Sírt? Igen.

Mérges volt? Igen.

Rám? Nem.

Nagyon aggódott, és én úgy érzem, hogy akkor alig bízott meg bennem, mivel nem fordultam hozzájuk a bajommal.

Nem azt mondom, hogy a te szüleid is így fognak reagálni. Nekem szerencsém volt, azonnal elvittek terápiára, ami segített, jobban lettem, stb stb.

Szóval szerintem legelőször kérj segítséget.


Hogyan vezesd le a rossz érzéseket/tereld el a figyelmed?

Színezz, olvass, fejts keresztrejtvényt, írj, rajzolj (kivéve, ha tehetségtelennek érzed magad, és kudarcként élnéd meg... tapasztalatból mondom), nézz filmet/sorozatot (na persze ne szomorúakat). Nagyon nehéz lesz ellenállni még így is, és talán nem is akarsz majd, sokszor el fogsz bukni, és újra vágni fogsz. De ez "nem baj". Az a lényeg, hogy ha legközelebb rád jön a rossz érzés, akkor tovább fogod bírni, aztán még tovább, és végül már nem is lesz rá szükséged.


Lehet, hogy a szüleid szégyellni fogják a vágásaid. Az én anyukám vett nyárra hosszú gatyákat nekem.

Nem téged szégyellnek, hanem az egész helyzetet. Plusz nem akarják, hogy piszkáljanak téged mások (emósnak hívjanak, stb).


Tehát:

- ha kérsz segítséget, akkor nagyon alaposan foglalkozni fogtok a bajoddal a pszichológussal. Kemény munka lesz, de a végére megéri.

- ha nem kérsz segítséget, akkor is vannak módszerek arra, hogyan tudod elterelni a figyelmed, és "le tudsz szokni", de közel se biztos, hogy véglegesen ki tudod irtani a problémád, mert kb olyan lesz, mint mikor beveszel a fogfájásodra fájdalomcsillapítót: tüneti kezelés.

Sok sikert neked, bármi is lesz. Drukkolok, hogy jobban legyél!

2016. dec. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm :) a második lehetőséget fogom használni :)
2016. dec. 2. 06:58
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
inkább pofozgasd magad, az nem látszik meg orokre...
2016. dec. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!