Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinőhetem még az epilepsziát?

Kinőhetem még az epilepsziát?

Figyelt kérdés

Tinédzserkoromban jöttek az első rohamok, azóta gyógyszeres kezelés alatt állok.

Azt mondták az orvosok, hogy ez egy kamaszkori dolog, de sajnos már 20 éves vagyok és nem tűnik úgy, hogy a gyógyulás útjára léptem volna.


Kinőhetem még? 20 évesen mennyit változik még az ember szervezete?



2016. dec. 4. 10:49
 1/4 ede1219 ***** válasza:
100%
Az epilepszia -az orvostudomány mai állása szerint- gyógyíthatatlan, gyógyszeres terápiával tünetmentessé tehető.
2016. dec. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia . Én is epilepsziás vagyok, 19 éves , nekem kb egy éve jött az első roham és azt mondtàk, hogy csak tünetmentes tud lenni. Viszont ebben a korban még van esély rà , akár 2-5 év gyógyszeres kezelés mellett tünetmentessé tud válni :)
2017. jan. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 googlegugli válasza:
100%

Nekem a doktor azt mondta, nem gyógyítható, csak tünetmentessé tehető (gyógyszeres kezelés).


Sajnos én már 10 éve szedem, akkor derült ki, hogy a problémám, ami gyerekkorom óta fennáll, epilepszia.


Már évek óta jól vagyok, egyetlen tünet, hogy mindig elbukom az EEG-vizsgálatot. Ott a szemedre helyeznek egy szemüveget, és nyomják a különböző ritmusú és intenzitású villódzó fényeket.


Régen, mikor először-másodjára csinálták, majdnem megőrültem, ma már elég jól viselem, de még mindig nem jók az agyhullámaim olyankor sajnos. Így esélyem sincs jogsira.

2017. júl. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, ez már így marad.


Én pl "kinőttem" és most visszaestem.


Még a jogsit is letettem, most azt nyilván bevonják, buktam a kártyát és sokszázezer forintot.


Mérnökkaron tanulok, mindenképpen elvégzem, hisz epilepszia+nulla végzettség=éhenhalás....


19F

2019. aug. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!