Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rossz helyen vagyok? De hova...

Rossz helyen vagyok? De hova menjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy érzem, szükségem lenne pár objektív véleményre a helyzetemet illetően.

Néderlandisztika szakon tanulok, ez a második évem. Az első évem egész élvezhető volt, jó nagy löketet adott a négyes alapvizsgám, viszont ez az érzés teljesen eltűnt mostanra. Utálok bejárni az óráimra, a nyelven és az egyetlen darab fordítás órán kívül mindent feleslegesnek és unalmasnak találok. Most, hogy közelegnek a vizsgák és a zh-k, teljesen magam alatt vagyok. Úgy érzem, váltanom kellene, csak ötletem sincs, mihez kezdjek magammal. Nem nagyon értek máshoz, csak a nyelvekhez és a humán tárgyakhoz, de mintha mindent unnék.

Az is súlyosbítja a rossz hangulatom, hogy önköltséges képzésen vagyok...

Valaki volt már hasonló helyzetben? Mit tettetek?

Végzett néderlandisztikások biztatását is szívesen várom! :D



2016. dec. 4. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Én már voltam hasonló helyzetben. Biológus szakon tanultam, tok jo volt, erre egyik nap elkezdtem unni, hogy amőbát tanulmányozok, pedig eddig az volt a kedvenc "alanyom". Én szerencsére nyelvtanból is ász voltam, úgyhogy nyelvész szakra mentem kövi évben és azóta sem bántam meg!
2016. dec. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem folytasd és közben keresgélj külföldi ösztöndíjat, ha jók a tanulmányi eredményeid. Kint a nyelve(ke)t is tudnád gyakorolni.
2016. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam hasonló cipőben, fél év után otthagytam, mert láttam, hogy semmit nem tudok kezdeni ezzel a végzettséggel a jövőben. Bár nekem volt B tervem.

A néderlandisztika szerintem alapvetően jó dolog lehet, ha végeztél (mesterrel együtt nyilván), elhelyezkedhetsz nyelviskolákban, stb. Ha nincs jobb ötleted, hogy mit tanulhatnál, szerintem ne add fel, esetleg passziválj egy félévet, menj el dolgozni, adj időt magadnak egy kis önismeretre. Viszont ha motiválatlan az ember, tényleg nem lehet teljesíteni, és felesleges is erőltetni, tehát a legfontosabb, hogy valamiből motivációt tudj meríteni (ez lehet akár az, hogy elmész passzívon éhbérért dolgozni, és rájössz, hogy hé, mégiscsak megéri tanulni :D)

2016. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én most jelentkeztem néderlandisztika alapszakra és nagyon várom már.


Ha jól számoltam, te 2018 nyár elején kellett, hogy végezzél.

(Ha nem hagytad ott persze)


Mi lett végül? Váltottál vagy diplomáztál?

Ha diplomáztál, akkor kb. kevesebb, mint egy éve dolgoznod kellene? El tudtál vele helyezkedni?

2019. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!