Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 18 évesen Frontin szedése...

18 évesen Frontin szedése mellett érdemes lenne pszichológushoz elmennem?

Figyelt kérdés
A Frontint a neurológus írta fel fél éve erős szorongás és pánikbetegség ellen. Viszont többen is mondták, hogy a gyógyszer mellett érdemes lenne elmennem pszichológushoz is. Szerintetek megérné vagy felesleges?

2016. dec. 5. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj el, a gyógyszer csak a tüneteket fedi el. Gondolom, nem szeretnéd életed végéig szedni, nagyon könnyen függővé válhat az ember + számos mellékhatása is van. A pszichológussal közösen le tudtok ásni mélyen a személyiségedben, rá tudtok jönni, mi okozza ezeket a problémákat, és ki is javíthatók. Persze ez nem egyik napról a másikra történik, tehát fontos, hogy légy kitartó! (mellette persze mehet a frontin, de ahogy haladsz előre a terápiában, fokozatosan lehet és kell is majd elhagynod)
2016. dec. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%

Kicsit cinikus lesz a megjegyzésem, de ha a Frontin használ, akkor az nem olyan erős szorongás és nem valami komoly pánikbetegség. Bocs, de ez kikívánkozott belőlem...

Ugyanakkor én is azt mondom, amit az első: a gyógyszer csak tüneti kezelés, az okokat nem szünteti meg. Amint elhagyod a gyógyszert, máris újra előtör, sőt, talán még akkor is, ha nem hagyod el, mert hozzászokik a szervezeted és egy idő után nem hat.

Szóval mindenképpen célszerű szembenézni az okokkal, ebben pedig egyértelműen pszichológus tud segíteni. Hosszú távú folyamat, de mivel fiatal (és ezáltal rugalmas) vagy, így valószínűleg könnyebb lesz. Már csak a későbbiek miatt is, mert azok a problémák, amelyek most a tüneteidet okozzák, láthatatlanul befolyásolják az életed is... a karriered, a párválasztásod és még sok minden mást is. Ezekre pedig abszolút nem hat a frontin, csak a tudattalan sémáid.

2016. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
2-es nincs igazad Nagyon nincs! A frontin nagyon jól ódja a szorongást egy igen erős szedáló nyugtató!
2016. dec. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok/voltam, én 21 éves vagyok, és szintén frontint kaptam.

A frontin arra jó, hogy enyhítse a tüneteket, de nem szünteti meg a problémát, ráadásul egy idő után enyhül a hatása, mert hozzászokik a szervezet.

Én járok folyamatosan pszichológushoz, ami nekem rengeteget segített, lényegében nagyrészt visszaadta az életem. Nem lesz egy könnyű folyamat, neked kell akarnod a változást/elhinni hogy te generálod a félelmet, és akkor fél év vagy 1 év alatt te is rendbejöhetsz. A pszichológus abban tud segíteni, hogy megkeresi veled a problémát, ami kiváltotta a pánikot/szorongást, segít feldolgozni, és tippeket ad, hogy hogyan fojtsd el a pánikrohamokat már a kezdeténél. Nem tudom, eddig miért nem mentél még el pszichológushoz, azt hitted, megoldódik magától a gond?


21/F (pánikbeteg)

2017. jan. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az egyik nagyon kedves ismerosom szinten ezekkel a tunetekkel fordult(+koros panikbeteg volt) egy neurologus, aki ugyanezt irta fel Neki is. Neki szerencseje volt, ugyanis volt egy vegtelenul turelmes pszichologus holgy ismerose.

O azt javasolta Neki, hogy szerinte olyan fiatal meg, ne szedjen ilyen addiktiv anyagokat es probaljak meg eloszor kibeszelni. Nagyon nehez volt Neki, 1-1,5 ev munkajaba telt, de ennek koszonhetoen nem tompult be, jol tudott teljesiteni az erettsegin, nem szokott hozza es most nagyon jol erzi magat a boreben. En is osztom egyebkent ezt az allaspontot. Nagyon fiatal vagy meg, a problemaidra sztem sem ez a gyogyszer fog megoldast talalni, hanem az, hogyha a lakhelyeden keresel egy normalis, nyugodt pszichologust (lehetoleg gyerekpszichologus is legysn, mert elkepzelheto, hoy a gyerekkorodban ert bantalmak miatt is fent all ez a betegseg) es beszeljetek at. Tudom, hogy nem olcso, megyenkent valtozik 6-16 ezer Ft-ig is terjedhet 1 h beszelgetes, viszont sztem sokkal tobbet er az, hogyha egy hozzaerto kedves es tapasztalt "rokaval" beszelheted meg a problemaidat, mint ennyi idosen (amikor tombolnak a hormonok) alszol egesz nap, nem mehetsz el bulizni, mert nem ihatsz ra, es mar csak a termekenysegedre valo hatasairol es agyi kepessegek csokkeneserol, a hozzaszokas veszelyeirol ne is beszeljunk!

Hajra! Menni fog! Csinald vegig! Minden akadaly lekuzdheto! Nincs olyan, hogy lehetetlen, minden csak nehez munka es rengeteg szorgalom kerdese! :)

2017. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!