Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magamban beszélek, régen...

Magamban beszélek, régen képzeletbeli barátom is volt, de már nincs. Ez gáz nagyon? Beteg lennék? Bővebben lent, kicsit hosszu.

Figyelt kérdés
Az iskolában sosem voltak barátaim, és egyszer csak arra lettem figyelmes amikor felkeltem, hogy valaki ül az ágyam szélén, amikor megkérdeztem tőle ki az, azt mondta, hogy ,,a barátod akire mindig is vágytál,, én természetesen nagyon örültem neki. Sokszor viszont azt mondta, hogy rágjam le a karomról a bőrt, vagy hogy vágjam a kezem, én ezt meg is csináltam, mert ő kért rá, azt mondta, hogy így bizonyíthatom, hogy igaz barátok vagyunk. Viszont amikor azt mondta, hogy gyujtsam fel a házunkat, öljem meg a családom és a barátaim, mert nincs rájuk szükségem, de nem tettem, amikor tanácsot adott vagy ilyeneket mondott és nem fogadtam meg illetve teljesítettem, megharagudott és pár napig nem láttam őt. De a végén mindig megjelent, egyszer viszont a suliban lett egy nagyon jó barátom, az egyik osztálytársam, és ez a képzeletbeli barátom csak annyit mondott, hogy ,, mostmár van egy barátom, így rá már nincs szükségem, ő inkább elmegy,, - könnyes szemmel mondta ezt nekem, de én nem engedtem neki, hogy elmenjen, mondtam neki, hogy ő a legjobb barátom, és őt senki sem pótolhatja, ennek örült, és nem ment el. Aztán egy fél év mulva kb. az egész osztállyal nagyon jóban lettem, és a képzeletbeli barátom azt mondta, hogy vagy őt választom, vagy a hamis barátaimat. Nem értettem, de mondtam neki, hogy most végre már sok barátom van, ne akarja ezt tönkre tenni, másnap már nem láttam a barátomat.. kb. másfél év múlva kiderült, hogy az osztályomból mindenki kihasznált engem, kivéve egy személyt az osztályból, aki elsőnek barátkozott velem, az első barátomat, ő igaz barát volt, és még mindig az is, már másik suliban vagyunk, de kapcsolatot még mindig tartjuk egymással. Ekkor értettem meg, hogy miért mondta azt rájuk, hogy ,,hamis,, barátok. Mostmár nagyon bánom.. hogy nem őt választottam. Nagyon hiányzik, már két éve, hogy ,,eltűnt,, . Mivel uj suliba kerültem, másik osztályba.. természetesen most sincs egy barátom sem. Pár napja magamban beszélek, hogy helyettesítsem a régi képzeletbeli barátomat, de az nem ugyan olyan.. Nagyon hiányzik nekem.. nincs valami mód rá, hogy visszahozhassam?
2016. dec. 7. 00:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
megszolitanak*
2016. dec. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Wow, ez viszont tényleg komolynak hangzik. Közel sem vagyok szakértő, de számomra ez eddig nagyon hasonlít a skizofrénia bizonyos tüneteire. Mindenképp fordulj pszichológushoz, amint lehet! Persze ez nem a világ vége, ismerek skizofrén, depressziós, bipoláris embereket és megfelelő kezelés mellett szinte mindegyikük tünetmentes. :)
2016. dec. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igazából most lettem magántanuló, mert nem bírok emberek közé menni. sok mindenbe nem mentem bele, amikor ideges vagyok, a fejem verem a falba, régebben a forró villanykörtét hozzá nyomtam az arcom oldalához, de ezeket is csak az ő kérésére.. viszont most, hogy már nincs velem már az ő kérése nélkül is darabolom a kezem, rágom le a bőrt, stb.. amik eddig voltak. A családom iránt ölési vágyat érzek, de nem tudom miért.. nem ártottak ők nekem. Senki sincs akivel ezeket megbeszélhetném.. két éve már, hogy senki sem hallgat meg.. ezért is írtam ide, hátha valaki tud valami modszert arra, hogy ujra láthassam a barátomat.. egyébként az igazi barátommal 2 hete találkoztam, amikor bejött hozzám a korházba, de mivel kollégista, nem nagyon tudunk találkozni.. meg én sem szívesen találkozok emberekkel..
2016. dec. 7. 01:13
 14/16 anonim ***** válasza:

Bassszus.....

Azonnal mond el a nevelőszüleidnek mindent amit itt leírtál. Sürgősen kezelésre szorulsz! Ilyen nincs, hogy képzelt barát! Ezek hallucinációk és súlyos dolgokra kényszerítenek! Szerintem is skizofrén tünetek, de nyilván itt senki nem orvos, hogy ilyet megállapítson. Azonnal orvoshoz kell menned, és ha ezt így kitálalod, előfordulhat, hogy egyből be is fektetnek. Bizz az orvosokban és hogy segíteni akarnak!

2016. dec. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
valahogy utána kellene nyúlni ennek a kislánynak, mert veszélyben van ő is, a környezete is. Ez a baj a gyakoriban, h járathatjuk a szánkat és most pl szinte csak segítő szándékú embereket fogott ki, de érdemben sajnos nem tehetünk semmit. A nevelőszüleinek már rég orvoshoz kellett volna vinnie, hiszen évek óta vagdossa magát, a szorongásos tünetei miatt lassan ki sem tud lépni a lakásból. Lehet, h nem beszél a kényszerképzeteiről, de a zavart viselkedése tuti, h látszik. Ez egy okos tinilány, de azért annyira senki sem érett 15 évesen, h képes legyen kezdeni valamit azzal, h itt páran leírják, h skizofrén és kórházba fog menni. Még meg is riaszthatja. Egy hús-vér felnőtt kellene neki, aki mellé áll.
2016. dec. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Milyen normálisan reagál itt mindenki... Amikor én kiírtam egy kérdést a problémáimról egy másik topicba max kát ember válaszolt normálisan a többi meg azal is meggyanúsított hogy kamu kérdés...Istenem minek kell még jobban elrontani az ember kedvét?.... Még le elmebeteg fszozik az egyik gyerek hát persze szépen fogok reagálni amikor felidegesítenek...
2016. dec. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!