Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El lenne cseszve az egész...

El lenne cseszve az egész életem? 16/F (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Előre is bocsi ha nem jó kategóriába raktam, nem igazán tudom, hova illene.

Tehát annyit kell tudni rólam, hogy 12 éves koromban voltam először részeg. Onnan kisebb-nagyobb kihagyásokkal de fogyasztottam alkoholt,aztán lassan egy éve lesz, hogy rá is szoktam(abba most ne menjünk bele, hogy miért, ha valakit nagyon érdekel annak viszont leírhatom)

Azonban az utóbbi pár hétben kezdett bennem tudatosulni az, hogy gyakorlatilag lósz*rt se ér az életem, pláne az utóbbi pár napban, most hogy megbetegedtem így gyógyszert kell szednem, és nem ihatok.

Igazából nem nagyon tudom megfogalmazni ezt az érzést. Egyszerűen annyi, hogy elmegyek suliba, ott még oké, haverokkal elvagyok úgy-ahogy, de amint hazaérek kezdődik.

Házit nem nagyon írok, tanulni sem szoktam,egyszerűen nincs hozzá motivációm. Mégis miért tanuljak meg mindenféle baromságot? Jó állásom legyen? Oké, és ha az van akkor? Sok pénz fölött fogok sírni a saját szerencsétlenségemen? Igaz, a prostik és a drogok talán vigasztalnának egy darabig, de kétlem, hogy csak emiatt megérné az egész. Na de elkanyarodtam a témától;mivel hugommal egyetalán nem beszélek (csak ha feltétlenül szükséges) anyám pedig későn ér haza, akkor is csak a telóját nyomkodja (függő szegény) esetleg hugommal tanul valamit. Ne értsetek félre, nem utálom anyámat, szerintem sok ember nagyon örülne ha ő nevelte volna föl, de hát ilyen "meh" viszonyunk van. Fater kint dolgozik németbe, na ővele nagyon rossz viszonyom volt sokáig, ma sem felhőtlen, bár a válás után látszik rajta hogy szeret, eddig sem utált szeritnem, egyszerűen nem tudta kimutatni.

Itt most mindenki csodálkoztam, hogy mi a probléma;én sem értem. Egyszerűen csak akkor érzem magam élő, boldog embernek amikor iszok, vagy a kutyáimmal vagyok (ha történne velük valami idő előtt, biztos felakasztanám magam). Haverokkal is elvagyok, de nem az igazi, bár jobb mint otthon rohadni a gép előtt.

Barátnőm sosem volt, úgy néz ki nem is lesz, bár ezt őszintá annyira nem is bánom. Rossz belegondolni, hogy pár korombelinek pár év múlva gyereke lesz, én pedig, ha találnék is nőt aki szülne nekem (vagy örökbefogadnék valakit) tuti a világ egyik legrosszabb apja lennék (pedig szeretnék gyermekeket).

Öngyilkos nem akarok lenni, és akármennyire is biztattok rá, nem leszek (legalábbis még úgy néz ki) de egyszerűen szar érzés az, hogy a környezetemben akármerre nézek mindenki boldog, vannak céljai, sportol, vannak kötelékei, nem pedig egy rohadt szürke alkoholista barom mint én.

Az más kérdés, hogy szinte mindenki tehetséges valamiben, én viszont mindenben egy rakás szerencsétlenség vagyok, de ez csak a sors fintora, nem lehet kifogás semmire.

Tehát olyanok akiknek még nem rohadtak el az agysejtjei kisregényem olvasása közben, tőletek kérdezem hogy mit csináljak? Lelkizzek még egy olyan szerencsétlennel mint én? Legyünk együtt depisek? Vagy csak simán törődjek bele ebbe a sorsba, elvileg nem lehet mindenki sikeres, boldog ember? Vagy ez csak ilyen kamaszkori hiszti és 2 hónap múlva elmúlik?

És tényleg, bocsi a forgalmazási, helyesírási hibákért, telóról vagyok, és összevissza vannak gondolatok a fejemben. Ígérem, hogy ha valami nem volt érthető, holnap délután nekifutok mégegyszer, remálhatőeg kitusztult fejjel.


2016. dec. 7. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Mintha egy "kicsit" lusta leél és az unalmat alkoholizálással próbálod elűzni. Próbálj felnőni és csinálj magaddal valamit, kűlönben továbbra is az alkohol fog téged irányítani.
2016. dec. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Te hülyegyerek, szokjál le az alkoholról.... Itt írogatod, hogy idióta alkoholista vagy, meg ilyenek.. Akkor szokjál le róla... Édes Istenem... Ha meg nem tudsz, akkor nincs semmi akaraterőd..
2016. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen nagyon fiatal vagy még, még kb. bármit elérhetsz. Csak ne bszd el az idődet/pénzedet piálással. Találj értelmes elfoglaltságot, tanulj nyelveket, szakmát.
2016. dec. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A többi választ köszönöm, majd holnap reagálok rájuk
2016. dec. 7. 21:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Határozd el magadban, hogy leszoksz az italról, és kezdesz magaddal valamit. Ha egyedül nem megy, szakemberrel. (Drága, igen, de az életed is.)

A tanulásra is szánd el magad, később még hálás leszel érte, ha lesz vállalható érettségid.

Depizni lehet, én is szoktam, csak érezni kell, hol a határ. Az élet annyi, amennyit kihozol belőle. Szóval ha érzed, hogy ez nulla, akkor tessék tenni.

Persze ez leírva szép és jó, de a motiváció nélkül nem megy. Ha a családból nem sikerül erőt meríteni, a kutyusokból, esetleg egy jobb barátból lehetne. Vagy egy hobbiból. Ha nincs, próbálj ki valamit, olvass, írj, rajzolgass, ezek mind oldják a stresszt, és nem károsak, az alkohollal ellentétben. :)

Ha akarsz lelkizni, írj, de remélem, sikerül összeszedned magad.

A többi válaszolónak: persze, fel kell rázni az embert, de nem biztos, hogy erre "szedd össze magad, k*csög" stílus a legjobb megoldás. Havernak lehet, neten keresztül egy segítségkérő embernek (jelen esetben szinte még gyereknek) szerintem necces.

2016. dec. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos az a fő probléma, hogy semmi hobbit nem tudok magamnak találni, amire lehetőségem is lenne, meg érdekelne is. De majd nyitott szemmel járok.

2016. dec. 8. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!