Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a dolgok normálisak...

Ezek a dolgok normálisak 14-15-16 évesen?

Figyelt kérdés

A fentebb leírt korba tartozom. Sokat gondolkozom azon, hogy milyen is vagyok, mi lesz belőlem, milyen a jellemem.

Ilyen lennék:

-Nagyon gyakran optimistán gondolkodom. Kizárom a rosszat, és csak arra gondolok, hogy lehetne rosszabb is, "nem a világ vége", legyen bármiről is szó. Azonban van amikor csak ülök, mint aki kómás, nézek a levegőbe, és kizárom a külvilágot (volt már hogy a számat mozgattam és közben dúdoltam, de csak néztem, és néztem, és néztem... Röviden nem tudtam, hogy csinálom).

-Néha nagyon stresszelek a semmin, majd 5 perc múlva arra sem emlékszem, hogy mi volt. (Ez a stressz dolog nagyon zavar: Folyton rágom a körmöm, jéghideg lesz a kezem -még ha egyáltalán nincs is hideg-, és úgy elkezdek izzadni, hogy kibírhatatlan.

-Amikor felhúzzák az agyam, nekimegyek akárminek, ordibálok, tárgyakat rongálok, vagy csak leülök, és próbálok lenyugodni. Annyira ideges leszek, hogy már remegek. Egy vízzel teli poharat nem tudnék megtartani.

-Gyakran elpirulok, még ha csak rám néznek is.

-Úgy érzem, hogy engem néznek, és rólam beszélnek/vihorásznak rajtam. Ilyenkor próbálok valamit csinálni a kezemmel, akaratom ellenére.

-Néha azt érzem, hogy egy adott karakter vagyok, akit alakítanom kell. Mintha az a szereplő a valóságba csöppent volna, és nekem kell őt eljátszani.

Ha ez számít: szoktam sorozatokat- filmeket nézni (filmekből élettörténetit, akció, ésatöbbi, sorozatok: Hannibal, The Walking Dead, Trónok harca, Dexter). Hozzátenném, hogy fiú vagyok!



2016. nov. 30. 22:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy megadom a tiszteletet a nálam idősebbeknek, és próbálok empatikus lenni -az már más kérdés, hogy mennyire sikerül (többnyire nem)-.
2016. nov. 30. 22:50
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen teljesen normális, hogy megkérdőjelezed a normálisságodat. Szóval röviden: igen.
2016. nov. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Tudom nem a kérdésre a válasz csak elemzés:

-Az optimista hozzáállás normális ilyen idősen, az idő folyamán kikopik az emberekből az optimizmus. Igazad van lehet sőt lesz is rosszabb. Az ülni és nézni ki a fejedből= elmerültél a gondolataidban.

-A suli, meg a "barátok" néha kikészítik az embert (Egyetemista 21F), jobb szánni egy kis időt arra hogy kikapcsolódj, levezesd a feszültséget és a rossz szokásaid idővel elmúlnak.

-Indulatos vagy és ez nem jó, inkább nézd őket levegőnek, jobb kimaradni a problémákból. A remegés oka több adrenalint termel a tested.

-Oké mindenki elpirul ha nézik, csak nézz más irányba és elmúlik.

-Nézzenek, vihorásszanak rajtad nézd őket levegőnek. (Csinálj valami értelmes dolgot pl.: tégy úgy mint aki ír, halgass zenét, stb. -így nem fogják látni hogy ideges vagy).

-Oké ez is normális a te korodban, szerintem mindenki érezett ilyet tizenévesen, majd kinövöd.

-Minden normális ember néz sorozatokat, filmeket.


Na hogy kiveséztem a leírtakat, adni kéne egy választ is:

Változtass az életeden, látásmódodon, szokásaidon.

2016. nov. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!