Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a morbid gondolatai...

Mit tegyek a morbid gondolataim ellen? 17L

Figyelt kérdés

Szeretem a gore dolgokat (extrém esetek, fura betegségek, véres balesetek stb.), nagyon kíváncsi vagyok, talán jobban érdekelnek a kelleténél. Gyakran vannak morbid gondolataim, elképzelem hogyan kínoznék vagy ölnék meg embereket, ha csak meglátok egy kést, villát, vagy akármilyen eszközt beindulnak a fogaskerekek az agyamban és ennyi, ilyenkor elkezdek énekelni magamban egy dalt vagy mondani egy verset, hogy eltereljem a gondolataimat a rossz dolgokról. Ismerősöm egyszer mesélte, hogy mikor nemrég volt egy baleset,és fél nappal a baleset után ott járt a helyszínen, és hogy nem tudja feldolgozni, hogy olyan helyen járt, ahol nemrég meghalt valaki. Én a helyében azt sajnáltam volna, hogy nem értem oda előbb. Mikor egy óra közben kibámulok az ablakon az utcára olyanok jutnak eszembe, hogy elcsaphatnának már valakit hogy történjen is valami (egyébként ez tavaly meg is történt, bár én lemaradtam róla, de én úgy fogtam fel, hogy végre történt valami). Pár hete rokonok látogattak meg minket és egy kis időre a kezembe adták a 7 hónapos rokonomat, nekem meg olyasmik jutottak eszembe, hogy milyen védtelen, itt helyben megfojthatnám például és még védekezni se tudna.

Ezenkívül szoktam önkívületi állapotban ordítozni és ilyenkor bárkinek nekimegyek. Félek saját magamtól, mert tudom mire lennék képes. Van empátiám, mégha nem is sok, és ebbe a minimális empátiába kapaszkodva szoktam egy ilyen dührohamból kijózanodni.

Akaratlanul sötét gondolatok furakodnak be a tudatomba, de én nem akarok bántani senkit. Már az öngyilkosságra is gondoltam , mert akkor már tényleg nem árthatnák senkinek.

Egyébként ezekről senki se tud, annyit tudnak, hogy szeretem a horrort és néha kissé ingerlékeny vagyok. Van egy fiú, akivel alakul közöttünk valami, sok barátom van és viszonylag jól tanulok. Olyan vagyok, mint egy normális ember másolata.

Szerintetek mi a bajom, miért gondolok rossz dolgokra?


2016. dec. 16. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egy szakemberrel kellene megbeszélned. Mi lenne, ha írnál horror történeteket? Azzal talán levezetnéd, és akár még kereshetnél is vele. A babát meg inkább ne vedd kézbe.
2016. dec. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Néha szoktam kis szösszeneteket írni, meg olvasni horrort/thrillert. Amikor ilyen dolgokat nézek/olvasok, egy időre "lenyugszom".

Soha nem ártanék az unokaöcsémnek! Csak eszembe jutott, hogy milyen törékeny és sebezhető, de egyébként szeretem.

2016. dec. 16. 17:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Menj el szakemberhez (pszichiáter), mondd el neki amiket ide leírtál!
2016. dec. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy szakember vajon milyen diagnózist állítana fel? Személyiségzavar? Elmebetegség? Idegbetegség?
2016. dec. 16. 17:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Inkább enyhe kényszerességre fogadnék. De ha a suliban tör rád, az akár normális is lehet. :-)
2016. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tényleg az a legegyszerűbb megoldás ha kiírod magadból. Valószínűleg a legjobb horrorfilmek vagy regények írói is ilyen gondolatokkal élnek együtt de ők meg tudnak szabadulni tőlük azzal hogy leírják.
2016. dec. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kezdj el sportolni valamit vagy próbáld ki a jógát, meditációt, esetleg valamilyen önismereti módszert ennek a mögöttes feltárására. Esetleg pszichológus. Úgy venni ki a sorokból, hogy unalmadban is gondolsz ilyenekre, valami hiányozhat az életedből. Nem bántottak régen vagy esetleg a család, szülők közötti viszony.
2016. dec. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sportolok és gyakran járok el otthonról, de pl. suliban szoktam unatkozni.

Apám elhagyott még gyerekkoromban, anya sokat dolgozik ezért keveset látom.

2016. dec. 16. 18:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk az írás is lehetne egy jó kis feltáró módszer, mit hoznál ki egy horror regényből.
2016. dec. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!