Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megőrültem? Ez normális?

Megőrültem? Ez normális?

Figyelt kérdés

Sok mindenen mentem keresztül az utóbbi években, de viszonylag stabilan helyre jöttem.

A gond azonban egyre nagyobb a fejemben. Olyan beteges gondolataim vannak, amiket borzasztoan nehezen tudok elhesegetni. Néha azt érzem, hogy páran gonosz tervet szőnek ellenem. ,,Leszoktam" a vagdosásról, de néha előszedem a kis készletem és mikor nagyon ki vagyok készülve előszedem őket, szorongatom, de nem vágok. Rettegek a sötétben, van hogy azt érzem valaki van a sarokban és arra vár, hogy elaludjak és bánthasson. A gond itt pedig azzal van, hogy volt már, hogy azt hittem, én magam állok a sarokban. Abszolút zárójeles megjegyzés, elméletileg pánikbeteg is vagyok.

Mi a baj velem?



2016. dec. 16. 19:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ezt egy szakemberrel (értsd: pszichiáter) kellene megbeszélned.
2016. dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Feketeruhasember ***** válasza:
0%

Dolgozni kéne...

Majd ha reggel 6-tól este hatig tartó 2 kezi munka után beesel az ágyba amint hazaértél akkor majd megszűnnek az efféle problémáid.


(Nem trollkodásból írom) próbáld ki.

2016. dec. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1, szégyellem. Az interneten könnyebb úgy leírni, hogy nem tudja senki, hogy ki vagyok.

2, egyenlőre még iskolába járok. De köszönöm, így is kellően fáradt vagyok.

2016. dec. 16. 19:35
 4/18 anonim ***** válasza:
Nincs mit szégyellned, nem tehetsz róla. Kezeltesd magad, mert így nagyon rossz lehet élni! A pánikbetegség például jól kordában tartható.
2016. dec. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Te magad álltál a sarokban?Ne haragudj,de ezen sírok!!!
2016. dec. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem én álltam ott, hanem úgy éreztem, hogy én magam (vagyis egy másik én) áll/állok a sarokban. Rettegtem.
2016. dec. 16. 21:27
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kicsit már túlmutat a "szimpla" pánikbetegségen. Keress fel egy szakembert, illetve egy pszichiátert (aki valószínűleg felír valami gyógyszert kezdésként), és egy pszichológust is. Valószínűleg valami oka van annak, hogy a felgyülemlett frusztrációdat/agressziódat/haragodat nem tudod egészséges formában levezetni, hanem magadat bántod helyette. A pszichológus segít megtalálni ennek az okát, meg természetesen magának a pánikbetegségnek az okát (nyilván a kettő valószínűleg összefügg). Ahogy írtad is, sok mindenen mentél keresztül, amiket valószínűleg nem sikerült eredményesen feldolgozni, és mindezek csak tünetei annak a nagy zűrzavarnak, ami most a lelkedben tudatosan vagy tudattalanul zajlik. Tehát szerintem mindenképp keress fel egy szakembert. Sok sikert kívánok, és vigyázz magadra!
2016. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd igyekezni fogok.:)
2016. dec. 17. 21:02
 9/18 anonim ***** válasza:
Tökéletesen igaz, hogy ilyen gondolatok ritkán jutnak annak eszébe, aki fizikailag és szellemileg is aktív munkával tölti a napjait. Egyébként meg ismered Karinthy beszámolóját ? "Azt álmodtam, hogy két kis macska voltam és játszottam egymással."
2017. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem ismerem, de majd utána nézek.

Egyébként elég aktív vagyok. Napi 8-9 órám van az iskolában, sportolok és amúgy is egy örökmozgó vagyok. Ezek a gondolatok pedig ilyenkor is rám törnek.

2017. jan. 10. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!